شش روز بعد، کره شمالی موشک دیگری شلیک کردکره شمالی کمتر از یک هفته پس از شلیک موشک بالستیک مافوق صوت مشکوک، موشک دیگری شلیک کرد.

به گزارش بی بی سی، کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کرد که این موشک را در ساعت 7:27 صبح به وقت محلی شناسایی کرده است. گارد ساحلی ژاپن نیز پرتاب این موشک را اعلام کرد و کره شمالی طبق گزارش ها «اشیایی شبیه موشک بالستیک» را شلیک کرد.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی با بیان اینکه “موشک های بالستیک مشکوک از زمین به سمت دریای شرق شلیک شد”، افزود: مقامات اطلاعاتی آمریکا و آمریکا در حال تجزیه و تحلیل بیشتر پرتاب موشک هستند.

پرتاب دومین موشک در یک هفته نشان دهنده عزم کره شمالی برای تقویت توان دفاعی خود به عنوان بخشی از اولویت های سال 2022 است. این تصمیم توسط کیم جونگ اون در یک نشست امنیتی کلیدی در ماه دسامبر اتخاذ شد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که شش کشور از کره شمالی خواستند «اقدامات بی ثبات» را به حالت تعلیق درآورد. روز دوشنبه، هیئت آمریکایی در سازمان ملل متحد به همراه فرانسه، ایرلند، ژاپن، بریتانیا و آلبانی بیانیه مشترکی در محکومیت آزمایش موشکی کره شمالی صادر کردند.

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: «این یک تهدید مهم برای ثبات منطقه است و تنش‌ها را افزایش می‌دهد».

این گروه از کره شمالی خواست تا از اقدامات بی‌ثبات‌کننده بیشتر خودداری کند و درباره خلع سلاح هسته‌ای کامل مذاکره کند.

دومین آزمایش موشکی ممکن است در حاشیه نشست شورای امنیت سازمان ملل در نیویورک انجام شده باشد. جایی که ایالات متحده و متحدانش به پرتاب هفته گذشته اعتراض کردند. اما برخی از تحلیلگران می گویند که اقدامات کره شمالی می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد. از جمله منحرف کردن افکار عمومی از وضعیت وخیم اقتصادی کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا.

این موشک ها در زمانی شلیک شدند که کیم در یک سخنرانی در شب سال نوی میلادی در روز جمعه 31 دسامبر گفت: “هدف اصلی کره شمالی برای سال 2022، توسعه اقتصادی و بهبود زندگی مردم آن است.”

مقامات سازمان ملل بارها هشدار داده اند که کودکان و سالمندان آسیب پذیر در کره شمالی در معرض خطر گرسنگی قرار دارند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم