ماجرای ساخت واکسن تقلبی آستراازانکا در ایران

[ad_1]

رئیس بخش واکسن پیشگیری از بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: تمامی واکسن‌های مورد استفاده در سیستم واکسیناسیون کشور اعم از AstraZeneca یا سایر واکسن‌ها مستقیماً از شرکت‌های تولیدکننده در دنیا و تحت نظارت دقیق تهیه شده است. در سراسر کشور توزیع و مصرف می شود.

به گزارش وبدا، دکتر. سید محسن زهرایی چندی پیش در خصوص گزارشی در فضای مجازی با عنوان تقلبی بودن واکسن استرازنکا در ایران در سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: بدیهی است که این یک خبر است و باعث نگرانی است. بنابراین برای رفع هر گونه نگرانی توضیحاتی ارائه خواهم کرد.

رئیس اداره پیشگیری از بیماری های با واکسن وزارت بهداشت افزود: وقتی به این خبر مراجعه می کنیم متوجه می شویم که سازمان بهداشت جهانی هشدار می دهد که واکسن AstraZeneca خارج از سیستم واکسیناسیون قانونی استفاده شده است، کشور جعلی است و پر شده.” است.

وی تاکید کرد: با نگاهی به سایت های خبری داخلی در رسانه ها و صدا و سیما متوجه می شوید که در تابستان گروه ها و باندهای کلاهبردار واکسن های کلان، تقلبی یا واکسینه دریافت کرده اند. قاچاق شدند. خارج از سیستم واکسیناسیون کشور، در منزل، شرکت ها و یا در اماکن زیرزمینی و غیرمجاز به افراد حقوق می گیرند و این افراد متاسفانه در دام این کلاهبرداران گرفتار می شوند.

رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت افزود: این موضوع در واقع هشداری است که بسیار خطرناک است و مردم باید هوشیار باشند و در خارج از کشور واکسینه نشوند.

زهرایی با بیان اینکه این تجربه ای است که می تواند به کشورهای دیگر بیاید، افزود: به همین دلیل سازمان بهداشت جهانی این موضوع را منتشر کرده تا افراد و کشورها را در معرض خطراتی قرار دهد که می تواند کشورها را تهدید کند. توجه کنید.

وی در پایان تاکید کرد: واکسن در کلیه مراکز و پایگاه های واکسیناسیون کشور اعم از کلیه واکسن های مورد استفاده در سیستم واکسیناسیون کشور، آسترازنکا یا سایر واکسن ها; به طور مستقیم از شرکت های کشورهای تولید کننده خریداری شده و با نظارت دقیق در سراسر کشور توزیع و مصرف شده است، بنابراین جای نگرانی نیست.

تاکنون 58 میلیون و 489 هزار و 565 نفر دوز اول، 48 لک و 926 هزار و 450 نفر نوبت دوم و یک میلیون و 971 هزار و 229 نفر نوبت سوم واکسن کرونا و تعداد کل 109 میلیون واکسن واکسینه شده دریافت کرده اند. در کشور به 387 هزار و 244 دوز رسیده است.

[ad_2]

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances