نام خود را به صورت رایگان به ماه بفرستید!


در رفتن ناسا که یکی از جاه طلبانه ترین برنامه های فضایی تاریخ است، قصد دارد قسمت اول این ماموریت را با ارسال یک فضاپیما به فضا پرتاب کند. آرتمیس I. برای کار در چند ماه آینده. اما علاوه بر اهمیت این برنامه فضایی، ناسا یک وب سایت جالب برای مردم سراسر جهان ایجاد کرده است تا نام خود را در آن وارد کنند تا این حروف توسط این فضاپیما به ماه ارسال شود. به عبارت دیگر می توانید نام خود را به راحتی و رایگان به فضا ارسال کنید.

به گفته فرارو، سفر فضایی برای اکثر ما غیرممکن به نظر می رسد، اگرچه دوست داریم چنین سفری را تجربه کنیم. در چند سال گذشته، غیر فضانوردانی دیده شده اند که به خارج از جو زمین سفر می کنند، اما این افراد آنقدر ثروتمند بودند که تعداد آنها از انگشتان دو دست بیشتر نمی شد. این ثابت می‌کند که سفر فضایی برای انسان‌های معمولی و غیرماهر دست‌کم برای چندین دهه دست نیافتنی خواهد بود، اما آیا راهی وجود دارد که بتوانیم هیجان حضور در فضا را تجربه کنیم؟ شاید بتوانیم خاطره ای را به فضا بفرستیم، مانند نوشتن خاطره ای برای نشان دادن حضور خود در گوشه ای از طبیعت. به نظر می رسد ناسا این بار به ما این فرصت را داده است که خاطرات خود را در فضا بگذاریم.

برنامه آرتمیس ناسا یک برنامه فضایی بین المللی است که هدف آن فرستادن انسان به ماه از جمله اولین زن و اولین فرد رنگین پوست است. مقصد نهایی این برنامه قطب جنوب است و اجرای آن تا سال 2024 ادامه خواهد داشت. این پروژه توسط ناسا و شرکت های خصوصی هوافضای ایالات متحده، آژانس فضایی اروپا، آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن، آژانس فضایی کانادا، آژانس فضایی ایتالیا، آژانس فضایی استرالیا، آژانس فضایی بریتانیا، آژانس فضایی امارات و اوکراین تامین مالی شد. آژانس فضایی ملی با همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی برزیل در حال اجراست. هدف نهایی این پروژه ایجاد حضور دائمی انسان در ماه، ایجاد محیطی مساعد برای فعالیت شرکت های خصوصی در ماه و در نهایت ایجاد بستری دائمی برای سفر به مریخ است. ناسا این پروژه را رهبری می کند، اما انتظار می رود در دستیابی به اهداف بلندمدت پروژه نقش اساسی داشته باشد.

Artemis One همچنین یک پرواز آزمایشی برای برنامه Artemis ناسا است. این اولین وسیله پرتاب مافوق صوت آژانس (SLS) و اولین پرواز اوریون MPCV است. انتظار می رود این پرتاب در مجتمع پرتاب 39B (LC-39B) مرکز فضایی کندی در تابستان 2022 انجام شود. در این ماموریت، یک فضاپیمای اوریون به ماموریتی 25.5 روزه اعزام می شود که از آن روز به مدت 6 روز در مدار ماه باقی می ماند. این مأموریت، فضاپیمای اوریون و پرتابگر پرتابگر فضاپیما را برای پروازهای سرنشین دار آزمایش خواهد کرد که با دومین آزمایش پروازی سیستم پرتاب اوریون و ماموریت آرتمیس 2 آغاز می شود. هنگامی که اوریون و سیستم پرتاب فضایی (SLS) برای اولین بار از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا بلند می شوند، همه نگاه ها به مجموعه پرتاب 39B خواهد بود. این ماموریت تعهد و توانایی ما را برای گسترش حضور انسانی خود فراتر از ماه نشان خواهد داد.

اکنون که به طور خلاصه با این برنامه فضایی جاه طلبانه و ماموریت های آن آشنا شدید، احتمالاً می دانید که نام شما قرار است در چه پروژه مهمی شرکت کند و مهمتر از همه اینکه فضای آزاد است. در صفحه ای که ناسا برای ثبت نام رایگان افراد در اختیار شما قرار داده است، پس از ثبت نام، یک کارت پرواز دریافت می کنید که می توانید از آن برای پیگیری رویدادهای آینده برنامه آرتمیس و البته نام خود در فضا استفاده کنید. ناسا این حروف را حفظ کرده و با Artemis One به فضا ارسال خواهد کرد. برای تکمیل مراحل ثبت نام می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

1. ابتدا برای ورود به صفحه ثبت نام برنامه Artemis ناسا، اینجا کلیک

نام خود را به صورت رایگان به ماه بفرستید!  (لینک ثبت نام)

. با باز شدن صفحه، پوستر رسمی آرتمیس وان را مشاهده خواهید کرد. کمی پایین بروید تا یک فرم کوتاه با سه کادر پیدا کنید. این فرم برای اطلاعات کارت پرواز شما است.

نام خود را به صورت رایگان به ماه بفرستید!  (لینک ثبت نام)

3. در کادر اول نام و در کادر دوم نام خانوادگی را وارد کنید. گزینه سوم ثبت یک پین کد است که باید بین 4 تا 7 کاراکتر باشد. پین خود را به خاطر بسپارید زیرا در آینده برای دسترسی به کارت پرواز خود به آن نیاز خواهید داشت.

4. تبریک می گویم! پس از ثبت نام در مرحله قبل، در این قسمت کارت پرواز برای شما صادر می شود که حاوی نام شما و یک کد QR می باشد. با کلیک بر روی این کارت می توانید آن را دانلود کنید.

نام خود را به صورت رایگان به ماه بفرستید!  (لینک ثبت نام)

نام شما خیلی راحت و رایگان در برنامه آرتمیس ناسا ثبت می شود و به فضا می رود. جالب است بدانید که نام شما در یکی از بزرگترین و مهم ترین برنامه های فضایی جهان خواهد بود و برای کسانی که به ماه می روند برای همیشه قابل مشاهده خواهد بود.

منبع: ناسا

نوشته مصطفی خورخه فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم