نامه هشدار احمدی نژاد به پوتینمحمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای به رئیس‌جمهور روسیه به پیامدهای منفی زیاد تمدید غیر متعارف تصدی افراد، گروه‌ها یا احزاب اشاره کرد: تشکیل گروه‌های قدرت و ثروت، محرومیت‌های سیاسی، اجتماعی و اجتماعی. نشاط اقتصادی، آثار طولانی شدن دوره مسئولیت بسته، بسته شدن فضای نقد و ارزیابی منصفانه، سرپوش گذاشتن بر فساد و سوء استفاده، سرکوب عقب ماندگی سیاسی، فرهنگی و اقتصادی، سرکوب توانمندی ها و ایده های عالی و جدید و ارتقای توسعه. . دیکتاتوری پیامد طبیعی نفوذ نیروها و قابلیت های خارج از محدوده حاکمان است.

در متن نامه احمدی نژاد به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه آمده است:

به نام خدا

جناب آقای ولادیمیر پوتین

رئیس جمهور محترم فدراسیون روسیه

با سلام و احترام و با آرزوی سلامتی، موفقیت و دوستی عمیق برای روسیه و ایران و برای همه ملت‌ها، شایسته می‌دانم موثرترین، سازنده‌ترین و جدی‌ترین جلسات دوره ریاست جمهوری خود را یادآوری کنم. .

از یک سو با توجه به مهم ترین تحولات جهان و تمهیداتی که برای تداوم چندین سال ریاست جمهوری جنابعالی اندیشیده شده است، از سوی دیگر با شما و سایر حاکمان در میان می گذارم. به عنوان متفکران و دلسوزان جامعه بشری.

آنها حق تعیین سرنوشت و تعیین سرنوشت خود را دارند. این حق اساسی را خداوند متعال با اعطای اختیار به انسانها داده است و هیچ فرد و گروه و قدرتی حق سلب یا محدود شدن از آن را ندارد.

این واقعیت مستلزم یادآوری دائمی، روشن، قاطع و جهانی است. زیرا از ابتدا تا کنون بخش عمده ای از مشکلات جامعه بشری در تضییع و تضییع این حق بوده است.

حکومت و قدرت و امثال آن متعلق به مردم است و تنها به عنوان نماینده تام الاختیار مردم و یکی از تلاش ها برای برقراری و استیفای این حق و آزادی، ترویج عدالت و اعمال اراده صاحبان آن است. فراتر از آن، دولت ها هیچ منشا، جایگاه و مجوزی ندارند. سازوکار اجتماعی و کلیه امور سیاسی، فرهنگی و اقتصادی باید بر این حق و استواری آن و بستری مناسب برای اجرا و ارتقای آن باشد.

متأسفانه در طول تاریخ، اکثریت دولت ها بدون توجه به این واقعیت بدیهی و برخلاف میل مردم، اختیارات گسترده ای را برای خود اعمال کرده اند و هر کدام پیوسته حقوق اساسی مردم را به نفع خود غصب کرده اند. کم شده.

تجربه عملی و تحلیل های نظری نشان می دهد که طولانی شدن دوره تصدی افراد، گروه ها یا احزاب به شیوه ای غیر متعارف، هرچند دموکراتیک، پیامدهای منفی بسیاری از جمله در جنبش اصلاحات در میان توده ها به همراه دارد، از جمله کمبودها می توان به تشکیل گروه اشاره کرد. قدرت و ثروت. از دست دادن قدرت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، بسته شدن فضا برای نقد و ارزیابی منصفانه، کتمان فساد و سوء استفاده تا سرحد اخبار اجتناب ناپذیر، عقب ماندگی سیاسی، فرهنگی و اقتصادی، سرکوب استعدادها و اندیشه های در حال رشد و جدید و اشاره به رشد و نفوذ نیروها و توانمندی ها در خارج از محدوده حاکمان بسته، تنها به ذکر کلمه «دیکتاتوری» بسنده می کنند، ضمن پرهیز از توضیح مشکل و پرهیز از طولانی شدن سخنرانی.

جوامع بشري در مسير توسعه سياسي و اجتماعي بر اساس تجربيات ارزشمند خود و در حفظ حقوق اساسي آحاد جامعه و جلوگيري از وقوع و افزايش سوء استفاده از اين حق، رويه هاي مناسبي را انديشيده و اعمال نموده اند. .

از جمله تخطی نهادهای حاکمه از وظایف خود و یا در نظر گرفتن ضعف ها و ناتوانی های احتمالی خود در ارائه منویات به عموم مردم، نیاز و همچنین استفاده از ایده های برتر. حاکمیت جامعه، نیاز و ضرورت حاکمان در دوره ای خاص و مناسب به منصه ظهور رسیده است.

حاکمانی که اصرار به طولانی شدن دوره تصدی خود دارند عموماً خود را در اداره و پیشبرد امور جامعه موفق می دانند و غالباً مشکلات و مشکلات و ضعف ها را عامل طراحی و مداخله دشمنان و توطئه گران داخلی و خارجی و جامعه می دانند و اعلام امنیت کنید. این روند به سرعت راه اصلاحات و حرکت را می بندد و فرصت های توسعه، رفاه و پیشرفت را از ملت ها سلب می کند. در چنین مواردی فاصله بین مردم و حاکمان بیشتر می شود و کلاهبرداری و پنهان کاری به یک اصل انکارناپذیر در رفتار حاکمان تبدیل می شود. این حاکمان دائماً بین مردم خود و بین آنها و سایر ملل مرزهای ساختگی ایجاد می کنند.

هر چه مدت حکومت طولانی تر باشد، از یک سطح معین و مناسب فراتر می رود. ترس از اینکه مردم با آنها یکسان رفتار کنند، این حاکمان را مصمم تر برای دفاع و طولانی کردن حکومت خود می کند.

به نظر شما، شما در متن مردم بزرگ روسیه هستید که بحران عمیق و گسترده فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را پشت سر می گذارند و نقش خود را ایفا کرده اید و تاریخ سیاسی بسیاری از ملت ها و مبارزات آنها را در اختیار دارید. استقلال آشنا هستند و استفاده از حق آزادی و تعیین سرنوشت. پاییز فرصتی برای عذرخواهی از مردم دارد.

حتی اگر حاکمان موفق باشند یا خود را موفق بدانند، بهترین راه این است که پس از مدتی محدود و مناسب، حتی با انتخاب آزادانه مردم، جای خود را به نیروهای جدید، با انگیزه و جوان تر بدهند. در این صورت اولاً با حفظ جایگاه اجتماعی، دستاوردهای مثبت حکومت او سرمایه جامعه در دوره های بعدی خواهد بود و ثانیاً از قدرت و تجربه خود برای توسعه سریعتر و بالاتر جامعه از طریق حاکمان جدید استفاده می کند. در سرویس قابل استفاده خواهد بود. .

در این صورت فرصت مناسبی برای ارزیابی دقیق و واقع بینانه عملکرد و اشاره به نقاط قوت و ضعف زمانه و تنظیم برنامه کاملتر و اصلاحی برای تک تک آنها فراهم می شود.

این استدلال به معنای بازگشت به قدرت و پایان حیات سیاسی حاکمان پس از مدتی معین نیست. بعد از حداقل یک دوره حضور دیگران، این فرصت و امکان را دارند که با قدرت برتر و برنامه بهتر و البته با نظر و انتخاب آزادانه مردم وارد این عرصه شوند. باید با ایجاد موانع در مسیر حکومت داری، فساد مذکور را از بین برد یا تضعیف کرد.

افراد متفکر، دلسوز و مصمم وظیفه دارند به جای تقویت و تثبیت این گونه رویه های به اصطلاح قانونی، برخلاف موازین و عرف بین المللی، به طور نامحدود، نامحدود یا نامحدود، اگر به دولت اجازه حکومت بدهند. ، سپس نسبت به آن اقدام کنید. با بالا بردن سطح آگاهی و مطالبات عمومی و هشدار به حاکمان از طرق سنتی و قانونی این کمبود را جبران کنید.

اجتناب ناپذیری غلبه حق بر باطل، مقدمه اساسی یک نهاد مشترک بشری است که فطرت پیشگام و عقل کمک کننده در آن نقش بسزایی داشته است.

تصدیق می کند که حق تعیین سرنوشت، که ضامن حیات است، همواره در عرصه اجتماع، در تبیین حکمت و در حلاوت طبیعت وجود دارد.

حق آزادی، حق انتخاب و حق تعیین سرنوشت که سرود ادبیات سیاسی و آرمانی همه ملت ها و انسان های آزاده جهان است، چیزی جز توسعه اجتناب ناپذیر حق حاکمیت نیست. روابط ملی و بین المللی. بنابراین به نظر می رسد این حق مسلم که مستقل از حق حیات است، پرچم قداست ایستاده در میان ضروریات و ضروریات است.

البته هیچ حاکم و هیچ حکومتی مشروع و حق نخواهد بود و پابرجا می ماند مگر به انتخاب آزادانه و اراده ملت.

در تجربه تاریخی بشر حتی یک حادثه شناخته شده از حاکمان وجود ندارد که بر خلاف سنت سعی در تمدید دوره نامحدود یا نادیده گرفتن حق طبیعی مردم داشته باشند.

حتی اگر وجود امپراتوری جهانی سلطه آمریکا بهانه ای برای تمدید دوره تصدی برخی دولت ها باشد، باید در نظر داشت که در این ساختار استعماری و دموکراسی های تحت کنترل که از اکثریت قریب به اتفاق تشکیل شده است، در پشت پرده انجام می شود. گروه مناظر نقش همان حاکمان با حکومت نامحدود را ایفا می کند. در دهه های اخیر این و اندیشه ها، سیاست ها و اقدامات گروه نقش بسزایی در تجمع و بروز مشکلات جهانی داشته است.

خوشبختانه عواقب این سبک حکومتی روشن شده و سران آن به پایان راه خود رسیده اند و چاره ای جز پذیرش تغییرات اساسی به نفع مردم ندارند. آنها باید تسلیم میل به آگاهی عمومی از ریشه مشکل و همچنین تمایل عمومی و جهانی ملت ها برای اصلاحات اساسی و در نهایت جهانی شوند.

همانطور که در دیدارهای حضوری تأکید شد، مفهوم نظم و سلطه ظالمانه جهانی، واقعیت سرمایه و سلطه و امپراتوری فریب و غارت عملاً شکست خورده است و ارکان آن، مثلاً. آنها آهنین و شکست ناپذیر اتحاد جماهیر شوروی سابق هستند. آسیب به عنوان یک شوک در نظر گرفته شد.

می بینیم که دوران برتری و بالاترین نماد آن یعنی مسابقه تسلیحاتی به پایان می رسد و ویروسی آزمایشگاهی به وجود آورده است که همزمان همه سلاح ها را از کار می اندازد و قدرت های جهانی را ظالم می کند و سیاست یک طرفه طبیعت غیرانسانی را آشکار می کند. امنیت و روابط اقتصادی ادبیات و روش های سلطه و محدودیت های غیرانسانی آن را به مرز نابودی کامل رسانده است.

روشن است که اصلاح وضعیت جهان و تحقق آرمان های تاریخی بشر در شرایط کنونی مناسبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نمی تواند صورت پذیرد. روابط آینده باید بر اساس کرامت انسانی، مشارکت عمومی و تعامل افراد و اراده آزاد آنها بدون توجه به اتهامات و محدودیت های نادرست اشغالگران و صاحبان قدرت باشد.

انتظار می رود جامعه بشری به سمتی برود که تمرکز قدرت در همه اشکال و اشکال آن به کلی از بین برود و قدرت به طور واقعی و کامل به مردم منتقل شود.

من قصد دخالت در امور داخلی سایر کشورها را ندارم، اما از آنجایی که علاقه مند به حسابرسی سرنوشت مردم روسیه و آینده شما و همچنین وجدان حافظه جامعه و سوابق تاریخ و همه اقدامات و تصمیمات هستم. در مورد سیاستمداران، من می خواهم به شما یادآوری کنم که آنچه امروز سیاستمداران روسی انجام می دهند، خلاف روند عمومی جامعه بشری است. چنین تصمیماتی هنوز از سوی کارشناسان و هواداران در سراسر جهان منفی تلقی می شود و تصویر زشتی از روسیه و حاکمان سیاسی آن به جا می گذارد.

با فرض اینکه عظمت شما در رسیدن به اهدافتان برای روسیه موفق باشد، باید مراقب بود که چنین تصمیماتی موجه باشد و بهانه ای باشد برای سلطه طولانی مدت بر دیگران که عزت، آزادی، می تواند اقتصاد، فرهنگ و هستی را سرکوب کند. یا ملل دیگر.

به شما اطمینان می دهم که مشارکت و همبستگی روزافزون مردم در سطح ملی و دوستی و صلح و تعامل روزافزون ملت ها در سطح بین المللی به شب سیاه استبداد و حکومت استعماری پایان داده است.

دنیا دستخوش تحولات بزرگ و سریعی است و مرزهایی که شیاطین برای تفرقه و تقابل بین مردم ترسیم کرده اند به زودی برداشته خواهد شد. با طلوع جهان بشری، جهان در مسیر استقرار دنیای انسانی با مشارکت همه جانبه و دائمی انسان ها قرار می گیرد. همه اینها در سایه مطالبه و استقرار انسان کامل و موعود حضرت مهدی (عج) عیسی مسیح (ع) به سرعت در حال وقوع است.

امیدوارم از بیان صریح که برای اهمیت موضوع لازم بود آزرده نشوید.

در پایان می‌خواهم یک بار دیگر ارادت قلبی خود را به مردم عزیز روسیه و سایر ملل ابراز کنم و برای شما در اتخاذ تصمیماتی که به نفع شما و مردم روسیه و جهان باشد آرزوی موفقیت دارم.

مردم روسیه باهوش، مصمم، لیبرال و عادل هستند. انکار سلطه ظالمانه و بی سابقه حکومت کمونیستی و اصرار بر حفظ هویت تاریخی خود، نماد عظمت و قدرت فرهنگی و نشانه بارز بقای آنهاست. من اطمینان دارم که مردم عزیز روسیه که قرن ها به منجی ایمان دارند و منتظر ظهور او و استقرار زیبایی انسان در جهان هستند، نقش مؤثر و مهمی در ساختن دنیای آینده بشری ایفا خواهند کرد.

برای ایشان و همه ملت‌ها آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم و با همه آزادیخواهان و عدالت‌خواهانی که می‌خواهند با حفظ حقوق اساسی ملت‌ها به این روز باشکوه دست یابند، به گرمی دست می‌دهم.

محمود احمدی نژاد

رئیس جمهور سابق جمهوری اسلامی ایران

اردیبهشت ۱۳۹۹


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم