لیگ والیبال برای 3 سهمیه با 7 تیم مبارزه کنید.


پس از پایان هفته بیست و چهارم مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال، در مجموع هفت دیدار در شهرهای آمل، اصفهان، آرمیا (دو دیدار)، گنبد، رفسنجان و گرگان برگزار می شود.

در پایان هفته بیست و سوم لیگ برتر، تیم های پکان تهران، لبنیات هرز آمل، مقاومت یزد و شهرداری آرمیا به مرحله پلی آف راه یافتند و پیش از این اصفهان اصفهان حضور خود را در این مرحله قطعی کرده بود. در سه هفته باقی مانده از مرحله مقدماتی هفت تیم از فولاد جراح، مس رفسنجان، پاس گرگان، راهنمای ملی مریوان، شهرداری گنبد، شهرداری ورامین و سایپا در رده های ششم تا دوازدهم جدول به مصاف هم می روند. سهمیه پلی آف و سایپا شانس بسیار کمی برای صعود خواهد داشت.

جراح فولاد – مس رفسنجان

حساس ترین رقابت هفته بیست و چهارم بین جدول و زیر خواهد بود. تیم های جراح فولاد ایرانی و مس رفسنجان که هر کدام با 12 برد در رده های ششم و هفتم جدول قرار دارند، چون تیم های بین جدولی در صورت پیروزی در بازی این هفته شانس صعود به مرحله را دارند. البته شرایطی فراهم شده است. در پلی آف پیروز شوید.

جراح فولاد در حال حاضر 35 امتیازی است و باید در این هفته با 15 برد و 43 امتیاز مقابل لبنیات هراز آمل به عنوان تیم سوم جدول کار کند. مس رفسنجان اما آنقدر قوی است که از سد هارسون رامسر که با 7 برد و 23 امتیاز سیزدهم است بگذرد و قهرمان شود.

شهرداری ارمیا – شهرداری ورامان

تیم های شهرداری ورامین و سایپا اما با 11 برد به ترتیب در رده های یازدهم و دوازدهم جدول قرار دارند و برد این هفته مقابل حریفان اصلی شان محکوم به شکست است. شهرداری ورامین که تاکنون 27 امتیاز کسب کرده است، در این هفته مسابقات شهرداری میهمان شهرداری ارمیا است. اگرچه شاگردان خداترس ساسانی با همتای ارمیا که با 14 برد، 41 امتیاز و پنجمین امتیاز در رده پنجم جدول قرار دارد، با رقبای سختی روبرو هستند، اما بر اساس ادعای ورود، انتقام شکست دور رفت و پلی آف را می گیرند. انگیزه های لازم برای پیروزی در این بازی. البته نباید فراموش کرد که شهرداری آرمیا نیز در مدت زمان کوتاه باقی مانده تا پایان دوره بازگشت در تلاش است تا جایگاه خود را ارتقا دهد.

سایپا – سپاهان

نارنجی پوشان سایپا تنها با یک لغزش در هفته بیست و چهارم از مرحله پلی آف باز خواهند ماند. نکته جالب اینکه شاگردان سهراب بهنی زاد در تیم سایپا نیز مانند قهرمان نیم فصل با حریفی سرسخت روبرو هستند. فولاد مبارکه سپاهان از یک سو در تلاش است تا یک پیروزی دیگر را در این هفته ثبت کند و امتیازات خود را پس از شکست هفته گذشته افزایش دهد و از سوی دیگر، خاردوسازان چاره ای جز برد ندارد.

گردنه گرگان – پکان

پاس گرگان در بیست و چهارمین هفته خود میزبان اسپند است. دو تیم در شرایطی به مصاف هم می روند که خودروسازان در صعود راحت هستند. این در حالی است که شاگردان پیمان اکبری که تا کنون 15 و 45 امتیاز کسب کرده و به رده دوم جدول رسیده اند، تنها در چند هفته اخیر تلاش کرده اند جایگاه خود را حفظ کنند و چیزی جز پیروزی آنها را در این جایگاه نگه نداشته است. نگه نمی دارد شاگردان عیسی سنگدوینی از سوی دیگر در تیم پاس گرگان با 11 برد و 34 امتیاز تا پایان هفته بیست و سوم هشتم شدند و برای ماندن در جمع 8 تیم برتر تنها به برد نیاز دارند.

شهرداری گنبد – رهبر امت مریوان

با این حال در این هفته جدال حساس و مرگباری بین تیم های نهم و دهم جدول در جریان است. شهرداری گنبد این هفته به مصاف تیم راهنمای ملت های مریوان می رود. شاگردان بزرگ جزدیا اگر در این بازی به عنوان تیم دهم موفق شوند، با کسب دهمین پیروزی در جدول 33 امتیازی شده و در رده نهم به مقام قهرمانی ملت ها و در عین حال مُهر دست خواهند یافت. نیز خواهد گرفت تاییدیه صعود جراح فولاد و مس رفسنجان. پیروزی این دو تیم شرط خواهد بود.

آرمیا آذربایجان – مقاومت یزد

مقاومت شهداب یزد در مقابل آذربایجان آرمیا به عنوان تیم چهارم جدول با 15 برد و 42 امتیاز به سود یزدی ها سنگین تر خواهد شد. زیرا پیروزی در این بازی می تواند جایگاه تیم مقاومت شهداب یزد را حفظ و ارتقا دهد. آرمیا آذربایجان اما تاکنون 6 و 18 امتیازی شده و به عنوان تیم چهاردهم دیگر شاسی بلندی برای صعود به پلی آف ندارد. با این حال شاگردان رحمان رئوفی قطعا با امتیاز بیشتر به دنبال پایان خوش هستند.

در ادامه برنامه کامل هفته بیست و چهارم لیگ برتر والیبال مشاهده می شود.

* ارمیا، تالار غدیر، ساعت 15.
شهرداری ارمیا – شهرداری ورامان

* آمل، تالار پیامبر، ساعت 16.
لبنیات هراز آمل – جراح ایرانی استیل

* رفسنجان، سالن 9دی، ساعت 16.
مس رفسنجان، هورسن رامسر

* گرگان، تالار امام خمینی، ساعت 16:00
گردنه گرگان – پکان

* گنبد، سالن المپیک، ساعت 16:15
شهرداری گنبد – رهبر مریوان برای ملل

* اصفهان، تالار نقش جهان، ساعت 17.
تبریک سربازان فولاد – سایپا

آرمیا تالار غدیر ساعت 18
آرمیا آذربایجان – مقاومت یزد


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم