زبان کسانی که 8 سال سکوت کرده اند امروز باز شدرئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت به دنبال کاهش چشمگیر تورم در سال آینده است، اما نه از طریق رکود، بلکه با انضباط مالی و اقتصادی.

به گزارش تسنیم، سید مسعود میرکاظمی در جلسه ستاد بودجه 1401 اظهار داشت: لایحه دولت با استقبال خوبی از سوی نخبگان و مراکز پژوهشی مواجه شده است اما بدنه برنامه و بودجه آمادگی کامل برای شنیدن انتقادات را دارد.

وی در ادامه گفت: در میان منتقدان دلسوز مواردی وجود دارد که منعکس کننده علایق و معیشت مردم از منظر سیاسی است.

میرکاظمی تاکید کرد: کسانی که رویکرد کارشناسی و نگاه علمی به بودجه دارند مورد توجه قرار می گیرند و ما آمادگی این کار را داریم حتی اگر در موارد محدود بودجه نیاز به بازنگری داشته باشد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اهمیت عدم تغییر سقف بودجه گفت: در بودجه 1401 منابع و مصارف منسجم است. درآمد واقعی دیده شده و هزینه های دولت علاوه بر حقوق کاهش یافته است. زیرا کسری بودجه خط قرمز دولت است.

وی گفت: دولت در ماه های اخیر از بانک مرکزی وام نگرفته است. قدرتمند است.

این لایحه علاوه بر بستن بدون کسری بودجه، مفاد خوبی برای کنترل اضافه برداشت بانک مرکزی دارد، به عبارت دیگر، دولت در سال آینده تلاش می کند تورم را کنترل کند و به میزان قابل توجهی کاهش دهد، اما نه در شرایط رکود، با انضباط مالی و اقتصادی. “

وی گفت: کنترل تورم و رشد اقتصادی باعث افزایش قدرت خرید مردم می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم