رایزنی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و چین در خصوص روند مذاکراتحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و وانگ یی، مشاور دولتی و وزیر امور خارجه چین روز پنجشنبه تلفنی درباره روابط، روند مذاکرات هسته ای وین و تحولات بین المللی گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در پاسخ به دعوت وزیر امور خارجه چین از شی جین پینگ رئیس جمهور چین استقبال و آمادگی خود را برای سفر به پکن در آینده نزدیک اعلام کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگو رفتار دولت آمریکا و برخی کشورهای غربی در خصوص محدودیت‌های سیاسی المپیک زمستانی پکن را محکوم کرد و ابراز اطمینان کرد که این بازی‌ها با حضور رده سنی بزرگسالان به خوبی سازماندهی و موفقیت آمیز خواهد بود. مسئولان جمهوری اسلامی ایران به همراه کاروانی از بازیکنان در این رویداد مهم اعلام کردند.

امیر عبداللهیان با تشکر از نقش حمایتی دولت چین در مذاکرات هسته ای وین، این مذاکرات را به طور کامل تشریح کرد و از نبود ابتکار غرب در وین انتقاد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که طرف های غربی بر اساس منطق عمل کنند و مانند جمهوری اسلامی ایران با حسن نیت در مذاکرات شرکت کنند.

وانگ یی وزیر امور خارجه چین نیز ضمن تبریک به رئیس جمهور شی جین پینگ گفت که روابط دو کشور استراتژیک است و دولت چین قصد دارد روابط را بیشتر توسعه و تعمیق بخشد.

وزیر امور خارجه چین با حمایت از نقش جمهوری اسلامی ایران بر لزوم همگرایی و همکاری با سایر کشورهای در حال توسعه در مبارزه با یکجانبه گرایی و توسعه طلبی قدرت های بین المللی به ویژه آمریکا تاکید کرد.

توصیف وانگ یی از سفر آتی وزیر امور خارجه کشورمان به چین فرصتی برای پیشبرد اهداف مشترک دو کشور است.

وزیر امور خارجه چین بر لزوم حمایت از دولت کشورش در ریشه کنی کووید-19 تاکید کرد.

وانگ یی با تشکر از نقش جمهوری اسلامی ایران در واکنش غرب به بازی های المپیک زمستانی پکن، ابراز امیدواری کرد که چین به عنوان میزبان این بازی ها با حضور تیم های ایرانی میزبان این مسابقات باشد. .

وزیر امور خارجه چین در چارچوب مذاکرات هسته ای در وین از رویکرد کشورش در این مذاکرات با در نظر گرفتن اقدامات و ابتکارات مثبت جمهوری اسلامی ایران حمایت کرد و تلاش های مثبت ایران در روند مذاکرات را ارزیابی کرد.

ایران از تلاش برای مذاکره با برخی کشورهای منطقه برای رفع سوء تفاهمات در منطقه قدردانی کرد و آن را عاملی برای ایجاد ثبات در منطقه دانست.

در این گفت‌وگوی تلفنی، دو طرف بر ادامه رایزنی‌ها و رایزنی‌های نزدیک تهران و پکن در خصوص موضوعات دوجانبه و همچنین موضوعات مورد علاقه مشترک در عرصه بین‌المللی تاکید کردند.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances