ممنوعیت ازدواج در هند!در رفتن مردان هندی را ببخشید که به پلتفرم های رسانه های اجتماعی پیوستند تا علیه جنایت تجاوز جنسی صحبت کنند. این در حالی است که دادگاه های دهلی نو، پایتخت این کشور، به دنبال مصونیت در رابطه با تخلفات زناشویی بر اساس قوانین آن کشور هستند.

فرارو از دویچه وله نقل قول کرده است. در حالی که هند در ده سال گذشته قوانین سختگیرانه ضد تجاوز وضع کرده است، یکی از کشورهای کمتر در جهان به حساب می آید: فهرستی متشکل از بیش از شش کشور که نمی توانند شوهران تجاوز محسوب شوند، در حال پیگیری است.

بر اساس قوانین فعلی هند، تجاوز جنسی به عنوان آمیزش جنسی با یک زن، بدون رضایت و بر خلاف رضایت یا در مورد افراد زیر سن قانونی تعریف شده است. چند استثنا برای این دستور در نظر گرفته شده است، از جمله مداخلات یا اقدامات پزشکی، مقاومت بدنی و آمیزش جنسی بین مرد و همسرش که بالای 5 سال سن دارند. با وجود این، کارونا ناندی، وکیل و مشاور انجمن دموکراتیک زنان هند (AIDWA)، به حکم قبلی دادگاه عالی هند استناد کرد و تکرار کرد: “.

مردان هندی از جنایت احتمالی می ترسند

در حالی که دادگاه در حال رسیدگی به دادخواست های ارائه شده توسط سازمان غیرانتفاعی AIDWA مستقر در دهلی نو و دو نفر دیگر است، چند مرد در توییتر نوشتند و تهدید کردند که در صورت تجاوز جنسی، این موسسه را تحریم خواهند کرد.

طرفداران پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. طرفداران پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. آنها استدلال کردند که این امر ازدواج را به یک نهاد خطرناک برای مردان تبدیل می کند و افزودند که در حال حاضر تعدادی از موارد سوء استفاده و اغراق بر اساس قوانین فعلی وجود دارد.

در هشتگ “نه برای روز جمهوری مردان” در روز 5 ژانویه، همزمان با جشن سالگرد اجرای قانون اساسی هند، چندین نهاد وابسته به حقوق مردان از جمله بنیاد “حفاظت از خانواده هندی” اعتراض خانواده هندی را نجات دهید، گفته شده است که هند کشور دیگری برای مردان نیست و شهروندان آن مانند آنها درجه دوم هستند. این سازمان ها ماموریت خود را برای “نقض آزادی های مدنی و حقوق بشر به نام توانمندسازی زنان در هند” برای حقوق مردان تکرار کردند.

مکالی کریشن، یک فعال حقوق زنان، معتقد است که این خشم توسط گروه هایی سازماندهی شده است که در رسانه ها نامتناسب دیده می شوند.

کریشنان به دویچه وله گفت: “آنها استدلال می کنند که مردان در ازدواج حق دارند رابطه جنسی داشته باشند. همه فکر می کنند ازدواج ممنوع است. اگر دسترسی به رابطه جنسی نداشته باشیم، از ازدواج خودداری خواهیم کرد.” این نوع رویکرد عمیقاً مشکل ساز است.

تاریخچه قانونگذاری در مورد جرائم جنسی

قانون مجازات هند که رسماً به عنوان قانون مجازات هند شناخته می شود، توسط حکومت استعماری بریتانیا در سال ششم تصویب شد. در عین حال، بریتانیا از “پوشش دکترینری” حقوق و تعهدات زنان پس از ازدواج حمایت می کند.

این بدان معناست که زنان نمی توانند فعالیت هایی مانند خرید زمین یا قراردادهایی را برخلاف میل شوهران خود انجام دهند. درعوض، زنان به دنبال حمایت و حمایت، مجموعاً از تعهدات قانونی، از جمله آمیزش جنسی، با شوهران خود آزار و اذیت می کردند و موظف به انجام آن بودند. به گفته کارشناسان، مصونیت از زنا یک قانون قدیمی است که ریشه در دولت استعماری دارد.

ربکا جان، وکیلی که در دادگاه مورد مشورت قرار گرفته است، گفت: انتظار برای وجود رابطه جنسی در ازدواج نمی تواند منجر به رابطه جنسی اجباری با شوهر شود.

نابودی ازدواج

در سال 2000، موضع رسمی نخست وزیر هند، نارندرا مودی، این بود که جرم زنا، نهاد ازدواج را بی ثبات می کند و به عنوان ابزاری برای آزار و اذیت شوهران استفاده می شود. با این وجود، درخواست‌کنندگان استدلال کردند که بر اساس داده‌های National Family Health Review، بین سال‌های 2 تا 3 پس از میلاد، بیش از 1 درصد از قربانیان خشونت جنسی (بین 5 تا 6 سال) اظهار داشتند که شوهر در واقع عامل این خشونت بوده است. است. تنها 1 درصد از زنان مورد آزار جنسی شوهران سابق خود قرار می گیرند.

ناندی می‌گوید: شواهد نشان می‌دهد که احتمال تجاوز جنسی توسط همسرش در یک زن 5 برابر بیشتر از مردان دیگر است.

در نهایت، سیستم عدالت کیفری هند مجازات های شدیدی را برای تخلفات جنایی تعیین می کند. در حالی که دادگاه در حال بررسی آخرین دادخواست ها با توجه به تغییرات شرایط است، دولت فدرال هند سوگندنامه جدیدی ارائه کرده است مبنی بر اینکه “تصمیم گیرنده” گرفته و در حال انجام رایزنی با کارشناسان مختلف در این زمینه است. عنوان.

برو جلو

کریشنان می گوید: “مردانی که به محرومیت این محافظان نجات اعتراض می کنند، اعضای خانواده نیستند. کریشنان می گوید که آنها بیشتر به محافظت از جامعه مردانه علاقه مند هستند. خشونت علیه زنان و کودکان یک تهدید واقعی برای این نهاد است.”

این واقعیت که دادگاه استدلال های شاکیان را در مورد جرم زنای محصنه شنیده و منتظر پاسخ رسمی دولت هند است، گواه این واقعیت است که زنان به تجاوز جنسی به همسر خود متهم شده اند.

کریشنان می‌گوید: «این اقدام نهاد ازدواج را دموکراتیک می‌کند. هیچ نهادی نمی‌تواند زنده بماند، اگر بر پایه دیگر شهروندی باشد، اما هنوز برای تصمیم‌گیری برای لغو این مصونیت برای توزیع عادلانه‌تر قدرت در ازدواج، خیلی زود است». خب.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم