میکاتی: در انتخابات مجلس شرکت نمی کنم.به نظر می رسد که دولت نجیب مکاتی اقدامات لازم را برای برگزاری انتخابات پارلمانی انجام داده است و دلیلی برای تأخیر یا تأخیر در آن وجود ندارد.

به گزارش روزنامه لبنانی الاخبار، نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان به طور جدی در حال برنامه ریزی برای برگزاری به موقع انتخابات پارلمانی در ماه مه است. هیچ دلیلی برای تاخیر وجود ندارد، از جمله نگرانی های مربوط به حمایت مالی. اخیراً بحث نیاز لبنان به پول مطرح شده است. چندین سفرای کشورهای بزرگ بدون سؤال از مقامات لبنانی در مورد بودجه انتخابات گفتند که آماده حمایت از دولت لبنان، علاوه بر هیئت های سفارت آمریکا و سازمان ملل هستند.

دو سوال اصلی که هر دو هیئت مطرح کردند، جدیت مقامات لبنانی در برگزاری انتخابات و رعایت زمان و هزینه برگزاری آن است. هر دو شرط مشخص می کند که دو هیئت مدیره آماده تامین باقی مانده وجوه هستند.

میقاتی گفت: هیچکس نباید سرنوشت انتخابات را به پول مرتبط کند و تعطیلی یا تاخیر آن را توجیه کند. انتخابات در موعد مقرر برگزار خواهد شد و دولت تقریباً در حال تکمیل اقدامات لازم برای برگزاری این انتخابات است.

وی گفت: بر اساس پیش بینی ها برای برگزاری انتخابات در داخل و خارج از کشور به 1515 میلیون دلار نیاز داریم. دو سوم این مبلغ تامین شده و برای تهیه بقیه مشکلی نداریم. طرف‌های بین‌المللی هستند که به ما گفته‌اند حاضرند کمک‌های مالی ارائه کنند، مشروط بر اینکه در امور لجستیکی و فنی هزینه شود تا به دخالت مستقیم در انتخابات تعبیر نشود.

میقاتی گفت که گروه های زیادی هستند که خواهان انتخابات نیستند. اما نه جرأت می کنند آشکارا اعلام کنند و نه به تعویق انتخابات اشاره می کنند.

او گفت: «از زمانی که به قدرت رسیده ام گفته ام که در انتخابات شرکت نمی کنم. برنامه های خارجی و داخلی برای نامزدی وجود دارد. اما من نمی خواهم در انتخابات شرکت کنم. یک ماه فرصت داریم و در تصمیم نهایی تجدید نظر خواهم کرد. اما من علاقه ای به شرکت در انتخابات ندارم و ربطی به استعفای سعد حریری نخست وزیر سابق لبنان و روند مستقل حضور در انتخابات ندارد. من عضو جنبش آینده نیستم و کاری به تصمیم آن ندارم.

من خودم بر اساس ارزیابی از انتخابات و شرایط پس از آن این تصمیم را گرفتم. هرچند من بارها خواستار رای گیری شده ام و با تحریم اهل سنت مخالفت کرده ام. اما من از استقبال ضعیف آنها در انتخابات ناراحتم. بنابراین من هنوز هم می خواهم شرکت کنم. من و من انتخابات کنونی را تحریم نخواهیم کرد.

هیچ کس نباید انتخابات را تحریم کند. این سمت ربطی به کاندیداتوری یا عدم کاندیداتوری من در انتخابات ندارد. من از فهرست های انتخاباتی در طرابلس حمایت می کنم. من چه نماینده باشم و چه نباشم، وضعیت من زندگی سیاسی و فعالیت های اجتماعی در طرابلس است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم