ضرغامی: ایران قبل از اسلام و بعد از اسلام فرقی ندارد.عزت الله ضرغامی با بیان اینکه «ما هیچ رابطه دوگانه ای بین ایران و اسلام نداریم و هیچ فرقی بین دوران قبل از اسلام و بعد از اسلام نیست» ابراز علاقه کرد و برای سونامی احتمالی گردشگری به مناسبت نوروز آماده شد. . وی همچنین از اعزام ماموران مخفی برای ارزیابی حسن نیت مردم اماکن تاریخی و موزه ها با مردم در نوروز خبر داد.

به گزارش ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در همایش استقبال از نوروز 1401 که روز سه شنبه 2 اسفندماه با حضور مدیران کل، معاونان میراث فرهنگی و مدیران سازمان جهانی و جهانی برگزار شد، این سخنان را بیان کرد. ثبت ملی فرماندهان محوطه ها، موزه ها و یگان های حفاظت میراث فرهنگی. وی گفت: برخی از تقسیم بندی های ملی و جهانی به دلیل اختصاص سهمیه یونسکو برای ثبت آثار تاریخی است. به نظر ما بسیاری از پایگاه های ملی ما دست کمی از پایگاه های جهانی ندارند. بسیاری از پایگاه های داده ای که شما مدیریت می کنید قادر به ثبت جهانی هستند، همه آنها بخشی از فرهنگ ما هستند و وظیفه ماست که آنها را به دنیا معرفی کنیم.

وی ادامه داد: اخیراً از کاخ نیاران بازدید کردم و به شرف المکین جدید رسیدم، مکان مورد احترام ساکنین است، شکی نیست که گاهی مکان ها موقعیت ایجاد می کنند، اگر به جایی برود و صحبت کند. در مورد تمام جنبه هایی که این مکان ایجاد کرده است، آنگاه تأثیر و توجه آن بر افکار عمومی افزایش می یابد، شرایطی را ایجاد می کند که می توان صحبت کرد.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی افزود: وقتی مخاطب از یک بنای تاریخی بازدید می کند، می توانیم تمام تصرفات حساب را بیان کنیم. اگر برنامه ریزی درستی داشته باشیم به کسانی که از این بناهای تاریخی دیدن می کنند می توان همه خوبی های ملت را گفت.

ضرغامی گفت: ما ایرانی و اسلامی دوگانه نداریم. فرقی بین قبل از اسلام و بعد از اسلام نیست. اینها زمینه های تمدن است. وقتی مردم به دیدار شما می آیند فرصت خوبی دارید و اولاً وظیفه ملی شماست و ثانیاً وظیفه شرعی و انقلابی شماست که حرفه خود را به مردم بگویید.

او گفت: میراث ناملموس ارزش بیشتری دارد. میراث فرهنگی جامد یک زمینه است. آنچه اهمیت دارد میراث نامشهود است، مثلاً یک جمله گفتار نیک، پندار نیک و کردار نیک بسیار مهم است و تفسیر آیات قرآن کریم نیز همین را بیان می کند. ما باید زیر میز قطبی شویم.

وزیر میراث فرهنگی افزود: مقبره حافظ نه تنها محل فاتحه خوانی یا حضور عروس و داماد است، بلکه جایی است که می توان مطالب مهمی را بیان کرد و اساتید برجسته را در آن یافت و دعوت به شرکت کنید. به آنها بگویید که ما می خواهیم حق حافظه را در اینجا اعمال کنیم.

می خواستم راهنما باشم.

او گفت: «اگر بتوانیم به کسانی که در این مکان‌ها هستند مژده بدهیم، آنها سفیران ما خواهند شد.

ضرغامی سپس به راهنمایان گردشگری اشاره کرد و افزود: این افراد نقش مهمی دارند که من خیلی دوستش دارم و حتی اگر در این جایگاه نباشم دوست دارم به عنوان راهنما در آثار تاریخی حضور داشته باشم و تاریخ را بگویم. ” ویل

وی افزود: بعد از انقلاب ادبیات بسیاری از بخش های فرهنگی و تاریخی مربوط به ایران را تغییر دادیم و جایگزین خوبی پیدا نکردیم. به طوری که با این ادبیات نه مکتب اسلامی را رها کردیم و نه ادبیاتی را که در فرهنگ ایرانی بود معرفی کردیم.

ضرغامی بیان کرد: ایرانیان در طول تاریخ دارای عفاف، حجاب و کرامتی بوده اند که دیگران از آن بی بهره اند و این مشکل در آثار باستانی ما بسیار مشهود است. آنچه در فرهنگ ایرانی است باید به درستی توصیف کنیم. باید برنامه ای روی بانک اطلاعاتی داشته باشیم و به راهنماها اجازه دهیم کار را با گویش و گفتار خودشان معرفی کنند.

اخلاق و اخلاق خوب باید به عنوان معیار ارزیابی شود.

وزیر میراث فرهنگی، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه آثار تاریخی در نوروز با بازدیدکنندگان زیادی مواجه است، افزود: این میدان ستون خیمه گردشگری است. تداوم وزارت یک میراث فرهنگی است بنابراین باید هزینه آن را بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه باید در خدماتی که ارائه می دهیم دقیق باشیم، گفت: خدماتی که ارائه می دهیم باید شایسته باشد، از جمله ارائه خدمات بهداشتی، ارائه خدمات مناسب مانند دسترسی و هر کاری که یک خانواده در هنگام مراجعه می تواند انجام دهد. به یک مقصد.” گردشگری و بناهای تاریخی باید فراهم شود.

ضرغامی افزود: باید به همه چیز توجه شود، حتی مثلاً فردی که بلیت فروشی می کند به خوبی از شرایط مطلع باشد. باید اخلاق خوب و خوش اخلاقی وجود داشته باشد. پیشنهاد من این است که در ارزیابی مردم، بحث اخلاق حسنه و دموکراسی نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین گفت: به مناسبت عید نوروز چندین نیرو را برای مداخله در اماکن تاریخی و موزه ها و مشاهده برخورد مسئولان با مردم در ایام نوروز اعزام خواهم کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ضرغامی در مورد وضعیت تابلوهای راهنما در مراکز تاریخی توضیحی نداد و افزود: وقتی کسی وارد این مکان ها می شود، اگر راهنما نیست، یک محصول جدید فقط برای شما! متأسفانه، مکان‌های دیدنی و مکان‌های دیدنی در مکان‌های تاریخی، اطلاعات دقیقی را در اختیار کسانی که با آنها می‌آیند، نمی‌دهند. ما با تابلوهای راهنما مشکل داریم، متن معرفی نوشته ها بزرگ باشد و تغییر کند و اطلاعات مورد نیاز مخاطب روی آن نوشته شود.

با نزدیک شدن به قله کرونا می توان تصمیمات ویژه ای در نوروز گرفت.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: هفته گذشته برنامه های نوروزی این وزارتخانه را به رئیس جمهور رئیس جمهور ارائه کردم و ایشان از من تشکر کردند. رئیس جمهور تذکر داد در اجرای برنامه ها با وزیر بهداشت همکاری کنیم. آقای عین الله بیشترین همکاری را با وزارت در صدور ویزا انجام داد. با نزدیک‌تر شدن به قله کرونا، ممکن است نیاز به اتخاذ تصمیم‌های ویژه باشد. اگر منطقه قرمز اعلام شود قانونا تحریم می کنیم.

در همین حال ضرغامی گفت: در صورت فراهم شدن شرایط باید برای سونامی گردشگری در نوروز آماده شویم و برای پیک و مخاطب برنامه ریزی کنیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم