فقط «کیروش» خالی است!روزنامه توسعه ایران: در این چند سال دعوای تراکتورسازی و شهر خودرو همیشه پر از هیجان و حساسیت بوده است اما این بار ماجرا همیشه جذاب تر به نظر می رسید. چون دو صورت نیمکت، دو وجه کاملاً آشناست. دو ستاره ای که فصل اول مربیگری در لیگ برتر را به پا خواهند کرد و هنوز رسما از این بازی فاصله نگرفته اند. مهدی رحمتی و مسعود شجاعی زمانی نیز در حاشیه تیم ملی دیده شدند و در حال حاضر برای اولین بار جای خود را به دو مربی جوان می دهند.

امروز برخورد شجاعانه و دلسوزانه به گونه ای شکل گرفته که ورود هر دوی آنها به دوره مربیگری فوق العاده بوده است. فصل گذشته سهراب بختیاری زاده با مهدی رحمتی قرارداد بست و اعلام کرد که نیازی به بازی ندارد. سهراب در پاسخ به یکباره اعلام کرد که نیازی خودش این مربی را ندارد! در پایان این روند عجیب پسر بختیاری از شهر جدا شد و مهدی رحمتی به عنوان سرمربی جدید معرفی شد. تیمیش را در اولین تجربه کاری خود به لیگ قهرمانان آسیا رساند و البته روزهای خوبی را در قطر پشت سر نگذاشت. شهرخدرو خیلی به سرعت از قطر برگشت و سید مشغول باستان تیمیش برای فصل سرحال شد.

آمدن مسعود شجاعی هم مصادف با دوران مربیگری بود، اتفاقی غیرمنتظره. علیرضا منصوریان بازیکن تراکتورسازی در جام جهانی مربی خارجی داشت اما قوانین جدید فوتبال ایران این اجازه را به او نداد. در نتیجه سرمربی مسعود شجاعی به عنوان مربی موقت معرفی نشد. دو پیروزی در دو مبارزه اول به عنوان سرمربی تراکتورسازی باعث حمایت مالکان این تیم شد که شجاعت بیشتری پیدا کرد و حتی برادران را به کادر فنی اضافه کردند. از لحظه انتخاب مسعود به عنوان سرپرست جدید تراکتورسازی و سایرین حتی یک دقیقه هم بازی نکرد.

مهدی رحمتی نیز همین وضعیت را دارد و پس از اعلام نامش به عنوان سرمربی جدید این تیم، دری دیگر در داخل شهر ندید. با این حال هر دو نفر اصرار دارند که هنوز از بازی فاصله نگرفته اند و امکان بازگشت آنها به زمین وجود دارد. رحمت و جسارت هنوز از فوتبال خداحافظی نکرده اند و در فاصله ای نزدیک به این هفته جای خود را می گیرند و دوباره به زمین بازمی گردند! در جدال حساس امروز این دو مربی جوان تنها جای سرمربی سابق خالی است.

کیروش با اینکه در ایران بود نتوانست تماشاگران برتر لیگ را به دست بیاورد اما حداقل بازی را از تلویزیون تماشا کرد. مربیان امروز کارلوس کیروس، تراکتور و شهر خودرو، دقیقا دو خط “علاقه” بودند. مرد پرتغالی از یکی از آنها دل خوشی نداشت و با وجود تمام وجودش به دنبال دیگری بود. کیروش، مهدی رحمتی از تیم ملی کنار گذاشته شد و سایرین در این دعوت حضور نداشتند. اگر این اتفاق نمی افتاد رحمتی حداقل یک بار برای تیم ملی قهرمان جهان می شد. از طرفی مسعود شجاعی سابقه سه جام جهانی متوالی را در کارنامه دارد و در حد توان خود به این موفقیت دست یافته است.

سرمربی سابق تیم ملی مشتاق بازی بود و تحت هر شرایطی مرا به تیم دعوت کرد. مسعود حتي در زمان مرگش هميشه جزو ارتش ملي بود. این دو مرد سال هاست در تیم ملی حضور دارند اما در این تیم شادی را تجربه نکرده اند. رحمتی پس از دیدن ماجراهای ازبکستان و در این میان خداحافظی «رد» شد و مسعود نیز پس از بازی با کارت قرمز با تیم ملی عراق، آخرین ذره محبوبیت خود را در میان هواداران تیم ملی از دست داد. آنها هنوز در سیاهچال هستند تا تصویری از خود برای کادر مربی ایجاد کنند.

جایگاه هر دو مربی در شرایط فعلی صد در صد «ثبات» نیست. مرسی در این فصل با شهر خودرو نتایج خوبی دریافت کرده و در جدول هفدهم قرار دارد. مشهدی ها تا پایان فصل تنها دو مبارزه داشتند و با سقوط جدول در منطقه، رستگاری جدول تنها سه امتیاز با هم فاصله دارد. برای تیمی که در چند فصل اخیر یکی از مدعیان لیگ برتر بوده و همیشه به میز رئیس جمهور نزدیک بوده، پاسخ اولیه را در نظر نگرفته است.

از طرفی مسعود شجاعی سرمربی تیمی است که به مربیانش رحم نمی کند. باشگاهی که 5 هفته بعد جای سرمربی را گرفته بود، در 8 هفته ابتدایی لیگ سه سرمربی متفاوت داشت. نکته جالب اینکه نصیرزاده خودش به عنوان مدافع سرسخت زنوزی از مدیریت کناره گیری کرده و چهارمین مدیرعامل تراکتورسازی در آستانه خواهد بود. کار در چنین خانه ای با این مقیاس بی تفاوتی نسبت به ثبات کار آسانی نبود. بحث امروز این است که دو چهره هستند که برای تمرین عجله دارند. آنقدر که حتی وقت ندارند سهام را آویزان کنند!

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances