رهبر انقلاب: اختصاص بودجه هنگفت برای جهاد بلاغت اشتباه است.در رفتن رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: اختصاص بودجه هنگفت برای جهاد بلاغت کار اشتباهی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (پنجشنبه) در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری با بیان عناصر به هم پیوسته اقتدار و صلابت ملی، موضوع معیشت و جریان مردم را مهم خواندند و به آن اشاره کردند. جنگ سخت و دشمنان سنگینی که مردم و اموال را گمراه و تحت تأثیر قرار دادند، افزودند: علاج این جنگ پیچیده، جهاد با روش های نوین نرم افزاری و دانش و مفهوم عمیق و پیشرفته اسلام است.

وی با تبریک عید سعید فطر به ویژه در نیمه شعبان، این عید را روز شکوفایی آرزوهای تاریخی بشر نامید و عظمت معنوی ماه شعبان و مضامین بزرگ عبادت شعبان را برشمرد. وی افزود: و امیدواریم خداوند همه توان معنوی را به ما بدهد تا از برکات این ماه نهایت استفاده را ببریم.

حضرت آیت الله خامنه ای مجلس خبرگان رهبری را عاملی مهم در تقویت نظام اسلامی خواندند و افزودند: بر این اساس عمل کنید. “

وی افزود: مجلس خبرگان باید برای فردی که در حال حاضر در پست رهبری است و فردی که بعدا با رای اعضای آن مجلس به رهبری انتخاب می شود ضوابط قانونی درست را اعمال کند.

رهبر انقلاب اسلامی، دولت و سایر نهادها از جمله مجلس را به رعایت قوانین و مقررات فراخواندند و گفتند: دولت باید به قوانین مجلس پایبند باشد و مجلس به هیچ وجه در امور اداری دخالت نکند. .

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تقویت نظام را مایه اقتدار و اقتدار ملی خواندند و گفتند: و مقاومت می‌خواهد، مطالبات دیگران است. باید قوی باشد وگرنه در ضعف و ذلت و ترس دائماً از طمع بیگانگان مضطرب می شود.

رهبر انقلاب، قدرت ملی را موجودی فراگیر و به هم پیوسته برشمردند و ارکان آن را تشریح کردند و افزودند: «علم و فناوری» و «اندیشه و آزاداندیشی» از ارکان قدرت ملی است و اگر آزادی نباشد. توسعه فکری، علم و فناوری راهی برای رفتن نیست.

«قدرت امنیتی و دفاعی»، «اقتصاد و رفاه عمومی و معیشت مردم»، «قدرت سیاست‌گذاری و چانه‌زنی برای منافع ملی و منطقه‌ای»، «فرهنگ و سبک زندگی» و «منطق و تأثیر جذاب» به سایر کشورها به عنوان بازوی دیگر قدرت ملی معرفی شده است و گفته شده است که “جذب ملت ها برای هر کشور عمق استراتژیک ایجاد می کند که بسیار مهم است.”

حضرت آیت الله خامنه ای به نکته مهمی اشاره کردند و افزودند: هیچ یک از این بازوهای قدرت ملی نباید به نفع یک رکن و ستون دیگر قطع شود.

وی با ذکر چند مثال در این زمینه، پیشنهادات دشمن مبنی بر کنار گذاشتن بی بهانه حضور در هر منطقه یا کنار گذاشتن پیشرفت علمی در حوزه هسته ای را ضربه ای به توان ملی برشمرد و افزود: حضور در منطقه. به ما اهمیت استراتژیک می دهد. عمق و قدرت، ملیت بیشتری می دهد، چرا باید از آن دست برداریم؟ توسعه علمی هسته ای نیز با تامین نیازهای کشور در آینده نزدیک مرتبط است و اگر از آن چشم پوشی کنیم، چند سال پیش به چه کسی و به کجا می رسد؟

رهبر انقلاب در نمونه‌ای دیگر، زانو زدن در مقابل آمریکا یا هر قدرت دیگری برای دوری از تحریم را اشتباهی بزرگ و ضربه‌ای به قدرت سیاسی خواندند و افزودند: هیچ کمبودی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه با گذشت زمان این پیشنهادات ضعیف و معیوب مطرح شد که همه آنها رد شد و کسانی که می خواستند بخشی از سلاح های قدرت ملی را قطع کنند اگر اجازه داده شود این پیشنهادها گذشته است. با او. خطر بزرگ این است که این پیشنهادات با اراده و عنایت خداوند قابل اجرا نیست.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن پرداخت بیشتر به ارکان قدرت ملی، افزودند: بحث ایمان، معیشت عمومی و روان و آسانی است. «مسائل اجتماعی مربوط به مردم» در ایجاد قدرت ملی بسیار مهم است.

وی تامین چنین مسائلی را حضور صددرصدی مردم در صحنه عنوان کرد و افزود: البته مردم با وجود مسائل مختلف همیشه در صحنه بوده اند اما اگر این مسائل فراهم شود ملت متحد می شود. صحنه عمومی است و غمی برای کشور نیست، نمی شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأثیر جبران‌ناپذیر حضور مردم در صحنه را ناشی از تلاش شیاطین برای گمراه کردن مردم دانستند و گفتند:

وی اختلاس اموال را از دستور کار مهم دشمنان با هدف گمراهی مردم عنوان کرد و گفت: مستکبران جهان در سنگین ترین جنگ نرم تاریخ با ملت ایران سعی در گمراهی مردم داشتند. قدرت داشته باشد عنوان، امکان و احتمالاً سواد عمومی. فریب و دور شدن از واقعیت و واقعیت.

رهبر انقلاب انواع روش های دشمن را رانت خواری، اختلاس، ارعاب و رشوه برشمردند و افزودند: دشمن راه های مختلفی دارد. به چالش کشیدن جبهه حق، تخریب ذهن مردم سخت است.

وی جمع کثیری از افراد با بصیرت، تشویق و صداقت در حوزه و دانشگاه به ویژه قشرهای مختلف جوانان را استوانه های واقعی در مقابل مبارزه دشمن دانست و تاکید کرد: مقابله با نبرد نرم پیچیده دشمن روش فرمانده وفاداران در نامه ای به حسنین آن را «جهاد با زبان» نامید.

رهبر انقلاب پیش از بیان الزامات جهاد، تصویب بودجه هنگفتی برای تعریف جهاد در مجلس شورای اسلامی را نادرست و بی اثر خواندند و گفتند: من در مسائل با این دیدگاه موافق نیستم و تجربه گذشته نشان می دهد. که این بودجه اغلب هدر می رود.

وی افزود: البته مسئولان در وزارت ارشاد و وعاظ امین، سالم و قابل اعتماد هستند اما ماهیت این کار اشتباه است و امیدواریم مسئولان به این موضوع توجه کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس لزوم موفقیت در جهاد روشنگری را «به‌روزرسانی ابزار در جنگ نرم» عنوان کردند و خاطرنشان کردند: همانطور که در جنگ‌های سخت نمی‌توان از ابزار قدیمی استفاده کرد، در جنگ نرم نیز باید تجهیزات را ارتقا داد. اگرچه برخی از روش های قدیمی مانند منبرها و تعاریف هنوز موثر و بدون جایگزین هستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی وضعیت سخت‌افزاری جنگ نرم‌افزاری و فضای مجازی را نسبتاً بهتر توصیف کردند و نیاز به بهبود و تلاش‌های رئیس‌جمهور و همرزمانش را ضروری دانستند.

وی بهترین و موثرترین سلاح در جنگ نرم را تبیین مفاهیم عالی اسلام عنوان کرد و افزود: بزرگ و زیاده خواهی. ، و نه ظالمانه و هیچ حرفه ای غیر متعارف، نامتعارف، جذاب و دوست داشتنی برای دنیا وجود ندارد که نیاز به توضیح خوب داشته باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای وجه دیگری از جهاد تبیینی را «جداسازی مسیر پیشرفت مادی و معنوی ملت و سرافرازی از گمراهان و گمراهان» خواندند و گفتند: این جدایی به معنای جدایی بر اساس منافع خویشاوندی و حزبی نیست. باید بر این اساس باشد. اعتقاد به اسلام و قرآن و نهضت عظیم نظام اسلامی، راه درست انحراف و راهگشایی است.

آیت الله خامنه ای نهایتاً عدم جهاد شیوا را ناشی از سوء استفاده سکولارها از ابزار دین دانستند و تأکید کردند که آنها مانند بنیامین عمل می کنند.

در ابتدای این دیدار آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری و حجت الاسلام والمسلمین رئیس مجلس خبرگان رهبری گزارشی از سخنان نمایندگان و دیدگاه های آنان ارائه کردند. دغدغه های فرهنگی و اقتصادی


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم