ماهی 155 میلیون سال است که صحبت می کند!

[ad_1]

در رفتن آیا دلفین ها یا نهنگ ها می توانند صداهایی تولید کنند که آنها را قادر به صحبت کند، شاید بسیاری از ما از آن آگاه باشیم، اما اکنون یک مطالعه علمی جدید ادعا می کند که این توانایی در ماهی ها نیز وجود دارد، بله، و در واقع این آبزیان از این ویژگی استفاده کرده اند. 155 میلیون سال

به گزارش فرارو، بسیاری از اشیا و موجودات روی سیاره ما می توانند صداهایی تولید کنند که گاهی برای ما شگفت انگیز است. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید ماهی ها نیز موجوداتی هستند که صدا تولید می کنند و از آن صدا برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند. آرون رایس، کارشناس محیط زیست دانشگاه کرنل می گوید; از قدیم می دانیم که برخی از ماهی ها صدا تولید می کنند، اما صدای ماهی همیشه عجیب و نادر تلقی می شده است.

رایس نشان می‌دهد که احتمالاً تصور می‌شد ماهی‌ها به شدت به سیگنال‌های رنگی و دیگر وسایل ارتباطی، از زبان بدن گرفته تا الکتریسیته، متکی هستند. اما اکتشافات اخیر نشان داده است که ماهی ها مانند بسیاری از موجودات دیگر دارای گروه های پر سر و صدا و آرام هستند. اندرو باس، دانشمند علوم اعصاب تکاملی در دانشگاه کرنل، می گوید: “دلیل نادیده گرفتن صدای ماهی ها احتمالا این است که این صداها به راحتی شنیده می شوند یا نامرئی هستند، و علم ارتباطات صوتی زیر آب اساساً یک نهنگ است. و تمرکز روی دلفین ها است. اندرو باس، متخصص مغز و اعصاب تکاملی در دانشگاه کرنل و شرکت رایس گفت. – نویسنده مطالعه جدید متمرکز است. اما ماهی ها نیز صدای بلندی دارند و برخی از آنها واقعاً پر سر و صدا هستند.

ماهی 155 میلیون سال است که صحبت می کند!

برنج و غیره با بررسی توصیفات، صداهای ضبط شده و سوابق حساب صوتی، چندین ویژگی فیزیکی را شناسایی کردند که به گروه ماهیان Actinopterygii اجازه می دهد این صداها را بدون استخوان های سالم تولید کنند. این گروه در حال حاضر شامل بیش از 34000 گونه است. برنج در تعامل با وب سایت سیم ایمنی او می گوید: «آنها می توانند دندان قروچه کنند یا صدای جیرجیر در آب ایجاد کنند و ما ویژگی های زیادی را در ماهی ها می بینیم که در ایجاد این صداها نقش دارند. شاید رایج ترین سازگاری عضلات متصل به مثانه باشد. به عنوان مثال، ماهیچه های مثانه قورباغه سریع ترین ماهیچه های اسکلتی در مهره داران هستند که کوچک می شوند و سازگاری با کارایی بالا ایجاد می کنند.

دانشمندان می گویند که دو سوم از 175 خانواده ماهی احتمالاً با صدا ارتباط برقرار می کنند. تجزیه و تحلیل نشان می دهد که این ارتباطات صوتی حداقل 33 بار به طور مستقل در ماهی توسعه یافته است، که همچنین نشان می دهد که این نوع ارتباط برای آنها بسیار مهم بوده است. علاوه بر این، گفته می شود که یک زبان ماهی خاص در حدود 155 میلیون سال پیش ظاهر شده است. جالب اینجاست که قدمت این قدمت تقریباً به همان زمانی برمی‌گردد که شواهدی مبنی بر اینکه حیوانات خشکی برای اولین بار قادر به تولید صدا بودند. حیواناتی که در نهایت از آنها تکامل یافتیم.

این تیم در مقاله خود نوشت: “نتایج ما قویاً از این فرض حمایت می کند که رفتار سونات (تولید صدا) بسیار قدیمی است.” در مجموع، این نتایج نشان دهنده فشار “انتخاب های قوی” است که به نفع تکامل این گروه در میان دودمان مرفه است. این نتایج همچنین نشان می‌دهد که برخی از گروه‌های ماهی پرحرف‌تر از گروه‌های دیگر بودند که وزغ و گربه‌ماهی پرحرف‌ترین گروه‌ها بودند. با این حال، رایس و تیم هشدار دادند که تجزیه و تحلیل آنها فقط وجود ماهی های خاصی را نشان می دهد که صدا تولید می کنند، و اینکه گروه خاصی از ماهی ها در این لیست گنجانده نشده اند به این معنی نیست که آنها صدا تولید می کنند. تولید صدا که ما هنوز قادر به شنیدن آن صداها نیستیم.

دانشمندان همچنین گفته اند که از صدای صحبت ماهی می توان برای غذا، هشدارهای خطر، رویدادهای اجتماعی (از جمله طول عمر) و البته رابطه جنسی استفاده کرد. برخی از محققان حتی سعی کرده اند این صداها را درک کنند تا محتوای واقعی این گفتگوها را شناسایی کنند. رایس گفت: “ماهی همه کار می کند، در هوا نفس می کشد، پرواز می کند و همه چیز را می خورد، بنابراین برای من تعجب آور نیست.” نتایج این تحقیق ایکتیولوژی و هرپتولوژی منتشر شده است.

منبع: Science Alert

ترجمه: مصطفی جرفی-فرارو

[ad_2]

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances