ساده ترین و سریع ترین راه برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو در کمتر از سه دقیقه.


جرائم رانندگی هر چه سریعتر پرداخت شود تا دو برابر نشود.

اگرچه بسیاری از ما جرات زیر پا گذاشتن قانون را نداریم، اما تخلفات رانندگی بسیار رایج است و حتی قانونگذارترین افراد را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. برخی از جرایم جدی تر از بقیه هستند، بنابراین پلیس ممکن است دستور توقیف خودرو را بدهد. بنابراین، درک قوانین و مجازات های رانندگی بسیار مهم است. اگر به چند سال قبل برگردیم روند پرداخت خلافی خودرو طولانی و زمان بر خواهد بود. قبل از ظهور تلفن های همراه و گسترش اینترنت، تنها راه برای شکستن ماشین، حضور در نیروی پلیس +10 بود. البته با کمک دستگاه های خودپرداز امکان پرداخت خلافی خودرو وجود داشت. اما با گذشت زمان و دردسرهای روزمره، با دسترسی مردم به اینترنت، راه های جدیدی برای وصول، استعلام و پرداخت خلافی خودرو پدید آمده است. در این مقاله روش های مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است. تخلف خودرو و وسیله نقلیه با هم تست میزنیم

خلافی خودرو چیست؟

تمام تخلفات رانندگی که با خودروی خود انجام می دهید، تخلف خودرو و خودرو نامیده می شود. این موارد توسط پلیس در پرونده خودروی شما ثبت می شود. برخی از این اشتباهات رانندگی مجازات دارند. با پیشرفت تکنولوژی، پلیس در ثبت جرایم رانندگی نیز با دقت و عمق بیشتری کار می کند. دلیل این امر نصب دوربین های کنترل سرعت است: هر راننده ای که پای خود را برای چند دقیقه (حتی در مسافت کوتاه) روی کلاژ و دنده بگذارد، آن را تجربه خواهد کرد. اطلاعات مربوط به میزان تخلفات رانندگی در سامانه راهنمایی و رانندگی ثبت می شود و روش ها و کاربردهای مختلفی برای بررسی آنها وجود دارد.

برخی از تخلفات خودرو:

استفاده از موبایل در حین رانندگی

استفاده از موبایل در حین رانندگی غیرقانونی است. برای تنبیه لازم نیست ماشین خود را جابجا کنید. این قانون بیان می کند که در حین کار با وسیله نقلیه نمی توانید از تلفن استفاده کنید. حالا می خواهید در ترافیک ثابت بنشینید یا منتظر بمانید تا چراغ قرمز سبز شود. در هر صورت استفاده از تلفن همراه تخلف است.

با این حال، شما مجاز به استفاده از هندزفری در هنگام رانندگی هستید، مانند هدست بلوتوث.

سرعت بالا

هر قسمت از جاده محدودیت سرعت دارد. شما باید محدودیت سرعت را رعایت کنید. این ممکن است بسته به زمان روز متفاوت باشد. به عنوان مثال، در طول مدرسه صبح / بعد از ظهر، محدودیت سرعت در نزدیکی مدرسه را می توان به 20 مایل در ساعت کاهش داد. محدودیت سرعت برای تعمیر و نگهداری جاده نیز ممکن است به طور موقت تغییر کند.

حیف رانندگی

رانندگی بی احتیاطی به عنوان رانندگی بی احتیاطی و عدم توجه مناسب نیز شناخته می شود. نمونه هایی از رانندگی بی احتیاطی شامل غذا و کمربند هنگام رانندگی است.

بسیاری از مردم فکر می کنند که اجازه دارند کمی بیشتر از سرعت مجاز حرکت کنند. این افسانه رایج وجود دارد که اگر 10 درصد بیش از حد باشد، پلیس هیچ اتهامی نخواهد داشت. اما پلیس به این قاعده کلی ملزم نیست و در صورت تمایل می تواند مجازات کند.

رانندگی خطرناک

یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث تصادف رانندگی شود رانندگی خطرناک است. رانندگی خطرناک از رانندگی بی احتیاطی جدی تر است. نمونه هایی از رانندگی خطرناک عبارتند از: رانندگی تهاجمی، رانندگی در شرایط بد، رانندگی با بارهای ناایمن، و رانندگی در هنگام پریشانی.

پرونده های رانندگی خطرناک همیشه توسط دادگاه رسیدگی می شود. دادگاه می تواند یکی از احکام زیر را تجویز کند.

 • ممنوعیت رانندگی
 • جریمه های نامحدود
 • و…

رانندگی در حالت مستی

شما نمی توانید تحت تأثیر الکل رانندگی کنید. اگر پلیس مشکوک باشد که اخیراً مشروب الکلی مصرف کرده‌اید، می‌تواند شما را در هر جایی متوقف کند و از شما بخواهد که یک تست تنفسی کنار جاده بدهید. اگر این تست تنفسی اولیه را قبول نکنید، برای آزمایشات بیشتر به اداره پلیس منتقل خواهید شد. اگر خواندن کم این دو تست تایید کند که در حالت مستی رانندگی کرده اید، قطعا مجازات خواهید شد.

پرونده های رانندگی مشروبات الکلی همیشه توسط دادگاه کیفری بررسی می شود. دادگاه می تواند یکی از احکام زیر را تجویز کند.

 • جریمه های نامحدود
 • ممنوعیت رانندگی
 • شش ماه حبس

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث

اگر خودروهای شخص ثالث بدون بیمه را در جاده های عمومی رانندگی می کنید، در معرض خطر قرار گرفتن در معرض دوربین ANPR پلیس (شناسایی خودکار پلاک خودرو) و جریمه شدن قرار می گیرید.

پلیس همچنین می تواند یک وسیله نقلیه بدون بیمه را توقیف کند.

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری در برابر کلیه خسارات جانی و مالی شخص ثالث برای صاحبان زمین است. در بیمه شخص ثالث، خودرو متعلق به شخص اول است (که در اکثر بیمه نامه ها به عنوان بیمه گر شناخته می شود). شخص ثالث شرکت بیمه است که موظف به پرداخت هزینه ها طبق قرارداد (مطابق تعریف بیمه گر در بیمه نامه) و در نهایت شخص ثالث زیان دیده در حادثه رانندگی است (به جز راننده.) کلیه افرادی که در تصادف متحمل خسارت مالی و جانی می شوند تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می گیرند که هزینه درمان، فوت و خسارت مالی را پوشش می دهد. در چنین مواردی، راننده مقصر می تواند از بیمه حوادث رانندگی، شعبه جدید بیمه شخص ثالث نیز بهره مند شود.

استعلام خلافی خودرو

برای استعلام خلافی خودرو راه های مختلفی برای شما وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

 1. پلیس راهور از طریق سایت در حال انجام تحقیقات است.
 2. بررسی تخلفات توسط کدهای دستوری USSD.
 3. استعلام تخلف از طریق پیامک
 4. استعلام تخلفات از طریق درخواست
 5. استعلام تخلفات تلفنی

استعلام تخلفات از طریق سایت راهور

از طریق سایت راهور به راحتی می توانید استعلام تخلف خود را به صورت آنلاین دریافت کنید. کافی است شماره درج شده در قسمت استعلام خودرو در سایت پلیس راهور www.Rahvar120.ir را وارد کنید.

بررسی تخلفات توسط کدهای دستوری USSD.

با شماره گیری کد 110* و دانستن کد 17 رقمی VIN خودرو (موجود در سند و کارت خودرو) می توانید میزان جریمه خودروی خود را جویا شوید. همچنین پرداخت تخلف از طریق این سامانه امکان پذیر است.

استعلام تخلف از طریق پیامک

یکی از ساده ترین راه ها برای استعلام خلافی خودرو در هر زمان و مکان، استعلام خلافی خودرو از طریق پیامک است. برای این کار کد 17 رقمی VIN روی سند یا کارت خودرو را به یکی از سه شماره زیر ارسال کنید.

 • 1101202020
 • 30005151
 • 110005151

پس از ارسال کد، خلافی خودرو شامل شناسه قبض و پرداخت به صورت پیامکی برای شما ارسال می شود.

استعلام تخلفات از طریق درخواست

این اپلیکیشن های مفید دارای قابلیت های زیر هستند:

 • استعلام خلافی خودرو شامل تعداد تخلف، مبلغ، محل تخلف و.
 • استعلام نمره منفی شامل تعداد تخلفات و تعداد نمره منفی گواهی است.
 • استعلام تصادفات رانندگی شامل نوع تصادف، مقصر حادثه، تاریخ و.
 • بدون هزینه اضافی
 • پرداخت آنلاین

کشف تخلفات از طریق پیامک سرعت کار شما را افزایش می دهد.

استعلام تخلفات تلفنی

همچنین می توانید با شماره تلفن 88288888 تماس بگیرید و شماره 17 رقمی VIN پشت کارت خودرو را برای متخصصان مطالعه کنید و از میزان جرم و یا عدم تخلف خودرو خود مطلع شوید.

پرداخت اجباری یا اختیاری تخلفات خودرو

همانطور که در بالا ذکر شد، برخی از تخلفات رانندگی می تواند منجر به جریمه شود. درست است که همیشه نمی توان به طور کامل رانندگی کرد. تخلفات خودرو و جریمه رانندگی باید پرداخت شود. عدم پرداخت به موقع جریمه منجر به نمره منفی یا توقیف خودرو می شود. برای جلوگیری از جریمه مکرر و در نهایت توقیف خودرو می توان اقداماتی انجام داد. یکی از این اقدامات خرید بیمه شخص ثالث است. حتی عدم تمدید به موقع بیمه نامه می تواند شما را با مشکلات زیادی مواجه کند. سامانه های بیمه دات کام یک کارگزاری آنلاین بیمه است که شما عزیزان می توانید در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز انواع بیمه خودرو اعم از بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودروی خود را در مورد آن استعلام، خرید و تمدید کنید.

نحوه ارتباط با بیمه دات کام:

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، روبروی بیمارستان پارسیان، پلاک 17، طبقه 6، واحد 6

کد پستی: 1998653740

شماره تماس: 4372-021

ایمیل: [email protected]

برای اطلاع بیشتر از تخلفات خودرو می توانید به سایت بیمه دات کام (bimeh.com) مراجعه کنید.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances