قیمت عجیب زودپز میلیونی در بازار


زودپز خارجی در بازار گران شده و برخی از واحدهای صنفی برند مورد نظر مردم را ندارند. دلیل کمبود برخی برندهای خارجی در بازار لوازم خانگی بیشتر به طرح ممنوعیت واردات لوازم خانگی برمی گردد. زودپز برقی خارجی هم اکنون به جمع سایر کالاهای قاچاق پیوسته است.

به گزارش تجارت نیوز، سال گذشته زودپز خارجی با قیمت هفت تا هشت میلیون تومان به فروش می رسید اما اکنون بررسی ها نشان می دهد فروشگاه های اینترنتی این محصولات را با قیمت 14 میلیون و 990 هزار تومان به فروش می رسانند. البته کمترین قیمت زودپز در فروشگاه اینترنتی 430 هزار تومان است. این محصول در ایران تولید می شود و مشتریان خاص خود را دارد. بررسی ها نشان می دهد فروشگاه های اینترنتی این محصول را با قیمت 14 میلیون و 990 هزار تومان به فروش می رسانند.

زودپز برقی گرانتر از گاز است

علت اجاق های فشار قوی چیست؟ نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران می گوید: زودپز برقی در بازار گرانتر از زودپز است. بیشتر زودپزهای موجود در بازار با نرخ های نجومی برقی و چند منظوره هستند. این زودپزها معمولاً از کشوری مانند چین به ایران قاچاق می شوند و با قیمت های دلخواه به مردم فروخته می شوند.

محمدحسین اسلامیان توضیح داد: مردم معمولا زودپز ایرانی می خرند و استفاده از زودپز دو جداره برقی هنوز در کشور مرسوم نشده است. به طور معمول زودپز برقی از چهار میلیون تومان شروع و تا 14 میلیون تومان به فروش می رسد. البته این زودپزها همه کاره هستند و در کنار خود یک آرام پز دارند.

اسلامیان گفت: هیچ کنترلی بر قیمت یا قاچاق تجهیزات خارجی وجود ندارد. به عنوان مثال برخی زودپزها با برند فرانسوی به فروش می رسند، اما این بدان معنا نیست که کالا از فرانسه به ایران قاچاق می شود. اکثر لوازم خانگی به چین قاچاق می شود، اما فقط با مجوز سایر کشورها.

قیمت زودپز ایرانی چقدر است؟

وی با اشاره به قیمت زودپز ایرانی گفت: قیمت زودپز ایرانی از 10 میلیون و 200 هزار تومان تا یک میلیون و 400 هزار تومان متغیر است و فروش این اقلام به دلیل افزایش تقاضا نسبت به زودپز خارجی بیشتر است و قیمت کالاهای خانگی تبدیل شده است. آنقدر گران است که تقاضا به شدت کاهش یافته است.

همچنین ممنوعیت واردات اقلام خانگی باعث کمبود برخی اقلام در بازار شده است. البته فروشندگان می گویند با اعمال این ممنوعیت، کالاهای قاچاق تقلبی جایگزین لوازم خانگی مارک دار در این بازار شده و با قیمت های گزاف به مردم عرضه می شود. در نتیجه، کالاهای خانگی راکد هستند و فعالان بازار بیشترین شاهد را دارند. وضعیت بی سابقه تجارت.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances