قایقی که روی امواج پرواز می کند!


در رفتنشرکت سوئدی Candela به تازگی قایق تفریحی جدیدی به نام Candela C8 طراحی کرده است. قایق بدون سوخت فسیلی، موتورهای پر سر و صدا و امواج کار می کند. در واقع وقتی سوار این قایق می شوید، اصلاً روی آب راه نمی روید، روی آن پرواز می کنید!

به گفته فرارو، شاید چنین قایق را در فیلم جیمز باند دیده باشید. این قایق می تواند برای لحظه ای روی آب و برای لحظه ای بر فراز امواج باشد، گویی بر فراز امواج در حال پرواز است. این هیدروفویل تمام برقی برای حل مشکل صرفه جویی در انرژی که یکی از مشکلات عمده قایق های برقی است طراحی شده است.

مایکل مهلبرگ، مدیر ارتباطات Candela می گوید: “قایق های تندرو سنتی یکی از کم مصرف ترین کشتی های روی زمین هستند، با سوخت 15 برابر بیشتر از یک خودروی خانوادگی در هر کیلومتر.” اگرچه ساخت همه قایق های برقی می تواند مشکل استفاده از سوخت های فسیلی را حل کند، اما هنوز یکی از مشکلات اساسی فیزیک را حل نکرده است. کشیدن بدنه به داخل آب اصطکاک زیادی ایجاد می کند و این اصطکاک برای کارکردن قایق برقی به قدرت زیادی نیاز دارد.

قایق

کاندلا می گوید یک قایق برقی بزرگ که با باتری کار می کند را می توان در کمتر از 30 دقیقه تخلیه کرد. برای حل این مشکل، کاندلا یک هیدروفیل در قایق برقی خود قرار داد تا بدنه آن را از امواج بیرون بکشد. هیدروفویل مانند بازوی هواپیما عمل می کند. همانطور که حرکت هوا بر روی بال هواپیما یک آسانسور ایجاد می کند، آب جاری از یک هیدروفیل نیز قایق را به سمت بالا و خارج از آب هل می دهد و کشش را تا حدود 80 درصد کاهش می دهد. در نتیجه، C8 می تواند کل خلیج سانفرانسیسکو را پس از یک شارژ دو ساعته با بردی حدود 50 مایل پوشش دهد.

تنها هیدروفویل نیست که این قایق را از قایق برقی سنتی متمایز می کند. Candela همچنین موتور خود را دوباره طراحی کرده است. این موتور گازی سنتی قایق را با یک موتور بسیار کارآمد مستقیم به نام C-Pod جایگزین کرد که زیر بدنه قرار می گیرد و از آب می گذرد. مالبرگ می گوید: «صدایی به گوش نمی رسد زیرا موتور زیر جعبه دنده است و قایق بادبانی در سکوت کامل مانند فرش جادویی حرکت می کند.

قایق

C8 اولین پرواز خود را در ماه فوریه به سوئد انجام داد. این شرکت در حال حاضر پیش‌سفارش‌هایی را می‌پذیرد که از 290,000 یورو یا تقریباً 30,330,000 شروع می‌شوند. قایق را می توان با لوازم جانبی اختیاری مانند سیستم صوتی داخلی، رادار یا دوش آب شیرین سفارشی کرد. Candela خریداران آگاه به محیط زیست و همچنین بازار قایق های تفریحی را هدف قرار می دهد و می تواند حتی تعداد کمی از علاقه مندان به هوانوردی را جذب کند.

این قایق را می توان با خودروی تسلا نیز ترکیب کرد. مهلبرگ می‌گوید: «شما برخورد امواج به تپه را احساس نمی‌کنید، آرام است و اقیانوس روی شما تأثیری نمی‌گذارد، این کمی شبیه ترکیبی از پرواز و قایقرانی است». “این یک احساس جادویی است.”

منبع: cnet

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances