فرشاد مومینی: از ثروتمندانی که در اقتصاد مثل زالو هستند مالیات نمی گیرند.روزنامه آرمان با دکتر فرشاد مومینی اقتصاددان مصاحبه کرده است. در اینجا گزیده ای از نظرات او را می بینید:

* تورم در سال 1393 به حدود 30 درصد کاهش یافت، اما نتیجه مورد انتظاری را نداشت، یعنی فقرا سطح زندگی بهتری را احساس نکردند، سرمایه‌گذاران تشویق نشدند و فساد کاهش پیدا نکرد. در سال 1395 اگرچه ایران از نظر رشد اقتصادی رتبه اول جهان را به خود اختصاص داد، اما بیشترین تظاهرات علیه استانداردهای زندگی مردم و بیشترین بحران در بخش‌های تولیدی کشور رخ داد. همه اینها نشانه هایی از خرابی سیستم است.

* نرخ ارز در سه دهه اخیر به شدت افزایش یافته و بعد از اینکه چرا مردم تحت فشار هستند ابراز ناراحتی کرد. به بانک های خصوصی امتیازات و رانت های نامتعارف می دهند و بعد وقتی همین بانک به احتکار دلار و خانه و … دامن می زند، مسئولان تعجب می کنند! وقتی به یک بانک خصوصی اجازه می‌دهید برخلاف آنچه که بخش خصوصی در دنیا انجام می‌دهد، نرخ‌های سود بالاتری را تعیین کند، چگونه تعجب می‌کنند؟ در بورس هم همین اتفاق افتاد و دیدید چطور مردم فریب معامله گران را خوردند و حالا که مردم به بهانه حمایت از بازار سرمایه از میدان خارج شده اند به گروه کوچکی می دهند بیایید در بودجه ردیف کنیم. . تعداد فوق العاده ای از امتیازات

* تا نظام کنونی حکومت تغییر نکند، آرامش و رفاه به ایران نمی رسد. این همان چیزی است که با جای دادن به بحث های کارشناسی و علمی و دفع چاپلوسان و چاپلوسان و مفسدان امکان پذیر است و یکی از محورهای اساسی عقلانیت است. تا زمانی که عزیزانمان به این نکته توجه نکنند گیر می افتیم. بنابراین بزرگترین بازنده خود دولت است که در وضعیت خطرناک مالی قرار دارد. برای اینکه از سه ماهه دوم سال آینده عزیزان را غافلگیر نکنیم باید بپرسیم بودجه سال 1401 چه ربطی به مالیات ندادن پولدارها به خصوص ثروتمندان قانونی که مثل زالو در اقتصاد هستند. و در عين حال ماليات هم تحميل كند.اما تمركز بر فوق العاده ترين فشارها، اين ماليات ها براي مردم بي خانمان و سرگردان كشورمان است.

* رسانه ملی در راستای اهداف غیرمولد رانت خواران و مفسدان، روش هایی را تبلیغ می کند که مردم را متحیر می کند. به بهانه تغییر مشارکت دولتی و خصوصی، مجددا تاکید می کنیم که با توجه به شرایط کنونی ایران، آقایان، تمرکز بر پیشگیری از فساد است و رکن بزرگ این نجات، رفع توهم بی پولی است. . در دولت.

* گزارش دیوان محاسبات تخصیص ارز 4200 تومانی به نام 3030 میلیارد فساد و 3535 میلیارد تعهدات ارزی است که این دارایی ها باید و نباید قانوناً به کشور بازگردانده شود. پس چگونه کشوری با این وضعیت می تواند بگوید ما کم پول هستیم؟ به نام خصوصی سازی چند هزار میلیارد تومان رانت توزیع شد و ثروت بین مذهبی کشور بین یک هفتم تا یک سوم ارزش آن جابه جا شد. پس مشکل این کشور بی پولی نیست. وقتی با این اصول به سمت سیاست های تورمی پیش می روید، زمینه رشد فساد را ایجاد می کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم