شرم مضر زنانه؛ سواد جنسی نیز بسیار مهم است


برترین ها: یکی از مشکلات روابط جنسی بین زوجین این است که زنان احساس شرمندگی و خجالت می کنند. با توجه به فرهنگ سنتی ایران، معمولاً زنان از رابطه زناشویی خود احساس شرم می کنند. احساس این شرم در اوایل ازدواج طبیعی است، اما اگر بعد از ازدواج برطرف نشد، می توانید علت را پیدا کنید و مشکل را حل کنید. در برخی از خانواده ها، آنقدر منفی در مورد رابطه جنسی وجود دارد که دختران از داشتن رابطه جنسی در دوران ازدواج نه تنها احساس شرم می کنند، بلکه احساس گناه نیز می کنند.

با وجود اهمیت تمایلات جنسی در زندگی زناشویی و تأثیر آن بر زوجین، پرهیز از روابط جنسی می تواند در زندگی زناشویی بسیار مضر باشد. طبق تحقیقات، مردان معمولا نسبت به زنان حساسیت کمتری نسبت به ظاهر و اندام خود دارند و زنان بیشتر به فکر شاد بودن و فعال بودن در روابط هستند. این تردید و احساس گناه می تواند مردان را در زندگی طولانی خود به سردی و بی میلی جنسی تبدیل کند. اگر پیگیر این موضوع نباشید در نهایت منجر به مشکلات زیادی در زندگی زناشویی شما می شود. امروز در این مقاله موضوع شرمندگی زنان در رابطه جنسی را مطرح خواهیم کرد. با ما بمان

احساس شرم در هنگام رابطه جنسی

در کشوری مانند ایران، زنان را تشویق به فروتنی می کنند. در این فرهنگ ها، زنان از داشتن رابطه جنسی یا صحبت در مورد آن خجالت می کشند. آنها این طرز فکر را ایجاد کرده اند که راحت بودن در رابطه جنسی مخالف عفت زنانه است. در واقع برای زنان لذت جنسی محسوب نمی شوند و مختص مردان محسوب می شوند. تبعیض فرهنگی که جامعه بر زنان تحمیل می‌کند، نوعی نابرابری را در روابط آنها آشکار می‌کند.

همسران احساس شرم کردند

برخی از زنان از داشتن رابطه جنسی با همسر خود خجالت می کشند. برخی افراد ترجیح می دهند در تاریکی رابطه جنسی داشته باشند. شرم و خجالت زنان در رابطه جنسی می تواند موقت یا دائمی باشد. به دلیل این شرم، زوج ها نمی توانند به طور کامل از رابطه جنسی خود لذت ببرند. در واقع این زنان نمی توانند خواسته ها و نیازهای خود را بیان کنند و به نظر می رسد چیزی مانع آنها می شود که در نهایت منجر به نارضایتی زناشویی می شود. ادامه این روند رابطه زناشویی را به وضعیتی تکراری و یکنواخت تبدیل می کند. همچنین، احساس شرم از رابطه جنسی می تواند از لذت بردن هر دو طرف و کاهش رضایت جنسی جلوگیری کند.

دلایل متعددی برای این خجالت وجود دارد که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:

1. جزء فرهنگی

همانطور که می دانید در جوامع دینی و اسلامی رابطه جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج ممنوع است و این عقیده که رابطه جنسی گناه و منافی عفت است برای پسران به ویژه دختران کاملاً درک شده است. اما متأسفانه به دلیل آموزش ناکافی خانواده و صحبت نکردن با مادر و دختر، حتی پس از ازدواج، دختران همیشه این احساس گناه را دارند و بنابراین در رابطه جنسی احساس راحتی و خوشحالی نمی کنند.

شرم مضر زنانه؛  سواد جنسی نیز بسیار مهم است

2. ترس از بارداری

یکی دیگر از دلایلی که زنان از رابطه جنسی با همسر خود احساس راحتی نمی کنند این است که از روش های بارداری و روش های پیشگیری از بارداری اطلاعی ندارند. ناتوانی در بیان این مشکل و نگرانی دائمی برای باردار شدن به خصوص زمانی که زن آمادگی آن را ندارد، واکنش های منفی را در او ایجاد می کند.

3. عدم اعتماد به نفس

نگرانی در مورد ارزیابی های منفی شوهر می تواند باعث شود برخی از زنان اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. زیرا آنها معتقدند که برای داشتن رابطه جنسی موفق باید بدنشان زیبا باشد، اما کلید داشتن یک رابطه خوب این است که بدن خود را همانطور که هست بپذیرید. در واقع، تصویر بدن زن بر تمایل او به روابط تأثیر می گذارد. زنان مبتلا به اختلال بدشکلی بدن با نگاهی منفی به بدن خود نقص های غیر واقعی در ذهن خود ایجاد می کنند.

4. اضطراب در مورد قضاوت شدن

این نیز شاخه ای از تفکر منفی است که بسیاری از دختران در آن بزرگ شده اند. این زنان از رفتار جنسی خود می ترسند و خجالت می کشند و می ترسند که اعمال و رفتار آنها باعث ایجاد سوء تفاهم در همسرشان شود. به عبارت دیگر، زنان می‌ترسند که زندگی راحت با همسرانشان و ابراز تخیلات جنسی، مورد قضاوت منفی شوهرانشان قرار گیرد. یا ابراز تردید نسبت به گذشته خود.

5. افسردگی

اختلالات روانی یکی دیگر از دلایل خجالت و مضطرب شدن زنان است. افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات روانی است که باعث بی میلی زنان به رابطه جنسی و سرد مزاجی می شود.

همسران احساس شرم کردند

راه حل مناسب برای مشکل

درک کنید که چرا احساس شرم دارید

اولین قدم برای حل این مشکل این است که از خود بپرسید علت خجالت شما چیست؟ اگر علت مشکل را پیدا کردید، قدم مهمی برداشته اید. در این صورت به راحتی می توانید مشکل خود را حل کنید.

کاستی ها را برطرف کنید

اگر هنگام رابطه جنسی با یک یا چند نقص عمده در بدن خود احساس شرمندگی می کنید، سعی کنید آن نقایص را برطرف کنید. چاقی، خم شدن اندام و. می توان با ورزش مناسب بر آنها غلبه کرد و اقداماتی برای جلوگیری از وقفه در رابطه انجام داد.

نیاز خود را غیر مستقیم نشان دهید

یک زن هرگز نمی تواند به دلیل تردید جنسی شروع به رابطه کند. برای مردان و حتی زنان خوشایند نیست. زنی که به آن نیاز دارد، اما از گفتن آن خجالت می کشد، باید با استرس کنار بیاید. اگر نمی توانید مستقیماً به همسرتان بگویید که به رابطه جنسی نیاز دارید، از لباس های تحریک کننده استفاده کنید، مکان را تزئین کنید، آرایش کنید و در اتاق خواب گل و شمع بگذارید.

به جای صحبت کردن از اشاره استفاده کنید

برای کسانی که صحبت کردن در حین رابطه جنسی برایشان مشکل است، پیشنهاد می کنیم تا زمانی که چیزی در رابطه را دوست دارند یا دوست ندارند، آن را به شریک زندگی خود نشان دهند تا از رابطه جنسی خود احساس خوبی داشته باشند و خجالت کمتری داشته باشند. مثلا در طول رابطه می توانید همسرتان را به سمتی که دوست دارید حرکت دهید.

اتاق را روشن کنید

مردان دوست دارند که از نظر بصری برانگیخته شوند و فضا در هنگام سکس روشن تر باشد. این برای کسانی که از رابطه جنسی خجالت می کشند بسیار دشوار است. لازم نیست در مرحله اول همه چراغ ها را روشن کنید. می توانید از وسایلی مانند شمع، چراغ خواب یا چراغ های موبایل برای ایجاد نور ملایم در اتاق استفاده کنید. به تدریج نور اتاق را راحت تر افزایش دهید.

همسران احساس شرم کردند

صدای شادی را قطع نکن

اگر در حین مقاربت لذت جنسی می شنوید، طبیعی است، پس متوقف نشوید. با این صداها می توانید به همسرتان نشان دهید که چقدر لذت می برید. همچنین باید به او بگویید که کدام رفتار جنسی را بیشتر دوست دارید. صمیمیت جنسی برای غلبه بر تنش بسیار مهم است. هر چه نزدیک تر باشید، رابطه شرم آورتر می شود. بنابراین، خوب است بررسی کنید که شریک زندگی شما چقدر نزدیک و از نظر احساسی نزدیک است.

ابراز کنید که احساس شرم دارید

برخی از مردان متوجه خجالت همسر خود نمی شوند و زنان را به دلیل اینکه نمی خواهند رابطه جنسی داشته باشند احساس ناراحتی می کنند. از سوی دیگر، اگر زنی ابراز شرم کند، شوهرش با محبت و ظرافت بیشتری با او معاشقه می کند.

با بدن خود احساس راحتی کنید

ناشناس بودن بدن باعث می شود زنان از آنچه لذت می برند و قسمت های حساسشان در کجاست غافل شوند. از آینه بدن خود برای عادی سازی اندام تناسلی و نواحی حساس خود استفاده کنید. از دستان خود برای شناختن نقاط آزاردهنده بدن خود استفاده کنید تا در حین رابطه جنسی احساس راحتی بیشتری داشته باشید و بدن شما به طور معمول به شما برخورد کند. زمانی که تنها هستید به صورت جنسی صحبت کنید تا احساس شرم نکنید.

با یک مشاور مشورت کنید

همسران احساس شرم کردند

زمانی که فردی بیش از حد احساس خجالت می کند و به رابطه خود آسیب می زند، استفاده از یک متخصص می تواند انتخاب خوبی باشد. بسیاری از کلینیک های روانپزشکی از مشاوران زن و مرد به راحتی استفاده می کنند تا افراد بتوانند بی سر و صدا و راحت با مشاور خود صحبت کنند.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances