زیبایی برای شرایط جانپرسپولیس امروز در هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر به مصاف تیم نساجی می رود تا نیم فصل جدیدی را برای مبارزه برای عنوان قهرمانی تجربه کند.

به گزارش شرق، سرخپوشان تهرانی که در پنج فصل اخیر شانس حضور در هیچ تیمی را نداشته اند، این بار در شرایطی که در اوج نیستند و پیش هستند، باید دوباره شروع کنند. پرسپولیس و سرمربی این تیم، یحیی گل محمدی، امیدوار بودند با نساجی بازی را به سبک و سیاق متفاوتی برگزار کنند. او حداقل دوست دارد در این دیدار از امضای زمستانی خود رونمایی کند تا نشان دهد هنوز شانس زیادی برای قهرمانی در لیگ برتر دارد.

با این حال وضعیت پرسپولیس از یک سو و سرمربی این تیم از سوی دیگر خوب پیش نمی رود و باید با همان دارایی های نیم فصل اول شروع کنند. در واقع مهلت جذب بازیکن در پنجره زمستانی شب گذشته در حالی به پایان رسید که در زمان نگارش این خبر، پرسپولیس به جز دروازه بان گوهری بازیکن دیگری خریداری نکرده بود. با این حال اگر در مدت زمان باقی مانده تا پایان مهلت قانونی بازیکن می خریدید، باز هم بعید بود که در بازی امروز به بازیکن جدیدی فرصت بازی بدهد.

اما قبل از بررسی تداوم مسیر پرسپولیس باید از بازی با فولاد و به خصوص چند هفته ای پرهیز کرد. در ادامه این دیدار که با پیروزی پرسپولیس در هفته شانزدهم لیگ برتر همراه بود، یحیی گل محمدی از حضور در این باشگاه استعفا داد و گوشی موبایل خود را از دسترس خود خارج کرد. او از عدم پاسخگویی باشگاه به نیازهای بازیکنان و کادر فنی گلایه داشت.

یحیی استعفای خود را به افشین پروانی به عنوان مدیر و رضا درویش به عنوان مدیرعامل نوشت و رفت. با این حال یحیی گل محمدی پس از کش و قوس فراوان و البته همان طور که انتظار می رفت با بازگشت به پرسپولیس موافقت کرد اما این بار برای بازگشت سه شرط گذاشت. سه شرط یحیی پرداخت حداقل 50 درصد قرارداد به بازیکنان، خرید بازیکنان مورد نیاز از کادر فنی و فراهم آوردن زمین تمرینی مناسب بود. یحیی از سه شرط مذکور تنها شرط آخر را انجام داد و به مربی قول داد که دو شرط دیگر در مدت زمان بسیار کوتاهی محقق شود. با این حال یحیی در آخرین روز انتقال متوجه شد که چیزی جز قولی دریافت نکرده است. او که لیست 12 نفره ای را برای تقویت تیم به مدیریت باشگاه پرسپولیس داده بود، در نهایت لب به اعتراض گشود و گفت که حتی 10 درصد از بازیکنانی که خواسته از اوست، خدماتی دریافت نشد. خبر بد برای سرمربی پرسپولیس این است که هیچ بازیکنی از لیست ثانویه او خریداری نشده است تا نشان دهد شرایط کمپ سرخ حساستر از آن است که با استعفانامه تهدیدآمیز حل شود.

این در حالی است که شنیده ها حاکی از آن است که پرسپولیس تا یک روز مانده به پایان مهلت مقرر با دو بازیکن در لیست یحیی گل محمدی قرارداد امضا کرده بود که هر دو در آخرین لحظه از پرسپولیس انصراف دادند. مهم ترین نکته در مورد حضور احتمالی بازیکن برزیلی در این تیم بود. گل محمدی از مدت ها قبل به یک مهاجم خارجی علاقه مند بود و به همین دلیل موفق شد این مهاجم برزیلی را به خدمت بگیرد. مدیرعامل پرسپولیس گفت: مذاکرات با این بازیکن مثبت بوده اما رقم 500 هزار و 500 هزار نفری درخواستی باشگاه این بازیکن برای دریافت مجوز منجر به شکست مذاکرات شده است.

این قسمت از صحبت های رضا درویش را نباید نادیده گرفت چرا که تامین مبلغ 500500000 منهای که قرار است به خود بازیکن داده شود کار سختی است اما در بین این صحبت های تلویزیونی او می گوید که پس از توافق با برزیل بازیکن، دو نفر از همبازیانش بلیت ها را خریدند اما چون پول نداشتیم به لطف دوستان 100 میلیون تومان برای بلیت این سه نفر تهیه کردیم!

این موضوعی است که بدون شک حال جان را ناراحت نمی کند. چطور باشگاهی که 100 میلیون تومان ندارد برای جذب بازیکن میلیونی تلاش می کند و چطور این باشگاه از 12 نفرش حداقل پنج نفر یا بیشتر را برای یحیی گل محمدی دارد؟شش بازیکن می خرد. . اینها چیزهایی است که سرمربیان پرسپولیس بهتر از هرکسی بیرون از باشگاه می دانند. پرسپولیس چه بخرد چه نکند از لیست مرکزی، یحیی گل محمدی را از لیست ثانویه (در زمان بازنویسی) که کار آسانی برای رقبا بود حذف نکرد.

سربازان به راحتی رشید مظاهری و میلاد جهانی را جذب کردند و استقلالی ها بی سر و صدا صالح حردانی و عزیزبک امانوف را از لوکوموتیو ازبکستان به تهران کشاندند تا از نیمه اول تیم خود را تقویت کنند. یحیی گل محمدی با توجه به اتفاقی که الان افتاده چاره ای ندارد. یا کار به حریف داده می شود چون شرایطش فراهم نیست یا می ماند و می جنگد.

گزینه اول که در حال حاضر چندان کاربردی به نظر نمی رسد. پس باید به سراغ گزینه دوم برویم. یحیی علیرغم خریدهای تابستانی اش، به لطف کسانی که در پرسپولیس فصل گذشته در ترکیب حضور نداشتند، چندان از آنها در ترکیب استفاده نکرد تا کارها را پیش ببرد. او با آن بچه ها تیم را در نیم فصل اول و در چند قدمی استیگالال در رده دوم جدول قرار داد و همچنان شانس زیادی برای کسب عنوان قهرمانی و دفاع از آن دارد.

حتماً یحیی متوجه شده بود که این روزها برای قهرمان شدن بیشتر از یک مهره به دانش مربیگری نیاز است. موردی که قبلا بارها نشان داده است و نباید از تکرار آن بترسد. برخلاف گذشته که نیاز مبرمی به نیمکتی پویا داشت، از آنجایی که پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شده، این احتمال وجود دارد که حالا هم در لیگ و هم در جام حذفی با او مبارزه کنند.

قطعا کار او در مقابل رقبای سرسختی مانند استقلال، سپاهان، گل گهر و فولاد که خریدهای خوبی انجام داده اند سخت است، اما تجربه بازیکنان پرسپولیس در قهرمانی، کارت ترامپ است که اگر درست از آن استفاده شود، می تواند به ضرر خیلی ها باشد. آجیل


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم