فروشگاه های زنجیره ای باید حمایت شوندفروشگاه های زنجیره ای در کشور نقش مهمی در تامین و توزیع کالاهای اساسی برای مصرف کنندگان و مردم دارند، اما نقش آنها در افزایش قیمت ها کاملا بی اثر است.

صدها فروشگاه زنجیره ای در سراسر کشور وجود دارد که به مردم خدمت می کنند و همچنین برای بیش از 40000 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد می کنند. این مدل از فروشگاه ها می تواند به عامل مهمی در برقراری عدالت موثر و اجتماعی در بحران ها، تامین کالاهای اساسی و نیازهای مردم با قیمت و کیفیت برابر در سراسر کشور تبدیل شود.

اعضای فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی در این باره می گویند: ثبات قیمت کالاها، نظارت دقیق و آسان و دسترسی آسان به کالاها و خدمات از آثار مثبت فروشگاه های زنجیره ای است که باید آسیب ها را در این زمینه به حداقل برسانیم. حوزه.”

جلال رشیدی کوچی با اشاره به لزوم حمایت از فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌گوید: فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور به چند سال قبل بازمی‌گردد و برخی از این فروشگاه‌ها به مدت خیلی وقت است. امروز نیز شاهد گسترش فروشگاه های زنجیره ای در سراسر کشور هستیم.”

وی افزود: یکی از جنبه های مهم و مثبت فعالیت فروشگاه های زنجیره ای بحث عادلانه قیمت کالاهای عرضه شده به مشتریان در این فروشگاه است.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی می گویند: تثبیت قیمت اجناس در این فروشگاه بسیار مفید و مهم است و نکته مثبت آن نظارت بر عملکرد است که راحت تر و دقیق تر است.

آنها تاکید می کنند: به دلیل سیستم فروش فروشگاه و به طور گسترده در معرض دید عموم، فعالیت فروشگاه بهتر رصد می شود و در صورت بروز تخلف، دستگاه های نظارتی می توانند به سرعت شناسایی و وارد عمل شوند. از سوی دیگر توسعه فروشگاه های زنجیره ای به فرهنگ شهرنشینی و فرهنگ خرید رونق بخشیده و دسترسی مردم به اقلام مورد نظر را آسان کرده است.

رشیدی کوچی در ادامه گفت: امروزه مردم می توانند به فروشگاه های زنجیره ای مراجعه کرده و یک سبد خرید کامل متناسب با نیاز خود خریداری کنند که قابل کنترل است.

وی با اشاره به شایعاتی مبنی بر مذاکره فروشگاه ها با تولیدکنندگان برای کاهش کیفیت و کمیت کالاها و کاهش قیمت، گفت: دولت می تواند به عنوان یک ناظر قوی در این زمینه عمل کند. هر چقدر هم به تعداد فروشگاه های زنجیره ای و توسعه فعالیت آنها نگاه کنید، در واقع این نگرانی کاذب در ذهن برخی وجود دارد که مثلاً فروشگاه های زنجیره ای به دلیل قدرتش می توانند چانه بزنند. کیفیت و قیمت محصول و کالا افزایش یا کاهش می یابد. چنین مشکلاتی امکان پذیر نیست و هیچ تولیدکننده ای از فروشگاه های زنجیره ای متضرر نمی شود.

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر به نظر من صاحبان فروشگاه های زنجیره ای به این سطح دسترسی ندارند تا تلاش کنند تولیدکنندگان را تحت تاثیر قرار دهند که گاها کالاهای صادراتی نیز تولید می کنند. ما باید از این حاشیه فاصله بگیریم و به سمت ارتقای خدمات این فروشگاه به مردم حرکت کنیم.»

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances