سفر نوروزی استانبول و تزریق واکسن فایزر


چگونه از طریق سفر نوروزی به استانبول واکسن فایزر را دریافت کنیم؟ ترکیه یکی از همسایگان ایران به دلیل نزدیکی به مرز ایران همواره مورد توجه بسیاری از ایرانیان بوده است. بسیاری از ایرانیان هر ساله تعطیلات نوروزی خود را در شهر استانبول ترکیه می گذرانند، اما امسال علاوه بر گردشگری، گردشگران استانبول می توانند با پرداخت هزینه واکسن فایزر را دریافت کنند.

واکسیناسیون در ترکیه

واکسیناسیون در ترکیه

ترکیه تاکنون حدود 125 میلیون دوز از این واکسن را تزریق کرده است که نهمین دوز بالاتر در جهان است. دوم، بیش از 20 درصد از ترک ها سومین دوز خود را دریافت کردند.

به گفته وزیر گردشگری ترکیه، تمامی کارکنان هتل و مسافرانی که تعطیلات خود را در شهرهای ترکیه سپری می کنند، می توانند واکسینه شوند. برای اطلاعات تور استانبول نوروز 1401 به سایت سفر بروید

واکسن های تایید شده در ترکیه

امروزه می توانید با ارائه کارت واکسیناسیون خود با واکسن تایید شده ترکیه به راحتی به این کشور زیبا سفر کنید. کشورهای سراسر جهان لیستی از واکسن های تایید شده برای گردشگران را اعلام کرده اند ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بنابراین قبل از سفر به ترکیه، لیست واکسن های تایید شده در این کشور را بررسی کنید، مشخص است که امکان افزودن واکسن های بیشتری به این لیست وجود دارد. در زیر تعدادی از واکسن های تایید شده ترکیه را معرفی می کنیم:

  • واکسن فایزر
  • واکسن اسپوتنیک V
  • واکسن سینوواک

سفر به استانبول نوروز با واکسن کرونا

ترکیه در هفته‌های اخیر در صدر فهرست کشورهایی که واکسن کرونا دارند، قرار گرفته است. واکسیناسیون در حال حاضر در ترکیه برای افراد بالای 18 سال در دسترس است و برای کسانی که در این کشور زندگی می کنند رایگان است. شهروندان ایرانی مقیم ترکیه نیز می توانند به مراکز درمانی استانبول ترکیه مراجعه کرده و واکسن رایگان خود را دریافت کنند.

شهروندان مقیم ترکیه کارتی به نام کاملیک کارت دارند که از طریق آن می توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند. دولت ترکیه تصمیمی برای ارائه واکسن رایگان کرونا به گردشگران ترک ندارد.

ایرانیانی که در حال حاضر در ترکیه زندگی می کنند می توانند از مزایای واکسیناسیون در استانبول ترکیه بهره مند شوند. در اینجا برخی از مزایا وجود دارد:

  • WHO واکسن را برای همه گروه های بالای 18 سال تایید کرده است.
  • تزریق رایگان واکسن مورد تایید WHO
  • یک کارت واکسیناسیون معتبر که در سراسر جهان تایید شده است دریافت کنید.

واکسیناسیون در مراکز درمانی پیشرو در ترکیه انجام می شود و اتباع خارجی مقیم این مراکز می توانند هر واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی را به صورت رایگان دریافت کنند. ارزانترین تور آنتالیا نوروز 1401 از سایت سفر

تزریق واکسن فایزر به گردشگران نوروزی

تزریق واکسن فایزر برای گردشگران نوروزی در استانبول

آیا واکسینه کردن گردشگران در استانبول با واکسن فیض واقع بینانه است؟ باید بگوییم بله. بر اساس اطلاعات جدید منتشر شده از سوی وزارت بهداشت ترکیه، گردشگرانی که قصد سفر به ترکیه را دارند می توانند واکسن فایزر را از طریق بیمارستان های معتبر ترکیه بدون نیاز به هیچ نوع اقامتگاه یا پاسپورت ترکیه دریافت کنند.

پیش از این، فقط شهروندان این کشور و کسانی که اجازه اقامت و پاسپورت دریافت کرده بودند می توانستند واکسن فایزر را دریافت کنند. در واقع گردشگران شهر استانبول ترکیه در مورد تزریق واکسن فایزر دچار سردرگمی شده بودند اما با اعلام وزارت بهداشت ترکیه این اجازه به گردشگران داده شد. یکی از بیمارستان های استانبول که می توانید واکسن فایزر را دریافت کنید، بیمارستان ترکی هاستانیسی در منطقه شیسیلی استانبول است.

گردشگران نمی توانند این واکسن را به صورت رایگان دریافت کنند زیرا آنها شهروند این کشور نیستند. برای یک دوز واکسن فایزر (بیوان تک) یا سینوواک باید 400 لیر ترکیه بپردازند و برای گردشگران ترکیه کارت واکسن با شماره پاسپورت نیز صادر می شود. خریدن بازدید از ترکیه سفر ارزان به سایت سفر.

آدرس بیمارستان بیمارستان ترکیه: مرکز، 34381 سیسیل / بیمارستان ترکیه استانبول

چگونه واکسن فایزر را در استانبول دریافت کنیم؟

اگر کارت شناسایی معتبر کیملیک و کد MHRS دارید، کافی است به یک مرکز بهداشتی معتبر مراجعه کرده و واکسن خود را رایگان دریافت کنید. اما اگر کارت شناسایی ترکی ندارید باید با وزارت بهداشت (ALO 184) تماس بگیرید و وقت بگیرید.

سفر نوروزی استانبول و تزریق واکسن فایزر

ارزان ترین بلیط هواپیما نوروز 1401

آخرین کلمه

ترکیه همواره یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در بین ایرانیان بوده و هر ساله ایرانیان زیادی به مناسبت عید نوروز به ترکیه سفر می کنند. برای سفر ارزان می توانید برای خرید بلیط ارزان استانبول به سایت سفر مراجعه کنید و بلیط های چتر را به همراه آخرین بلیط های سیستمی به صورت آنلاین بررسی کنید. لازم به ذکر است که تریپ دارای پشتیبانی 24 ساعته می باشد و امکان استرداد وجه نیز در این سایت وجود دارد. امیدواریم این مقاله را خوانده باشید. سیستم رزرو سفر به شما کمک می کند تا به راحتی آخرین نرخ ها را پیدا کنید. بلیط هواپیما از امکانات مطلع شوید. پروازها و نرخ ها از آن بهره ببرید. در تاریخ مورد نظر خود در کمترین زمان ممکن به انواع قیمت ها دسترسی خواهید داشت و قیمت بلیط مناسبی را دریافت خواهید کرد. بهترین قیمت، رزرو برای پروازهای داخلی و خارجی بلیط هواپیما منشور و ارزان بخرید. بلیط هواپیما منشور و سیستم تمام خطوط هوایی با سیستم سفر (www.trip.irسریعتر و راحت تر آزمایش کنید.

منبع:مسافرت رفتن|www.trip.ir


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم