شایعات مویی که نباید باور کنید.این متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: شایعات زیادی در مورد مو و نحوه نگهداری آن وجود دارد که اکثر آنها صحت ندارند و حتی در برخی موارد بر سلامت مو تاثیر می گذارند.

به گزارش ایسنا، رضا میکائیلی با بیان اینکه شایعات زیادی در مورد مو وجود دارد و با اشاره به روش نگهداری آن گفت: برخی تصور می کنند موهای کثیف زودتر رشد می کنند، زیرا اگر کمتر شامپو، نرم کننده و نرم کننده مصرف شود و در صورت استفاده به این صورت، موهای کثیف زودتر رشد می کنند. امکان کاهش آسیب موها وجود دارد که این درست نیست و امیدوارید تعداد حمام ها را کاهش ندهید زیرا موهای شما را چرب می کند و گیج می شوند و بوی بدی می دهند.

وی ادامه داد: کوتاه کردن موهای سفید باعث بلندتر شدن موها می شود. رنگ مو با شکستگی تغییر نمی کند.

البته کارشناسان به شما توصیه می کنند که این کار را انجام ندهید زیرا زمانی که موها را از ریشه جدا می کنید به فولیکول های مو و پوست سر فشار وارد می کند و پس از آن ممکن است مو به جای کشیده شدن، ریزش کند. خشن باشد و نرمی و لطافت لازم را نداشته باشد.

معمولاً برای از بین بردن چربی و کثیفی فولیکول‌های مو مجبوریم موهای خود را مرتب با شامپو بشویم، اما متأسفانه بسیاری از افرادی که موهای چرب دارند آن‌ها را بیش از حد می‌شویند و این به دلیل این تصور غلط است که چربی مو به مرور زمان کاهش می‌یابد. این متخصص پوست گفت.

وی گفت: میزان غدد چربی که در پوست سر ترشح می شود و موها را چرب می کند، با میزان چربی که با کمک سولفات در شامپو دفع می شود، اگر موهای چرب خود را با شامپو بشویید، قابل مقایسه نیست. بنابراین برای جبران آن. چربی پوست سر از بین می رود، غدد بیشتری دفع می شود و ریتم طبیعی رطوبت این غدد به هم می خورد و در نتیجه به مرور زمان تارهای مو نازک و شکسته می شوند و در پوست سر خارش ایجاد می شود.

مایکل می‌گوید: «این تصور که موهای درشت و مجعد فقط برای خانم‌های رنگ‌پوست است، یک تصور اشتباه است، زیرا موهای زبر ارتباط بسیار کمی با رنگ پوست دارند و ارتباط زیادی با ژنتیک دارند.

وی گفت: همه خانم ها صرف نظر از رنگ پوستشان می توانند موهای پرپشت، درهم، درهم و … داشته باشند. مراقبت از مو با محصولات مناسب برای این دسته از خانم ها اهمیت ویژه ای دارد. زیرا اگر این کار را نکنند دچار کم پشتی مو و شکستگی و شوره سر می شوند.

وی افزود: انتخاب نوک مو هر چهار تا شش هفته یک بار ایده بدی نیست و فوایدی مانند جلوگیری از چین و چروک و مشکلاتی از این دست دارد، اما باعث رشد سریع مو نمی شود و این نظر نیز شایعه ای بی اساس است، اما مو زدن. تیپ فولیکول های مو را تقویت می کند و از رسیدن فولیکول های مو به ساقه مو جلوگیری می کند و بر کیفیت و استحکام آنها تأثیر می گذارد.

میکائیلی گفت: این شایعه که شامپوها بعد از مدتی اثر خود را از دست می دهند، ریشه این باور غلط است که بعد از استفاده از صابون ها، به ویژه در دراز مدت، اثر خود را از دست می دهند، زیرا موها به آن عادت کرده اند. اثر اولیه.” ندارد؛ اما این گفته هیچ مبنای معتبری ندارد.

این متخصص پوست، آرایشگاه و زیبایی گفت: اعتقاد به ماندگاری بیشتر موهای پرپشت و مجعد خطرناک خواهد بود. به عنوان مثال، با این بهانه، ممکن است گرم کردن موها برای شما راحت تر باشد یا روش های مختلف آرایش مو را امتحان کنید. با این حال موهای شما ظریف و شکستنی هستند و با این کار احتمال آسیب رساندن به آنها بیشتر از موهای صاف است.

بر خلاف تصور رایج، اکثر مواد غذایی خام آنطور که باید فولیکول‌های مو را جذب نمی‌کنند و ممکن است به عمق ساقه مو نفوذ نکنند، بنابراین تاثیر مثبت پایداری بر سلامت مو ندارند. وی گفت: پس از شستن موها معمولاً موها کاملاً تمیز نمی شوند و رد آن روی بند موها باقی می ماند که در نتیجه موها چرب شده و احساس ناخوشایندی ایجاد می شود.

کفی که هنگام استفاده از شامپو ایجاد می شود، در واقع یکی از محصولات جانبی پاک کننده های خشن و نامطبوع است که در شامپوهای حاوی سولفات وجود دارد، این محصولات روغن های طبیعی و سالم و همچنین مواد مغذی را از موها پاک می کنند و اثرات منفی طولانی مدت بر روی مو دارند. سلامت مو

وی افزود: “شانه زدن زیاد موها از دیگر مواردی است که آرایشگران حرفه ای توصیه نمی کنند، زیرا معتقدند در طولانی مدت به کوتیکول مو آسیب می رساند، بنابراین بهتر است.” گره خورده، در غیر این صورت نیازی به شانه کردن نیست.

وی افزود: در نگاه اول ممکن است خشک کردن مو در هوای آزاد کمتر از کشیدن مو به نظر مضر باشد، اما نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که وقتی مو خیس است، فولیکول‌های مو کمی زیاد می‌شوند. و هر چه بیشتر خیس بمانند، پروتئین ریزدانه بیشتری سرکوب می شود که باعث می شود فولیکول های مو بسازند و در نتیجه احتمال آسیب دیدن مو بیشتر می شود.

وی ادامه داد: شایعات زیادی در مورد مو و سلامت آن وجود دارد که نباید آنها را باور کنید. مو.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم