رویاهای اقتصادی وزیر جوان دولت مرکزیحجت عبدالمالکی حتی قبل از روی کار آمدن در توئیتر به شهرت رسید. او در سال 1399 در توییتی نوشت که با یک میلیون تومان می توان شغل ایجاد کرد. این نظر توسط کاربران این شبکه اجتماعی فیلتر شده دیده شد.این استاد جوان دانشگاه امام صادق در سال 1400 رئیس دولت بهزیستی شد.

به گزارش اکو ایران، در روز جدایی داود دانش جعفری از دولت محمود احمدی نژاد در گفت و گو با هفته نامه شهروند امروز از ظهور جوانانی در آن دولت خبر داد که دیدگاه های متفاوتی به مسائل دارند. جوانانی که معتقد بودند نظام اداری کشور محافظه کار است و انقلاب سیاسی سال 57 به دلیل همین محافظه کاری نتوانست انقلاب اقتصادی ایجاد کند.

جوانانی که علیرغم درک نکردن از انقلاب و جنگ، سعی در احیای این روحیه داشتند و ادعای قیام در برابر نخبگان، پاکیزگی و مهجوریت های اخیر را داشتند.

حضور آنها در عرصه اقتصادی در مواجهه با چالش های اقتصادی ایران در نیم قرن گذشته مشهود بود.

حامی جلیلی ناگهان به حامی اصلی تبدیل شد.

در میان جوانان نوپایی که برای اثبات نظر خود به انواع ایده ها متوسل شدند، یکی از سرشناس ترین چهره های اقتصاد است. حجت عبدالمالکی وی به برکت سیمای جمهوری اسلامی در دولت نهم با مرکز مطالعات راهبردی همکاری کرد و پس از آن در دستگاه های دولتی مانند کمیته امداد مشغول به کار شد و این کرسی را بر عهده گرفت و پنجاه و ششمین نفر شد. کمپینی برای دعوت او به انتخابات 1400 راه اندازی شد تا تجربه احمدی نژاد را تکرار کند اما نشد. البته کسانی که در سال های گذشته در تیم جلیلی حضور داشتند، از ابتدا توییت کرده و از رئیسی حمایت کردند.

2 مهارت وزیر جوان دولت مرکزی.

یکی از ویژگی های نسل جدید سیاستمداران جوان جمهوری اسلامی، هنر خودباوری و بیان است. هر دوی این ویژگی ها گفتن و انجام هر کلمه ای را آسان می کند.

عبدالمالکی علاوه بر این که در هر دوی آنها صاحب نظر است، لهجه واضحی نیز دارد. اقتصاددانان ارشد از بیان نظرات خود دریغ نمی کنند و آنها را به کمبود اطلاعات متهم می کنند. حتی اگر اکثریت بگویند نظرشان اشتباه است، باز هم بر آن اصرار دارند. این احساس زمانی به اوج خود رسید که او در یک مناظره طرف مقابل را رد کرد و گفت اقتصاد ایران بازتر از چین است.

می گویند کشوری با حجم تجارت خارجی کمتر از 7070 میلیارد نسبت به کشوری با تجارت خارجی 0003000 میلیارد بازتر است. او معتقد است اقتصاد باز رشد و اشتغال به همراه ندارد.

او می گوید که با مشاور رئیس جمهور چین صحبت کرده و پرسیده است که آیا چین درها را به روی اقتصاد توسعه یافته باز کرده است؟ وی در توضیح سخنان مستشاری گفت چین در را باز نکرد بلکه به دنیا حمله کرد و ایران باید مانند چین باشد.

او با مقامات عالی کشور گفت و گو می کند و مدعی است که با دو برابر کردن ظرفیت های کشاورزی، اقتصاد دانش بنیان، تجارت و جمعیت، می توان ایران را به قدرت اول جهان تبدیل کرد.

وزیری که به حرف دیگران گوش نمی دهد

در رسانه ها تبلیغ می کند که یک میلیون تومان به شرط آموزش قوی می توان برای ایجاد اشتغال استفاده کرد.

دیگران هر چه بگویند این حرف ها محال است، گوش مدیون او نیست و از ته دل به این چیزها اعتقاد دارد. او اطمینان دارد که با انقلاب اقتصادی 1400، رفراندوم 13 فروردین تکرار خواهد شد و این فرصت را خواهد داشت تا در وزارت کار که نام خود را به وزارت فواید عامه تغییر داده است، ایده های خود را عملی کند.

او در هشت سال گذشته نقش اپوزیسیون را بازی می کند و سعی می کند نشان دهد که نگاه به خارج چاره کار نیست و اگر کلید معنویت کار نمی کند به دلیل همین ضعف است. او کلیدی ساخته است که به گفته خودش اقتصاد ایران را باز می کند، کلیدی که لامبورگینی ایرانی را می سازد و نیاز به کشاورزی را در ایران بی نیاز می کند.

فساد آشکار شد

فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق(ع) علاوه بر تحول اقتصادی، دو هدف دیگر نیز دارند: حذف بانیان رکود از ساختار اداری حکومت و مبارزه با فساد.

او قاطعانه از اولی پیروی می کند و برای به دست آوردن آن با همسالان خود بحث می کند. فساد از زمان پیدایش بارها در رسانه های دولتی افشا شده است. او در مصاحبه ای گفته است: «یک مدیر میلیاردها تومان به اسم پاداش به جیب زده است. مدیری 1200 سکه از بودجه این وزارتخانه خریده و مشخص نیست کجا مصرف شده است. ما داریم ریشه آنها را می خشکانیم و دست نامحرمان را قطع می کنیم.» منتقدان او را شومن خطاب کردند و او را به قرارهای اتوبوسی و خانوادگی متهم کردند. وی در واکنش به این منتقدان، انتصابات خانوادگی را تکذیب کرد و گفت: وقتی با رسانه های اصلی سروکار داریم، اطلاعات درست و غلط را با هم اشتباه می گیرند، انتظار دارید به عنوان معرفی شوند.

اخیرا عبدالمالکی گفته است فهرستی که از نهادهای امنیتی برجسته کشور دریافت کرده است شامل بیش از 100 نفر است که بیشتر آنها روزنامه نگار یا فعال فضای مجازی در واحدهای عالی اقتصادی و صنایع بزرگ در دولت قبل هستند. . اعضا و مدیران عامل .. وی گفت: وزارت کار حدود 2000 مدیر دارد که در سطح مدیرکل هستند و پیش بینی می شود حدود 1000 نفر باید جایگزین شوند که تاکنون 350 نفر برکنار یا جایگزین شده اند و جدید آمده اند.

فارغ التحصیل دانشگاه امام صادق(ع) این روزها سوار بر مرکب است، به میدان می رود و دستور می دهد و وعده و وعید می دهد، اما این روزها می گذرد وگرنه این مرکب خوب و بد با او چه کرد. گذشته


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم