مالکان بیش از یک خودرو دارندعلاوه بر این که اگر خودرویی بیش از یک میلیارد تومان ارزش داشته باشد، پرداخت مالیات خودروهای لوکس نیز لوکس خواهد بود، بنابراین اگر بیش از یک خودرو داشته باشید و تعداد کل آن بیش از یک میلیارد باشد، باید مالیات بپردازد

به گزارش ایسنا، مالیات بر خودروهای لوکس یا خودروهای با ارزش بیش از یک میلیارد تومان نه تنها شامل مالکان این نوع خودروها می شود، بلکه در صورتی که ارزش فردی کل خودروها و افراد تحت تکفل آنها بیش از یک میلیارد تومان پس باید مالیات بگیرد.

افرادی که موظف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی تا پایان این ماه هستند می توانند با مراجعه به سازمان امور مالیاتی به نشانی https://www.intamedia.ir/ و مشاهده کلیه اقلام خودکار و درخواست مالیات خودکار اقدام کنند.

در این بین هر فرد می‌تواند به شماره ملی و شماره همراه نام کالا دسترسی داشته باشد و پس از حفظ هویت از روی اطلاعات، نام و ارزش خودرو به اطلاع خودرو برسد. علاوه بر این، میزان مالیات اخذ شده از خودرو یا خودرو نیز گزارش خواهد شد.

پیش از این محمود علیزاده، معاون سابق وزیر دارایی، چگونگی ارزش گذاری بیش از یک میلیارد خودرو را تشریح کرد.استناد ماده 2 قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

از سوی دیگر، از آنجایی که 2 تا 3 درصد ارزش واقعی خودرو بر اساس ارزش گذاری در نظر گرفته می شود، در صورتی که ارزش تعیین شده در این خصوص به هر دلیلی بیش از ارزش واقعی خودرو باشد، در نظر گرفته می شوند. همانطور که در بند بودجه مشخص شده است که مفاد آن می تواند به مشتری ارائه شود، ارائه مدارک و مدارک مستند به اداره امور مالی محل سکونت نسبت به مبلغ تعیین شده برای خودروی معین. .

همچنین بر اساس ارزش گذاری خودروهای بالای یک میلیارد تومان، کلاس تصادفی و غیرتصادفی نوع خودرو، سال ساخت، خودروی برند سازنده محاسبه می شود. گفته می شود نرخ مالیات سالانه یک میلیارد روپیه به شرح زیر تعیین شده است:

2. به مبلغ 1.2 میلیارد تومان معادل یک میلیارد تومان معادل یک درصد.

2. به میزان سه میلیارد تومان، مازاد 1.2 میلیارد تومانی معادل دو درصد است.

2. به میزان 1.2 میلیارد مازاد بر سه میلیارد تومان معادل سه درصد.

3. نسبت مازاد به 1.5 میلیارد معادل چهار درصد است

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances