سازمان جهانی بهداشت از ساخت واکسن ایرانی کرونا استقبال می کند.ایرنا: سخنگوی سازمان جهانی بهداشت از توسعه واکسن کرونا توسط محققان کشورمان استقبال کرد و گفت: این سازمان منتظر نتایج آزمایشات بالینی این دستاورد بزرگ ایرانی است.

طارق یسروویچ، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه در یادداشتی گفت: موفقیت دانشمندان ایرانی گواه این است که می‌توانیم واکسنی برای مبارزه با این بیماری و دستگاه‌هایی برای ریشه‌کنی آن تولید کنیم. «به همین دلیل است.

دانشمندان ایرانی از واکسن جدید کرونا رونمایی کردند که علیرغم تحریم های جامع دولت واشنگتن به مرحله آزمایشات بالینی رسیده است.

اولین تزریق انسانی این واکسن با نام «کو ایران برکت» روز سه شنبه 8 دی ماه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به داوطلبان در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) انجام شد. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری.

طیبه مخبر فرزند امام مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، علی اصغری معاون اجتماعی ستاد اجرایی و خلیلی مدیرعامل یکی از شرکت های زیر مجموعه آن بود. اولین کاندیدای دریافت این واکسن. این عمل با موفقیت و بدون علائمی مانند شوک و تب انجام شد.

بیش از 65 هزار ایرانی برای دریافت این واکسن داوطلب هستند و 56 نفر برای شرکت در مرحله اول آزمایش انسانی انتخاب شده اند که پیش بینی می شود 45 تا 60 روز طول بکشد.

خبر ساخت واکسن ایرانی بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشته است.

ایران اولین آزمایش بشردوستانه اولین داوطلب دریافت واکسن واکسن 19 را انجام داده است که تهران می گوید علیرغم اینکه تحریم های آمریکا مانع از واردات این واکسن شده است، به آن کمک می کند تا اپیدمی را شکست دهد.» رویترز گزارش داد.

شبکه خبر افزود؛ ایران شکایت کرده است که تحریم های مالی آمریکا به توانایی این کشور برای خرید واکسن آسیب رسانده است. رویترز مدعی شد که غذا و دارو مشمول تحریم نمی شوند، اما اذعان کرد که بانک ها از تامین مالی قراردادهای ایران منع شده اند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: ایران روز سه شنبه مرحله اول آزمایش بالینی یک واکسن ساخته شده در جمهوری اسلامی، کشوری که بیشترین آسیب را از همه گیری کووید 19 در منطقه دارد، آغاز کرد. شبکه خبری خاطرنشان می کند که ایران ایالات متحده را متهم کرده است که از طریق تحریم، دسترسی تهران به واکسن ها را مسدود کرده است.

سایت آلمانی دویچه وله نیز از آزمایش واکسن ایرانی کرونا بر روی انسان خبر داد و با بیان اینکه این واکسن زودتر از حد انتظار آزمایش شده است، افزود: ایران همزمان چندین واکسن تولید کرده است، اما جزئیات کامل هنوز در دسترس است. منتشر نشده

به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، شش شرکت دانش بنیان در ایران در زمینه ساخت واکسن کرونا در کشور فعال هستند.

سورنا ستاری سه شنبه هفته گذشته در حاشیه افتتاح هشت مرکز نوآوری دانشکده ها و پژوهشکده های دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران درباره تلاش شرکت های دانش بنیان در زمینه تهیه واکسن کرونا گفت: ب.

وی با بیان اینکه واکسن کرونا در حال حاضر به سه روش در دنیا در حال ساخت است، گفت: امروز یکی از واکسن های تولید شده با همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) تزریق انسانی شد. ما در تلاش هستیم تا واکسن ها را از هر سه راه توسعه دهیم.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances