سناریوهای مختلف برای ارزش دلار در سال 1401


در رفتن دبیرکل کانون صرافان معتقد است با بسته شدن بودجه سال آینده روی ۲۳ هزار تومان، در صورت ادامه روند نزولی بازار ارز، دلار به زیر ۲۳ هزار تومان نمی رسد. از سوی دیگر در سه ماهه گذشته ارزش دلار از 30 هزار و 500 تومان به 25 هزار تومان وارد کانال شد و در صرافی ها به 24 هزار تومان رسید.

به گزارش فرارو، سعید مجتهدی افزایش قیمت نفت، نتیجه امیدوارکننده مذاکرات وین، جدی بودن لغو تحریم ها و مواردی از این دست را ناشی از روند نزولی بازار ارز دانست و گفت: خیلی زیاد است. ارزش دلار به زیر 23 هزار تومان می رسد بسیار پایین است.

در حالی که طی چند روز گذشته دلار در مراحل اولیه 26 هزار کانالی قرار داشت، بدون توجه به اخباری که منتشر شده، 10 روز از بازگشت دلار 26 هزار تومانی می گذرد اما اسکناس های آمریکا در این مدت نمایش داده نشده است. نه نشانه ای از پیشروی و فتح سنگرهای جدید و نه دلیل موثقی برای عقب نشینی آن به کانال 25000 تومانی وجود دارد.

بازار ارز عموماً خیلی سریع به اخبار سیاسی واکنش نشان می دهد، اما همزمان با انتشار اخبار ضد و نقیض از مذاکرات ترمیم بورژوازی، نگرش دلار تغییر نمی کند. دلار روز چهارشنبه بازار آزاد را با قیمت 26 هزار و 200 تومان و 30 تومان ارزانتر از قبل از تعطیلات عید سعید فطر به پایان رساند.

پیش بینی نرخ ارز در سال آینده
تنها شهروند حرفه ای که در مسائل اقتصادی تخصص دارد گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه دو سناریو برای نرخ ارز در سال آینده قابل پیش بینی است، گفت: باعث آرامش بازار و توقف افزایش قیمت ها می شود.

وی افزود: از سوی دیگر با حمله روسیه به اوکراین، قیمت نفت به بالای 100 لیر رسید که منجر به افزایش قیمت فرآورده های نفتی شد که به نوبه خود باعث افزایش درآمدهای ارزی ایران شد. بیش از یک دلار از صادرات غیرنفتی ایران.

شقاقی گفت: علاوه بر این، با فاصله گرفتن کشورها از اجلاس سران کرونا و عادی شدن اقتصاد جهانی، این معضل باعث افزایش قیمت فلزات در جهان شده است، از سوی دیگر با توجه به اینکه ایران نیز قیمت‌های زیادی دارد. معادن و صادرات فلزات و مواد معدنی ایران بالاست.» قابل ذکر است که این موضوع باعث افزایش درآمدهای ارزی ایران نیز شده است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه تراز ارزی کشور را می توان در سال آینده مثبت پیش بینی کرد، افزود: حتی در یک سناریوی ناامیدکننده. اگر مذاکرات بورژوازی شکست بخورد، موضوع هسته ای ایران به احتمال زیاد به شورای امنیت می رود که کانال 30000 تومانی هالر را بالا می برد، اما مطمئن هستم با توجه به شرایط، بورژوازی احیا خواهد شد. سال و تحریم ها برداشته خواهد شد.

وی درباره پیش بینی نرخ ارز در سال آینده نیز گفت: با توجه به افزایش درآمدهای ارزی و بهبود وضعیت اقتصادی، قیمت دلار بین 23 تا 25 هزار تومان در نوسان است اما اگر بنا به دلایلی بورژوازی باشد. نتیجه خواهد داد. در بالا 30000 لیر وارد کانال تومان می شود اما باید در نظر داشت از یک طرف جنگ اوکراین، افزایش قیمت نفت و از طرف دیگر افزایش قیمت فلزات به دلیل بهبود وضعیت … افزایش قابل توجهی در درآمدهای ارزی وجود خواهد داشت، اما از سوی دیگر در صورت حذف بورژوازی، این دو عامل بر یکدیگر تأثیر می گذارند و نرخ ارز به حدود 30 هزار تومان می رسد.

شقاقی گفت: از سرگیری بورژوازی انتظارات تورمی را نیز کاهش می دهد، البته انتظارات تورمی برطرف می شود و این امر بر بازار ارز تاثیر می گذارد، از سوی دیگر بانک مرکزی بازار ارز را کنترل و مدیریت می کند. راحت تر که منجر به تثبیت بازار ارز می شود.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances