ساختمان جدید پلاسکو افتتاح شد.ساختمان جدید پلاسکو صبح امروز به طور رسمی افتتاح و واحدهای تجاری آن به بازرگان واگذار شد.

به گزارش ایرنا، ساختمان جدید پلاسکو صبح امروز (جمعه) با حضور رئیس بنیاد مستضعفان، پرویز الفتح استاندار تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و وزیر سابق افتتاح شد. . راه و شهرسازی.

در این مراسم رئیس بنیاد قیام ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان از نزدیک با کسبه در خصوص اقامت آنها در ساختمان و وضعیت فعالیت آنها صحبت کرد.

این ساختمان که در 29 دی ماه سال 95 بر اثر آتش سوزی فروریخت، توسط بنیاد خصوصی سازی و طبق آخرین استانداردهای ایمنی در مدت 6 ماه ساخته شد.

ساختمان پلاسکو 1400 در 20 طبقه طبق آخرین قوانین و مقررات و دستورالعمل ها با زیربنای 20000 متر ساخته شده و با 346 واحد تجاری تحویل بازرگان می شود.

در نمای جدید پلاسکو از بتن GFRC استفاده شده است که وزن سبک تری دارد و مقاومت بیشتری در برابر آتش دارد.

پلاسکو 1400 در 20 طبقه با زیربنای 20000 متر مربع مطابق با آخرین آیین نامه ها، مقررات و دستورالعمل های بخش ساختمانی به ویژه آتش نشانی ساخته شده است.

ساختمان جدید پلاسکو دارای 20 طبقه است که 15 طبقه آن در طبقه همکف و 5 طبقه زیر زمین است.

بازسازی پلاسکو در سال 1376 توسط بنیاد مستضعفان به عنوان متولی این پروژه با هدف تکمیل آن تا سال 1400 با عملیات خاکبرداری و ساخت سازه های نگهبانی آغاز شد.

نمای بیرونی ساختمان پلاسکو الهام گرفته از معماری آجری ایرانی است که به «فخر» و «مدینه» معروف است.

سکوی فرود بالگرد 18 در 18 متری در بالای ساختمان پلاسکو قرار دارد.

در ساختمان پلاسکو از پیشرفته ترین تاسیسات برقی و مکانیکی استفاده شده است و پرده های ضد حریق به کار رفته از سرایت آتش به سایر قسمت های ساختمان جلوگیری می کند.

ساختمان جدید دارای 346 واحد تجاری است و اکثر مشاغل در حال آماده سازی نما و دکوراسیون داخلی واحد تجاری خود هستند. ساختمان پلاسکو در هر طبقه 1000 متر زیربنا دارد.

پلاسکو جدید 16 پله برقی و آسانسور نیز دارد.

قسمت شمالی پلاسکو که در آتش سوزی سال 95 آسیب کمتری دیده بود توسط یک تاجر بازسازی و از بهمن ماه امسال شروع به کار کرد.

ساختمان جنوب پلاسکو اما توسط بنیاد مستضعفان ساخته شده و روز جمعه به طور رسمی افتتاح می شود.

صبح روز 30 دی ماه 95 پلاسکو قدیم نتوانست در برابر شعله های آتش مقاومت کند و 4 ساعت بعد فروریخت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم