منشی: آیا حق ارسال کشتی واقعا بودجه است؟جلسه کمیته ملی المپیک از ساعت 15 در سالن آکادمی ملی المپیک با حضور صالحی امیری وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک و روسای فدراسیون های ورزشی آغاز شد.

علی رضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی که حاشیه قابل توجهی در این مجمع ایجاد کرده بود در پایان این مجمع گفت: دنیا خراب نمی شود. آنچه من به دنیای آخرت خود گفتم به این دلیل بود که فکر می کردم خدا آن را دوست دارد. بازی های آسیایی کمتر از 10 روز تا جام جهانی ما باقی مانده است.

وی ادامه داد: در 25 سالگی آزمایشگر شدم. در سال 2002 جام جهانی به میزبانی تهران برگزار شد و 12 روز بعد ما را به زور یا غیر از این به بازی های آسیایی بوسان بردند که در آنجا دچار مشکل کتف شدم. بسیاری از این بلاها بر سر ما آمده است. من نمی توانم به کشتی گیرم صدمه بزنم. تفاوت من با یکی دیگر از رئیس های فدراسیون این است که در میانه میدان بودم. من امروز با مربیان و کشتی گیران هم صحبت کردم و 99 درصد می خواهند به مسابقات جهانی بروند نه بازی های آسیایی.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: اگر امروز حرفی زدم به این دلیل بود که واقعاً می خواستم اعضای هیئت اجرایی را تغییر دهم و نمی خواستم کاندید شوم و حرفم این بود که مردم به فدراسیون ها رای دادند و حالا آنها باید بروند و افرادی که به جای آنها به فدراسیون می آیند باید وارد هیات اجرایی شوند.

دبیر در خصوص انتخاب کمیته ملی المپیک گفت: خدای یکتا باید حرف بزند همه چیز خیلی ساده است. با بودجه 35 میلیاردی در سال 96، بودجه کشتی 5 میلیارد بود. این یک هفتم کل بودجه است. امروز اعلام کرد که بودجه کمیته ملی المپیک 216 میلیارد است اما من فقط با 8 میلیارد موافقت کرده ام. این چند درصد است؟ چیزی حدود صد. حالا فکر کن هفتم و سی کجا هستند؟ بیش از 65 درصد کشتی گیران مدال المپیک و جهانی برنده می شوند. آیا کشتی واقعا یک بودجه است؟

وی افزود: دوره ما در سال 96 به پایان رسید و دیگر نامزد نیستم. بودجه کشتی امسال 555 میلیارد بود اما در سال 97 که من نبودم دوستان هیئت جدید بودجه را به 2 میلیارد رساندند. در این زمان، او حرفه های غیر واقعی انجام داد و اسناد و مدارک موجود است. من و خادم حضور داشتیم و بودجه کشتی یک هفتم بود اما سوال من این است که بودجه ما الان سی است؟

او گفت: «بعضی ها مرا بی سواد خطاب کردند. مهم این است که برای خدا صحبت کنیم. صالحی امیری به یاد دارد که وقتی مسابقات کشتی در المپیک تمام شد، همدیگر را در آغوش گرفتیم و به من گفتند که کشتی واقعا حق آنهاست و من خیلی دیر متوجه شدم. اکنون چشم انداز ما آماده تغییر است. مدیران ما می آیند و می بینند 4 سال دیگر حق کشتی چقدر است و بعد عوض می کنند.

منشی گفت: کاش صالحی پولدار می ماند. کاش مدیر 20 سال می ماند و می دید که آیا کشتی درست است یا نه. من مثل خیلی ها نیستم که همه را وزیر کنند. هر که بیاید ما دوستش هستیم. امام صادق (علیه السلام) می فرمایند که در حضور مخاطبان خود اظهار ناراحتی کنید. مجلس هر چه تصمیم بگیرد سرم پایین است.

وی در خصوص گلایه تندروها و ناراحتی آنها گفت: همه بحث ها کارشناسی بود و مناقشه ای در کار نبود. وقتی قاتلان اعتراض کردند به آنها گفتم شما اصلاً عضو مجلس فدرال نیستید. من حقوق صحبت می کنم و 11 سال سابقه قانون گذاری دارم. من به کسی که به او رای می دهد احترام می گذارم.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به حاشیه کمیسیون ورزشکاران گفت: بازیکنان برای من عزیز هستند.

دبیری در پاسخ به این سوال که آیا در این شرایط تیم دوم کشتی فرنگی به بازی های آسیایی اعزام می شود، گفت: در حال حاضر تیم سوم ما با این بودجه به بازی های آسیایی می رود. نه یزدانی، نه زریزم، نه زارا به بازی های آسیایی می روند و نه به مسابقات جهانی اعزام می شوند، چون اولویت ما جنگ های جهانی است. بازی های آسیایی برای ما در اولویت نیست، چون پول نداریم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم