(عکس) شکار فضاپیمای آفتاب گرفتن توسط “هابل”


تلسکوپ فضایی هابل تصویر ستاره ای از یک ستاره در یک منطقه را ثبت کرده است.

به گزارش ایسنا، این تصویر از تلسکوپ فضایی هابل ناسا بخشی از مجموعه سه بخشی از مجموعه ابر آفتاب پرست خورشید است که شامل یک منطقه ستاره ای در حدود 5 سال نوری از ما است. مشاهده شده در این تصویر ترکیب هابل (Chameleon Cloud I) یا (Cha I) به نام و ابرهای تیره و غبارآلود که به شکل این ستاره ها هستند، انعکاس انعکاس درخشش هایی است که از ستاره های آبی دیگر می درخشند و می درخشند.درخشانی علامت به اصطلاح “Herbig-Haro”.

هاروهای گیاهی، گرمازدگی و جرقه های گاز درخشان از جمله ستارگانی هستند که از طریق لرزش هایی که از شکل یک نوزاد در ماهیتابه خارج می شوند، فشرده شده و انرژی می گیرند. سفید-نارنجی در تصویر پایین میزبان یکی از ستاره های مرکز خود است. لکه‌های سفید روشن گاز به جریان‌های نازک ستاره در قطب‌ها می‌پاشند و جنایت HERB-Harrow HH ۹۰۹A را ایجاد می‌کنند.

پیش ستاره ها در سحابی ها وزن های عظیمی دارند که به تعادل هیدرواستاتیکی نمی رسند و به تدریج مسیر حیات را منقبض و باریک می کنند و یک ستاره را تشکیل می دهند.

هابل Cha I را به عنوان تحقیق در مورد تلاش او برای یافتن فنجان های قهوه با نور بسیار کم و جرم کم به او داد. این ستارگان به اندازه یک سیاره غول پیکر و یک ستاره کوچک (1 تا 2 برابر جرم مشتری) هستند و جرم کافی برای تحریک و حفظ خود هسته ندارند. هابل در تلاش خود برای شناسایی “نژادهای کمتر قهوه” که به محققان کمک می کند تا این جنایات را بهتر درک کنند، موفق شد.

این تصویر ترکیبی “بازده میلیون پیکسل” را از مشاهدات انجام شده توسط نقشه برداری تلسکوپ پیشرفته هابل می گیرد. پروژه “هابل” یک سرمایه گذاری مشترک بین ناسا و آژانس فضایی اروپا، کانادا است و بیش از سه دهه رصد فضایی دارد. این تلسکوپ بیش از 2.5 میلیون رصد انجام داده و بر اساس داده های خود بیش از 2000 مقاله علمی منتشر کرده است. هابل با سرعت 4002 کیلومتر در ساعت به دور زمین می چرخد ​​و حدود 3 کیلومتر با آن فاصله دارد. این تلسکوپ در 6 آوریل از پایگاه شاتل فضایی فلوریدا به فضا پرتاب شد. هابل یکی از بزرگترین و پرکاربردترین تلسکوپ هاست.

در ماه دسامبر، تلسکوپ قدرتمند ناسا یکی دیگر از به اصطلاح “جیمز وب” را که اغلب به عنوان جانشین هابل از آن یاد می شود، رونمایی کرد. “وب” اغلب به عنوان جانشین یا جانشین “هابل” توصیف می شود، اما با وجود تعداد دشوار اعداد در طول سال ها، ابزارهای علمی “هابل” هنوز قوی هستند. نمی‌توانیم بگوییم که وب با «هابل» جایگزین خواهد شد، زیرا «هابل» هنوز جهان را رصد می‌کند و ناسا امیدوار است تا چند سال دیگر، احتمالاً تا ده سال، از آن استفاده کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم