فیروزه، بابی فیشر، دنیای جدید شطرنج (عکس)

[ad_1]

به گزارش “ورزش سه”، علیرضا فیروزا مرد دوم جهان شده و تنها مگنوس کارلسن بالاتر از اوست. آنها هر دو با بیش از 2800 امتیاز برترین گلزنان جهان هستند و موفقیت علیرضا فیروزا در 18 سالگی جهان شطرنج را بهت زده کرده است. حالا مجله معروف شطرنج بریتانیایی در آخرین شماره خود در ماه دسامبر از عملکرد علیرضا فیروزا تمجید کرده و او را با بابی فیشر، ستاره شطرنج آمریکایی دهه 1970 مقایسه کرده است.

در این مقاله آمده است: به نظر می رسد این جوان 18 ساله به اوج خود رسیده است، پس از یک تورنمنت موفق در نروژ و زمانی که علیرضا فیروزا با چهار برد متوالی دوم شد، در نهایت یک تورنمنت بزرگ و مهم را به دست آورد.

اما نکته خاص این است که علیرضا فیروزا نه در یک رقابت معمولی که در رقابتی سخت در سوئیس این عنوان را به دست آورد. با وجود سختی های موجود در این رقابت، پیروزی فیروزا نشان از قدرت و توانایی او در شطرنج دارد.

پیروزی در ریگا به معنای کسب سهمیه مسابقات سال آینده است. علیرضا فیروزا سومین بازیکن جوان حاضر در این مسابقات شد. پیش از او بوریس اسپاسکی در آمستردام در سال 1956 در سن 19 سالگی و بابی فیشر در سال 1959 در سن 16 سالگی در تیم بلگراد / زاگرب / بلگراد درگذشت.

در واقع، پیروزی فیروزا در جایزه بزرگ سوئیس مرا به یاد پیروزی بابی فیشر در بازی‌های استکهلم 1962 می‌اندازد. این دو شطرنج باز باز هم موفق به کسب جواز کوهنوردی شدند و بلافاصله کاندیدای شماره یک مسابقه اصلی شدند.

اما در اینجا این سوال مطرح می شود؛ آیا فیروزا در مسابقات قهرمانی کوراسائو 1962 بهتر از فیشر عمل خواهد کرد؟ آیا تحت فشار این افکار عمومی شکست می خورد و یکی از مدعیان می شود؟ با وجود اینکه او در گذشته نشانه هایی از اعصاب پولادین خود را نشان داده است، اما پاسخ به این سوال بسیار دشوار است، زیرا فعلا نمی توانیم قدرت روحی او را قضاوت کنیم.

او کار خود را در ریگا با سه برد خوب آغاز کرد و از همان ابتدا حرکت کرد. معمولاً اولین برد نشان دهنده آمادگی شطرنج باز باز است و با نشان دادن تکنیک بالا در اوایل یک رویداد تأیید می کند که بازیکن در موقعیت خوبی قرار دارد.

[ad_2]

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances