نام مهدی طارمی در پرونده فساد فوتبال پرتغال استمهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در سال 2019 راهی ریو آوه پرتغال شد. طارمی در چند هفته اول حضورش در ریو آوه نشان داد که چقدر مهاجم توانمندی است و قبل از پایان نیم فصل اول لیگ پرتغال توجه سه باشگاه بزرگ این کشور یعنی اسپورتینگ لیسبون و پورتو و بنفیکا در آن زمان صحبت از پیشنهاد باشگاه بوردو فرانسه به طارمی نیز بود، اما طارمی تا پایان فصل در ریو آوه ماند و فصل بعد به پورتو رفت.

بنفیکا و اسپورتینگ هم برای جذب طارمی تلاش زیادی کردند اما این مهاجم ایرانی ترجیح داد به پورتو برود. این روزها علاوه بر انتشار بخش هایی از پرونده فساد مالی «لوئیس فیلیپه پنجم» رئیس سابق بنفیکا، جزئیاتی از رقابت تیم های بزرگ پرتغالی برای جذب طارمی فاش شده است.

این افشاگری در پی یک رسوایی فساد بزرگ به نام “عملیات کارت قرمز” که شامل مکالمات بین پردیس سیلوا، رئیس ریو آوه و فیلیپه بود، انجام شد. این قسمت از گفت وگو در اختیار رسانه های پرتغالی قرار می گیرد و مربوط به ورود اسپورتینگ و بوردو به رقابت های طارمی و برنامه ریزی های انجام شده برای انتقال زمستانی طارمی و حضور او در فرانسه است.

روزنامه پرتغالی «رکورد» گزارشی از این حادثه منتشر کرد که جزئیات آن به شرح زیر است:

طارمی به جای پورتو و اسپورتینگ ترجیح داد ریو آوه را به مقصد بنفیکا ترک کند. سیلوا کامپوس، رئیس ریو آوه، این اعتراف را به فیلیپه، رئیس وقت بنفیکا، که عملیات کارت قرمز را کامل کرده بود، کرد. این بحث در اواخر ژانویه 2020 انجام خواهد شد. وقتی نوبت به آزار باشگاه های دیگر – طارمی – برای جذب اسپورتینگ و بوردو رسید.

مسئولان بنفیکا می خواستند این بازیکن را تضمین کنند، اما تابستان آینده. روسای دو باشگاه گفتگوهای متعددی انجام دادند که در یکی از آنها سیلوا کامپوس به او گفت که طارمی به کارلوس کاروالیو سرمربی ریو آوه گفته است من فقط می خواهم برای بنفیکا بازی کنم.

این اتفاق نیفتاد و علی رغم برنامه ریزی های بنفیکا، طارمی تابستان بعد به پورتو رفت. طبق تحقیقات، تیاگو پینتو (مدیر سابق فوتبال بنفیکا که این فصل با ژوزه مورینیو در آ اس رم همکاری می کند) با علم به اینکه بوردو نیز به این بازیکن ایرانی علاقه مند است، به او پیشنهاد داد که خودش این بازیکن را جایگزین کند. در ژانویه به باشگاه فرانسوی منتقل شد. و سپس با ایگلز (بنفیکا) قرارداد ببندد. هدف جلوگیری از پیوستن طارمی به اسپورتینگ بود که پیش از این مبلغ 3 میلیون دلار برای این بازیکن پیشنهاد داده بود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم