عرضه سیب زمینی یکبار مصرف در مشهدپس از گرانی سیب زمینی، شهرداری مشهد با مشارکت جهاد کشاورزی غرفه هایی برای عرضه مستقیم این محصول برپا کرد تا مردم سیب زمینی را با قیمت کمتری نسبت به شهر خریداری کنند. داستان سیب زمینی 6000 تومانی چیست؟

به گزارش تجارت نیوز، شش هزار تومان! قیمت سیب زمینی به گونه ای است که به دلیل بی کیفیتی و کیفیت فوق العاده پایین باید دور ریخته می شد اما سیب زمینی با این قیمت در جایگاه عرضه مستقیم شهرداری فروخته شد. اما مدیرعامل سازمان مشاغل شهری و محصولات کشاورزی شهرداری مشهد قیمت این نوع سیب زمینی را سه هزار تومان عنوان کرد و پس از تماس با خبرنگار خراسان دستور حذف این نوع سیب زمینی از غرفه را صادر کرد. فروخته شد، اما اذعان کرد که اینها برخی از فقیرترین گروه هایی هستند که این سیب زمینی ها را برای مصرف می خرند.

پس از گرانی سیب زمینی، شهرداری مشهد با همکاری جهاد کشاورزی غرفه هایی را برای عرضه مستقیم این محصول در مشهد راه اندازی کرد تا مردم سیب زمینی را با قیمت کمتری نسبت به شهر خریداری کنند، اما مشاهدات میدانی خبرنگار ما حکایت از آن دارد. داستان بگو قیمت درهم در این مراکز 8 هزار و 900 تومان و سیب زمینی منتخب 10 هزار و 500 تومان بود که از این هم بدتر است.

وقتی از فروشنده در مورد مشکلی سوال می کنیم، یک پاسخ کوتاه کافی است. ما اسراف نمی کنیم و قیمت ها به مدت 12 روز با همان نرخ ارائه می شود. اما بررسی های میدانی بعدی خبرنگار ما نشان می دهد که قیمت سیب زمینی دستچین در میادین میوه و تره بار کیلویی 9000 تومان و در سامانه “بازار” 8000 تومان و نوسانات قیمت در سطح شهر می آید. بین 9000 تا 12000 تومان.

مسعود رضوی، مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و محصولات کشاورزی شهرداری مشهد پس از طرح موضوع توسط نماینده ما به عنوان متولی این مراکز، از اظهار نظر در مورد قیمت ها خودداری کرد. بازار عرضه مستقیم دو نوع سیب زمینی در بازار موجود است. نوعی سیب زمینی انباری که از هشت هزار تا پانصد تا هشت هزار و نهصد تومان قیمت دارد. نوع دوم سیب زمینی تازه ای است که از جنوب می آید و کیلویی 3000 تومان است.

وی می افزاید: هشت نقطه عرضه سیب زمینی وجود دارد که با قیمت 8900 تومان عرضه می شود. به تعاونی روستایی در بلوار توسن جایگاه کامیون داده ایم و این محصول 8500 تومان به فروش می رسد. 14 میدان میوه هم در اختیار شهرداری داریم و گفته ایم سیب زمینی کاران در این میادین هم سیب زمینی را به قیمت بار عرضه می کنند. رضوی در پاسخ به این سوال که آیا اجازه دارند سیب زمینی بی کیفیت را در غرفه ها به قیمت 6000 تومان بفروشند، می گوید: با محاسبه به فروش می رسند. “

همه چیز به خریدار و مشتری بستگی دارد. “و آنها می خورند.”

جواد آهویی معاون بازرگانی و امور اقتصادی سازمان نیز در گفتگو با خراسان رضوی گفت: در بلوار طبرسی، میدان امام حسین، میدان معراج و میدان فردوسی جایی داریم، از میدان نوگان بار درخواستی نداریم، قیمت سیب زمینی در بازارهای شهرداری از 9000 تا 12000 تا 500 تومان بسته به تازه بودن یا نبودن آن متغیر است.

وی می افزاید: بسته به کیفیت محموله بین 10 تا 15 درصد زباله است. ما حدود 20 تا 25 تن سیب زمینی را مستقیماً در مراکز پخش سیب زمینی عرضه می کنیم. قیمت خرید ما 8500 تومان است و 9000 تومان می فروشیم. او درباره قیمت سیب زمینی در بار می گوید: بین 8 تا 500 تومان تا 13 هزار تومان است.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances