روزنامه جمهوری اسلامی: در مورد موضع اولیانوف سکوت نکنیدروزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله خود نوشت: پس از اعتراضات متعدد در رسانه های مکتوب و آنلاین مبنی بر حضور میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین در ایران، منتظر پاسخ وزارت امور خارجه به این نماینده روسیه و یا شفاف سازی صحبت ها، دیدارها و توییت های وی بودیم. معرفی شد ولی خبری نشد.

اولیانوف در موقعیتی قرار می گیرد که می تواند در مورد آینده مذاکرات وین تصمیم بگیرد و وظایفی را به جمهوری اسلامی ایران تفویض کند. ایرانیان سرپرستی هیچ کس اعم از روس، چینی، آمریکایی و اروپایی را نمی پذیرند و صرفاً به این دلیل که یک مقام وزارت خارجه از اظهار نظر در مورد چنین موضوعاتی امتناع می ورزد به این معنی نیست که نماینده روسیه مجاز به انجام این کار است. بنابراین دانستن اینکه مداخله ادامه دارد.

میخائیل اولیانوف که به نمایندگی از کشورش در مذاکرات وین حضور دارد، در روزهای اخیر جلسات جداگانه‌ای با هیئت‌های سعودی، آمریکایی و اروپایی برگزار کرده و تلاش کرده است تا دولت خود را در مورد چگونگی دستیابی به توافق در مذاکرات وین مهندسی کند. . وزیر امور خارجه اسبق کشورمان دکتر. او همچنین در توئیتر به ظریف توهین کرده بود که کاملاً بی ادبانه بود و به دلیل اعتراضات متعدد به وی مجبور شد از صفحه توییتر خود حذف شود. او به عنوان متولی از طرف ایران بارها در مورد مذاکرات وین اظهار نظر کرد که با مخالفت رسانه های ایرانی مواجه شد.

نگرانی و اعتراض رسانه ها و کارشناسان ایرانی نسبت به رفتار غیرعادی میخائیل اولیانوف قابل درک است. مسئولان سیاست خارجی ما نباید این اعتراضات و نگرانی ها را مخالف دولت سیزدهم کشورمان یا وزارت امور خارجه بدانند.

همه مردم ایران و همه فعالان سیاسی از گروه های مختلف و منافع مختلف خواهان پیشرفت مذاکرات برجام در وین، احیای برجام و لغو تحریم ها هستند و هیچکس نمی خواهد این بحث پایان یابد. بنابراین، اعتراض به رفتار اولیانوف یک اعتراض میهن پرستانه و آزادی خواهانه است که هدف آن جلوگیری از مداخله خارجی است.

بدیهی است که روایت افراد و رسانه هایی که با انگیزه های خصمانه وارد کشور می شوند با آشوبگران داخلی متفاوت است. آنها با اصل جمهوری اسلامی مشکل دارند، اما رسانه ها و کارشناسان داخلی مخالف دخالت نماینده روسیه برای حفظ نظام و مهار مطامع خارجی اعتراض می کنند.

تاریخ روسیه و اتحاد جماهیر شوروی متعاقب آن و اتحاد جماهیر شوروی پس از شوروی، روسیه فعلی در برخورد با ایران ایجاب می کند که ما همیشه ذهنی باز داشته باشیم و نگران مداخله و طمع مقامات روسیه باشیم. در مورد تحریم های آمریکا علیه ایران می بینیم که روسیه و چین همیشه منافع خود را بر هر چیز دیگری ترجیح داده اند و البته با برندهای خارجی خود همسو تحریم بودند و جیب گشاد خود را پر از دارایی کردند. از مردم ایران الان هم به نفع آنها نیست که تحریم های ضدایرانی برداشته شود و باید تلاش کنیم در مذاکرات وین به توافقی برسیم که منافع مردم ایران را تضمین کند و امید به بیگانگان اشتباه بزرگی است. .

بر اساس منطق حکمرانی خوب در نظام اسلامی، دولت ها باید همواره نسبت به حفظ آبروی پیشینیان خود در برابر بیگانگان احساس مسئولیت کنند. همانطور که دولت های متوالی باید این کار را انجام دهند، مقامات فعلی دولت نیز باید بیش از پیشینیان خود مسئول توهین به بیگانگان باشند. بر این اساس اولیانوف باید رسما به دلیل بی احترامی به وزیر خارجه سابق کشورمان مورد توبیخ قرار گیرد. اگر به قانون کلی «چرخش آسیاب» اعتقاد دارید، نباید اولیانوف را مطلق بدانید.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances