رئیسی: اقتصاد ایران نیازمند اقدامات بزرگ و پایدار است.رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت همکاری، هماهنگی و هماهنگی شرکت های بزرگ اقتصادی برای افزایش بهره وری، صادرات و اشتغال، گفت: پیام اجرای 48 طرح بزرگ در کشور پویایی، امید، استقامت است. خود. اعتماد و اطمینان. تولیدکنندگان داخلی.”

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، سیدابراهیم رئیسی روز یکشنبه در مراسم «راه اندازی عملیات اجرایی 48 طرح بزرگ صنعتی کشور»، هدف گذاری دولت در بودجه 1401 را 8 درصد رشد اقتصادی دانست. جریان مهمی وجود دارد که با شجاعت و تلاش فراوان می توان در کشور به آن دست یافت.

رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که کدام بخش می تواند محرک اقتصادی در کشور باشد، گفت: البته با نگاه به درون باید به دستان توانمند بازرگانان و اقتصاددانانی که امتحان را پس داده اند تکیه کنیم. متوجه شدم.

رئیسی به هماهنگی، همکاری، همراهی و همدلی «گروه مترقی ایران» اشاره کرد و گفت: حرکت جهادی ایجاد کنید. افزایش اشتغال و صادرات و افزایش بهره وری با این امر همراه است که اقدام بسیار خوب و پسندیده ای است.

رئیس جمهور گفت: مهمتر از اجرای 48 پروژه بزرگ در 13 استان و 27 شهرستان، انسجام و هم افزایی بین شرکت های بزرگ اقتصادی کشور است و امروز به عنوان یک تجربه موفق، پیش روی همه فعالان اقتصادی بوده است. قادر به کار در مقیاس بزرگ. پروژه ها.

رئیس پویایی، امید، استقامت، خودباوری و اعتماد به نیروهای خلاق صنعتگر و صنعتگر کشور آن را مهمترین پیام حرکت گروه پیشران ایران عنوان کرد و گفت: این پیام باید به گوش همه گرفتاران برسد. رنج می برند ناامیدی و ناامیدی، موانع، تهدیدها و تحریم ها مانع آن می شود.

رئیس جمهور گفت: اقدامات بلندمدت راهکار مهمی برای پیشگیری و خنثی سازی تحریم ها است و دولت در نظر دارد تا حد امکان فعالیت ها و تلاش های بیشتری را برای خنثی سازی تحریم ها در دستور کار خود قرار دهد.

رئیسی تاکید کرد: بدون شک در صورت بسیج شرکت های بزرگ، بانک ها، بخش خصوصی و بازرگانان می توان سرمایه گذاری های ارزنده ای در بخش های مختلف انجام داد و مشکل تولید و اشتغال در کشور را حل کرد.

رئیس جمهور نقش دولت در فعالیت های اقتصادی را هدایتی، حمایتی و نظارتی عنوان کرد و گفت: فعالان اقتصادی باید مطمئن باشند که دولت از فعالیت های آنان در این حوزه حمایت خواهد کرد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اقدامات گروه “ایران مترقی” پیامی برای ایرانیان خارج از کشور و سایر سرمایه گذاران بخش خصوصی است تا ضمن تضمین سودآوری و افزایش بهره وری و حمایت از سرمایه گذاری، در این بخش فعالیت کنند.
رئیسی گفت: دولت می تواند به مردم کمک های اقتصادی کند، اما اقتصاد کشور را نمی توان با این کمک های مقطعی ساخت، بلکه اقتصاد ملی نیازمند اقدامات بزرگ و ماندگار در عرصه کار و تولید است. بر این امر نیز تاکید شده است.

رئیس جمهور با تاکید بر تسهیل فضای کسب و کار برای فعالان اقتصادی، گفت: وزارتخانه ها و دستگاه ها باید فعالیت های اقتصادی را برای فعالان اقتصادی این بخش تسهیل کرده و هر چه سریعتر مجوزهای لازم را صادر کنند.

رئیسی افزود: دولت برای افزایش اشتغال از کارگاه ها و فعالیت های تجاری کوچک و پربازده نیز حمایت می کند.

رئیسی با اشاره به نقش صندوق توسعه ملی در توسعه و رشد اقتصادی کشور گفت: تشکیل صندوق توسعه ملی مبتنی بر توسعه کشور است و نقش خود را در این زمینه ایفا خواهد کرد.

رئیس جمهور همچنین خواستار تهیه نقشه جامع صنعت کشور شد و گفت: این موضوع از بدو تاسیس دولت در دستور کار ما بوده و با تاکید اخیر رهبر معظم انقلاب این سند به زودی نهایی شد. تا حد امکان. “


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم