راز ساختمان مرموز استون هنج را کشف کنید!


در رفتن استون هنج باستانی و اسرارآمیز برای دهه ها و حتی قرن ها برای بشر شناخته شده است، اما ماهیت این سازه باستانی امروزه برای ما یک راز باقی مانده است و نمی دانیم برای چه هدفی ساخته شده است. با این حال، دانشمندان اخیراً توانسته اند سیستم زمان بندی این ساختمان مرموز را که قبلاً برای باستان شناسان شناخته شده نبود، شناسایی کنند.

به گزارش فرارو، استون هنج یک بنای ماقبل تاریخ در سالزبری ویلتشایر در جنوب انگلستان است که بسیاری از باستان شناسان بر این باورند که دارای تاریخ نوسنگی و عصر برنز است. این مجموعه شامل حلقه ای از سنگ های برآمده است که در اطراف گروهی از نعل اسب متشکل از سنگ های تراشیده قرار گرفته است. شواهد باستان شناسی نشان می دهد که سالزبری قبل از تأسیس استون هنج منطقه ای با اهمیت مذهبی بوده است، با این حال، محققان در مورد استفاده از استون هنج اختلاف نظر دارند و هنوز هم نظریه های جدیدی را ارائه می دهند.

در همین حال، برخی از ستاره شناسان معتقدند که استون هنج یک رصدخانه یا تقویم پیچیده بوده است که سازندگان آن دانش ریاضی مورد نیاز برای پیش بینی رویدادهای آسمانی را به دست آورده اند. در واقع، اکنون یک مطالعه جدید نشان داده است که استون هنج ممکن است واقعاً برای محاسبه سال شمسی 365 روزه (معروف به سال گرمسیری) استفاده شده باشد. فرضیه ای که مدت هاست توسط محققان مطرح شده، اما هرگز به عنوان مدرک قابل درک پذیرفته نشده است.

اکتشافات جدید بر اساس تجزیه و تحلیل دقیق تعداد و مکان جواهرات تشکیل دهنده سایت و همچنین مقایسه با سایر سیستم های تقویم باستانی است که سازندگان استون هنج را تحت تاثیر قرار داده اند. استون هنج برای قرن ها به عنوان مکانی برای ردیابی زمان و فصول مورد مطالعه قرار گرفته است، اما هنوز مشخص نیست که این سیستم چگونه کار می کند. در واقع، تحقیقات جدید مبتنی بر مطالعات قبلی است که نشان می‌دهد سنگ‌های سارسون، که بخش بزرگی از استون هنج را تشکیل می‌دهند، همه از یک منبع می‌آیند. این بدان معنی است که آنها احتمالاً همزمان برداشته شده اند و به طور همزمان یک عملکرد را ارائه می دهند.

از ابتدا، تیموتی دروول، باستان شناس دانشگاه بورنموث در بریتانیا، محل دایره های مختلف یادبود را بررسی کرد و سپس به چگونگی ارتباط آن با یک تقویم نگاه کرد. باستان شناسان مدت ها حدس می زدند که استون هنج به دلیل موقعیت صخره ها و همسویی آنها با انقلاب بهاری، نوعی تقویم بوده است، تفسیری که تحقیقات جدید بر آن استوار است.

Drewell می گوید: «سیستم تقویم پیشنهادی بسیار روان کار می کند. سارسون نشان دهنده یک روز در هر 30 سنگ در دایره است که از هر 10 روز به سه هفته تقسیم می شود. ماه میانی که احتمالا به خدایان تقدیم شده است، با پنج تریلیون در مرکز سایت نشان داده شده است. بنابراین، به عنوان یک تقویم خورشیدی، این ساختمان می تواند انقلاب های زمستانی و تابستانی را از طریق چند سنگ در هر سال نشان دهد.

دریل حدس می‌زند که این روش راهی برای بررسی خطاها نیز هست. اگر روزی خورشید در نقطه انقلابی اشتباه قرار می گرفت، مردم باستان ویلتشایر می دانستند که در محاسبه سال اشتباه کرده اند. یک مطالعه جدید اشاره می کند که به نظر می رسد هیچ ترتیباتی در استون هنج برای 12 ماه سال مناسب نیست، اما ممکن است برخی از سنگ ها از بین رفته یا جابجا شده باشند. آنچه مشخص است این است که معماری استون هنج به دو قسمت تقسیم شده است که متناسب با دو فصل باشد.

آخرین هفته از 10 روز ممکن است در این زمان غیرعادی به نظر برسد، اما زمانی که استون هنج برای اولین بار ایجاد شد، اینطور نبود. در واقع، تقویم های خورشیدی مشابه در مصر زمانی به عنوان پادشاهی قدیم شناخته می شدند. هفته 10 روزه در سایر مناطق باستانی نیز جشن گرفته می شود.

Drewell می گوید: “چنین تقویم خورشیدی در مدیترانه شرقی در قرن های بعد از 3000 قبل از میلاد ایجاد شد و در مصر به عنوان یک تقویم مدنی در حدود 2700 قبل از میلاد و 2600 قبل از میلاد پذیرفته شد.” درول می گوید: اطراف مسیح. مورد استفاده قرار گرفت آنچه مشخص نیست این است که آیا این دانش می توانست در آن زمان به جنوب انگلستان برسد یا خیر. استون هنج در طراحی و ساخت نسبتا منحصر به فرد است و ممکن است به طور کامل توسط مردم محلی ساخته شده باشد.

دروول یک شخصیت تاریخی معروف به “کماندار آمبربری” است که در کوه های آلپ به دنیا آمد اما بعدا در بریتانیا ساکن شد و در نزدیکی استون هنج به خاک سپرده شد. او می گوید که وارد دریای مدیترانه شده است. این تحقیق نشان می دهد که می توان در آینده با تجزیه و تحلیل نمونه ها و کار DNA به برخی از این سوالات پاسخ داد. در حال حاضر، شناخت استون هنج به عنوان یک سیستم تقویم بسیار کارآمد، ایده بهتری از سبک زندگی و آداب و رسوم مردم آن زمان به ما می دهد.

Drewell می گوید: «پیدا کردن تقویم خورشیدی که در معماری استون هنج به نمایش گذاشته شده است، راه کاملا جدیدی را برای مشاهده این بنای تاریخی به عنوان مکانی برای زندگی باز می کند. جایی که جشن ها و اعیاد با تار و پود هستی و حرکت های آسمانی در آسمان ها پیوند خورد. نتایج این تحقیق جدید در یک مجله معتبر کهن منتشر شده است.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances