مثل گلی که خدا به استرالیا داد. اما با دست


به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی هندبال ایران پیش از این تنها یک بار در سال 2015 در جام جهانی قطر شرکت کرده بود و برای دومین بار در عربستان صعود خود را جشن گرفت.

شاگردان مانوئز سرمربی تیم ملی اسپانیا که در 4 بازی اخیر خود مقابل استرالیا، هند، عربستان و عراق با قدرت تمام به پیروزی رسیده اند، در دومین دیدار دور دوم مقابل تیم پرافتخار کویتی قرار گرفتند. تیمی که پیش از این بارها قهرمان آسیا شده بود و به چیزی جز پیروزی مقابل ایران فکر نمی کرد.

از همان ثانیه اول مشخص بود که بازی مرگ و زندگی ایران و کویت تا آخرین ثانیه برابر و جذاب خواهد بود. این اتفاق افتاد و 5 ثانیه مانده به پایان مسابقه امتیاز 26 بر 26 روی اسکوربورد ثبت شد و تقریباً همه منتظر سوت پایان بازی با همین نتیجه بودند.

سجاد که در غیاب برادرش الله کرم استکی کاپیتان تیم ملی است، با وجود مصدومیت قبل از جام ملت های آسیا و با وجود شایعاتی مبنی بر عدم حضورش در مسابقات، توانست به این مسابقات راه یابد. او به عنوان یک بازیکن باتجربه با سابقه لیگ اروپا، می تواند سایر بازیکنان را در زمین هدایت کند، عمدتاً جوانان.

استاکی که در 4 بازی اخیر به خوبی حامی مانوئل بوده، در داخل زمین بازیکنان را راهنمایی کرد، بدون اینکه نشان دهد قصد شوتزنی دارد، ناگهان به گوشه دروازه کویت برخورد کرد. ضربه ای که می توان از آن به عنوان ضربه ای تاریخی در تاریخ هندبال ایران یاد کرد.

در حالی که تنها چند ثانیه مانده به جبران نتیجه، ضربه به موقع به دروازه کویت برخورد کرد و بازیکنان تیم ملی کویت قبل از رسیدن توپ به مرکز زمین روی زمین افتادند. بازی به پایان رسید.. سجاد استکی در حالی که پشت سر خود سایر بازیکنان ایرانی را تماشا می کرد، خوشحال شد و سپس با سایر هم تیمی هایش جام جهانی را جشن گرفت.

تیم ملی اکنون بلیت های جام جهانی 2023 را دارد که به صورت مشترک در لهستان و سوئد برگزار می شود. اما ماموریت شاگردان مانوئل در عربستان سعودی تمام نشده است. این تیم علاوه بر اینکه دو روز دیگر در یک بازی نسبتا رسمی مقابل بحرین در صف می ایستد، به نیمه نهایی می رسد و احتمالاً با تیم های قدرتمندی مانند کره جنوبی و قطر روبرو خواهد شد. بی شک اعتماد بالای بازیکنان تیم ملی هندبال پس از صعود به جام جهانی می تواند ایران را به یکی از مدعیان قهرمانی در این جام تبدیل کند در حالی که تیمی مانند قطر با ستاره های چند ملیتی به فینال جام جهانی راه یافت. است.

اما در حالی که همه ورزشکاران ایران پس از بازی تیم ملی ایران و عراق در ورزشگاه آزادی منتظر برگزاری مراسم صعود تیم ملی فوتبال ایران بودند، هندبالیست ها نیز این صعود تاریخی را تجربه کردند. بود. حالا با صعود احتمالی فوتبالیست ها به جام جهانی، ورزش ایران می تواند تا چند روز دیگر دو صعود قابل توجه جام جهانی را تجربه کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم