(عکس) هندی جنجالی در جراح داوری به نفع پرسپولیس بود یا علیه؟


در بازی برگشت این فصل نیز دیدار گل گهر و پرسی پلیس با نتیجه یک بر یک به پایان رسید. این بار پرسی پلیس با گل جنجالی حمید پاکدیل پیش افتاد و حمید لاک با اشتباه خود بازی را به تساوی کشاند. اولین چهره این دیدار اما بدون شک داوری این دیدار بر عهده محمد حسین تربیان بود. در چند صحنه سوت های توربین اعتراض دو تیم را برانگیخت اما اعلام نکردن دو هندی در محوطه جریمه یکی از مهمترین تصمیمات آنها بود.

گل های مارادونا

اولین اشتباه توربین در سرجان روی گل اول پرسپولیس بود. صحنه ای که حمید پاکدیل با دست روی ارسال رامین رضایین به توپ ضربه زد. پاکدال در این صحنه ابتدا قصد داشت با سر به دروازه حریف ضربه بزند اما توپ از سر او عبور کرد و از دستش کمک گرفت. تورابین و دستیارانش متوجه نشدند که پاکدال در این صحنه از دستش برای باز کردن دروازه حریف استفاده کرده است.

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس در پایان بازی باور نمی کرد که هدف تیمش هند بوده است: “هدف ما هند نبود، اگر هم ضربه می خورد از قسمت بالا و اگر ضربه به کتف می خورد، پس هدف ما هند نبود. نه هند دوستان حقوقی حتما بخوانند امروز جو داوری را آنقدر خراب کردند که داور بازی را باخت “اصلا هند نبود.”

برخلاف گل محمدی، تقریبا تمامی کارشناسان داوری مانند نوید مظفری، حسین اصغری، حیدر سلیمانی، هادی دزفولی و ابراهیم میرزابیگی گل پرسپولیس را مردود اعلام کردند. همین صحنه در دقایق ابتدایی بازی جنجال زیادی به پا کرد.

مجازات سوختن

اما در دقیقه 74 بازی، دست امین قسمی نژاد برای داور بازی دردسرساز شد. قاسمی نژاد از دستش برای دور نگه داشتن توپ استفاده کرد. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

(عکس) هندی جنجالی در جراح  داوری به نفع پرسپولیس بود یا علیه؟

حتی در این سناریو نیز کارشناسان داوری مانند مظفری و اصغری به تصمیم اشتباه داور اعتقاد داشتند. به نظر او دست باز قاسمی نژاد این صحنه را برای پرسپولیس عذاب می دهد. داور پنالتی نگرفت و پرسپولیس نتوانست گل دوم را بزند. نگاه نکردن به یک هند به نفع پرسپولیس و نگاه نکردن به هندی دیگر برای باخت این تیم می تواند یکی از طولانی ترین حواشی داوری این فصل باشد.

فوتبال 360


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم