نحوه استفاده از نمک، خنک کننده و قرص در ماشین ظرفشویی


امروزه در بسیاری از خانه ها از ماشین ظرفشویی استفاده می شود. این دستگاه قابلیت شستشوی انواع ظروف را به صورت کاملا تمیز و بی نقص دارد. اما برای رسیدن به این هدف باید از مواد شوینده مناسب و با کیفیت برای شستن ظروف استفاده کرد. در این زمینه، سوال اصلی که برای کاربران هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی ایجاد می شود: نحوه استفاده از نمک، خنک کننده و قرص در ماشین ظرفشویی چگونه است میزان استفاده از مواد شوینده در ماشین ظرفشویی یکی از دغدغه های عمده بسیاری از مشتریان این دستگاه است.

اگر ماشین ظرفشویی بوش دارید، پیشنهاد می کنم مقاله راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی بوش را مطالعه کنید تا بتوانید به راحتی از این محصول در منزل خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی

نحوه استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی این مهمترین نکته است. به طور کلی می توان گفت که استفاده از نمک مناسب نقش بسیار مهمی در افزایش کیفیت ظرفشویی دارد. برای استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی به نکات زیر توجه کنید:

  • در تمامی مدل های ماشین ظرفشویی قسمت مخصوصی در کف ماشین ظرفشویی برای ریختن نمک داخل ظرف در نظر گرفته شده است.
  • برای ریختن نمک ابتدا درب این قسمت را باز کرده و با قیف نمک را داخل مخزن مورد نظر بریزید. استفاده از قیف از پخش شدن نمک در اطراف دستگاه جلوگیری می کند.
  • ابتدا باید دو لیوان نمک را در دو لیتر آب داخل مخزن دستگاه بریزید. دفعه بعد می توانید یک کیلوگرم نمک به مخزن اضافه کنید و دیگر نیازی به آب نخواهید داشت.

اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ دارید و می خواهید از آن به صورت نمکی، خنک کننده یا قرص استفاده کنید و با توجه به نکات مهم در سایت آی پی امداد، بهتر است راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ را وارد کنید. اطلاعات شما. نحوه نگهداری این محصول را کامل کنید.

نحوه استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی

نحوه استفاده از تبلت ماشین ظرفشویی

قرص ها یکی از بهترین مواد شوینده برای شستشوی کامل ظروف در ماشین ظرفشویی هستند. این قرص ها علاوه بر شستشوی ظروف می توانند به راحتی داخل ماشین ظرفشویی را نیز تمیز کنند. برای استفاده از تبلت در ماشین ظرفشویی باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • قبل از قرار دادن قرص در ماشین ظرفشویی، مطمئن شوید که ظروف را می توان با این ماده شوینده شستشو داد تا کدر نشوند.
  • ابتدا تبلت را از بسته بندی خارج کنید. هنگام مصرف قرص، مطمئن شوید که دستانتان کاملا خشک شده است. برای هر شستن کامل ظرف می توانید از نصف یا یک قرص کلاسیک استفاده کنید.
  • در این مرحله، قرص را در ظرفی که به عنوان روغن گیر روی ماشین ظرفشویی مشخص شده است قرار دهید. به راحتی می توانید این محفظه را در بالای دستگاه خود پیدا کنید. اگر نمی توانید ماشین ظرفشویی را در ماشین ظرفشویی خود پیدا کنید، می توانید از راهنمای ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
  • پس از قرار دادن قرص در ظرف درب آن را ببندید. توجه داشته باشید که اگر درب محفظه شیشه به درستی بسته نشود، قرص به طور کامل در دستگاه استفاده نمی شود و در نتیجه کف تشکیل نمی شود.
  • دستگاه را روشن کرده و روی مایع ظرفشویی قرار دهید. در این حالت دمای مناسب برای شستشو بین 125 تا 140 درجه می باشد.

نحوه استفاده از کولر در ماشین ظرفشویی

شوینده نوعی ماده شوینده است که معمولاً ظرف 5 دقیقه پس از اتمام کار ماشین ظرفشویی به خشک کن اضافه می شود. این شوینده هیچ لکه ای روی ظرف باقی نمی گذارد.

  • یک مخزن مخصوص برای خنک کننده روی درب ماشین ظرفشویی قرار داده شده است. اگر این مخزن خالی از مایع خنک کننده باشد، چراغ دستگاه روشن می شود و باید مخزن را پر کنید.
  • مطمئن شوید که از پولیش بی کیفیت و تقلبی استفاده نکنید. زیرا فلز داخل ماشین ظرفشویی در صورت استفاده ممکن است زنگ بزند.

کاربران گرامی اگر از ماشین ظرفشویی ال جی استفاده می کنید و نحوه کار با این دستگاه را نمی دانید، آی پی ik امداد توصیه می کند مقاله ای کاربردی و کامل در مورد استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی را مطالعه کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم