مقامات وعده خرید مواد غذایی برای شهر شیان در چین با جمعیت 13 میلیون نفری را در قرنطینه می دهند.زنان با پوشیدن ماسک برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در پکن، چین، در روز پنجشنبه 30 دسامبر 2021 در بادهای سرد قدم می زنند.

توسط هان گوان / AP


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

توسط هان گوان / AP


زنان با پوشیدن ماسک برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در پکن، چین، در روز پنجشنبه 30 دسامبر 2021 در بادهای سرد قدم می زنند.

توسط هان گوان / AP

تایپه، تایوان (AP) – مقامات چینی به ساکنان شیان، پایتخت باستانی با جمعیت 13 میلیون نفری، که از زمان بسته شدن ووهان در اوایل سال گذشته تحت تدابیر شدید امنیتی در شهرهای بزرگ چین قرار دارد، قول تحویل پایدار مواد غذایی را داده‌اند. اپیدمی

سخنگوی وزارت بازرگانی چین روز پنجشنبه گفت، وزارت بازرگانی چین برای اطمینان از تامین کافی مایحتاج روزانه با استان های مجاور تماس گرفته است.

تلویزیون دولتی CCTV روز پنجشنبه داستانی را پخش کرد که در آن کارگران ساختمان در حال جمع آوری خواربار فروشی رایگان برای ساکنان یک مجتمع آپارتمانی در شیان هستند.

تحویل شامل یک جعبه 15 تخم مرغ، برنج 2.5 کیلوگرمی (5.5 پوندی) و مقداری سبزی بود. ساکنان همچنین می توانند مقداری مرغ یا گوشت خوک را انتظار داشته باشند.

با این حال، برخی از مردم در نظرات زیر بخش به اشتراک گذاشته شده در پلت فرم رسانه های اجتماعی Weibo شکایت کردند که توزیع برابر در جوامع خود دریافت نکرده اند. بسیاری نگران این هستند که آیا می توانند سبزیجات و گوشت تازه تهیه کنند.

این هفته، مقامات محدودیت ها را در شیان تشدید کردند تا مردم دیگر نتوانند خانه های خود را برای خرید مواد غذایی ترک کنند. پیش از این، ساکنان مجاز بودند هر دو روز یک بار غذا خریداری کنند. شهر نیز بسته شده است، یعنی مردم نمی توانند بدون اجازه خاص بروند.

شیان روز چهارشنبه 155 مورد جدید آلوده محلی را گزارش کرد و آخرین شیوع بیماری در مجموع حدود 1000 مورد را گزارش کرد.

این ارقام کمتر از سایر نقاط جهان است، اما برای چین که سیاستی برای ریشه کن کردن ویروس کرونا را دنبال می کند، قابل توجه است. این امر منجر به قرنطینه های گسترده برای کاهش شیوع ویروس شده است.

از زمان شروع همه‌گیری در چین، در مجموع 101890 مورد و 4636 مورد مرگ گزارش شده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم