روسیه به همسایگان اوکراین هشدار دادفدراسیون روسیه می‌گوید که ارائه یک فرودگاه نظامی به کیف را به عنوان مداخله در درگیری در نظر خواهد گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، به گزارش ایسنا، سرلشکر ایگور کوناشنکوف، نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه گفت: استفاده از شبکه فرودگاهی کشورهای همسایه برای انتقال هوانوردی نظامی اوکراین و سپس علیه نیروهای مسلح روسیه است. قابل استفاده است مداخله در این کشورها مد نظر است.

“تقریباً تمام هواپیماهای جنگی کیف منهدم شده اند. در عین حال، ما با اطمینان از جنگنده های اوکراینی که قبلاً به رومانی و سایر کشورهای مرزی پرواز کرده اند آگاه هستیم. لطفاً توجه داشته باشید. هر کشوری که فرودگاهی را برای حمله به روسیه به اوکراین پیشنهاد دهد به نوعی مداخله کرده است. .

وی گفت: ما فرودگاه نظامی ونیزی اوکراین را با موشک‌های دوربرد زمین به هوا هدف قرار دادیم و سرنگون کردیم.

کوناشنکوف گفت که نیروهای مسلح فدراسیون روسیه به ساختار نظامی اوکراین حمله می کنند. در 6 مارس فرودگاه نیروی هوایی اوکراین در ونزیا را با سلاح های دوربرد مناسب بستیم.

وی در هشدار قبلی خود گفت: ما تاسیسات نظامی اوکراین را هدف قرار خواهیم داد و از حاضران می خواهیم که محل را تخلیه کنند.

این سخنگو فاش کرد: ما تقریباً تمام توان هوایی ارتش اوکراین را نابود کرده ایم.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین به خبرنگاران گفت که اسناد دریافتی روسیه از کارکنان آزمایشگاه‌های بیولوژیکی اوکراین تایید می‌کند که بخش‌هایی از سلاح‌های بیولوژیکی در اوکراین، نزدیک به روسیه، ساخته می‌شود.

وی افزود: کی یف تلاش کرده تا اثرات برنامه بیولوژیکی نظامی را که با بودجه پنتاگون در اوکراین اجرا شده است، بپوشاند.

کوناشنکو گفت که در جریان عملیات نظامی، اسنادی در جریان جستجوی دقیق بقایای برنامه بیولوژیکی نظامی کشف شد که نشان می دهد بودجه آن توسط وزارت دفاع ایالات متحده تامین شده است.

به گفته وی، پنتاگون از آغاز عملیات روسیه در این کشور به شدت نگران آزمایشگاه های مخفی بیولوژیکی در اوکراین بوده است.

وی گفت که طرف روسی همچنین اسنادی از کارکنان بیولوژیکی اوکراین دریافت کرده است که نشان دهنده توسعه سلاح های بیولوژیکی در این کشور است.

وی افزود: تاسیسات روسیه در حال بررسی بیماری های خطرناک ناشی از این سلاح ها به ویژه در زمینه بیماری های مهلک هستند.

کوناشنکوف افزود: در حال حاضر اسناد و مدارک توسط کارشناسان روسی نیروهای دفاعی در برابر مواد شیمیایی، بیولوژیکی و رادیواکتیو در حال بررسی و تجزیه و تحلیل است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم