نحوه تمیز کردن وسایل الکترونیکی؛ از هدفون گرفته تا کیبورد


وسایل الکترونیکی شما که به بخشی جدایی ناپذیر از شما تبدیل شده اند، نیاز به تمیز کردن دائمی دارند.

به گزارش نشنال، ما سخت تر از همیشه با تلفن، لپ تاپ و دسکتاپ کار می کنیم. استفاده از هدفون در طول روز برای بسیاری از ما به یک عادت تبدیل شده است.

اگر هیچ یک از این دستگاه ها به طور منظم تمیز نشوند، دستگاه های شما ممکن است آلوده شوند. بنابراین عادت کنید حداقل هفته ای یک بار چمدان خود را تمیز کنید. در اینجا نحوه تمیز کردن آنها آورده شده است.

چگونه صفحات خود را تمیز کنیم

اپل یک راهنمای عملی در مورد نحوه تمیز کردن محصولات خود منتشر کرده است. این شرکت توصیه می‌کند به آرامی صفحه‌نمایش تلفن‌ها، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های خود را با ۷۰ درصد ایزوپروپیل الکل یا دستمال‌های ضدعفونی‌کننده، کیبورد یا سایر سطوح بیرونی پاک کنید.

اپل توصیه می کند که اگر از محلول ایزوپروپیل استفاده می کنید، الکل را مستقیماً روی دستگاه خود اسپری نکنید، بلکه آن را روی یک پارچه میکروفیبر مالیده و سپس دستگاه را پاک کنید.

این شرکت تاکید می کند که برای تمیز کردن صفحات نباید از سفید کننده یا به اصطلاح وایتکس حتی محلول رقیق آن استفاده کرد.

باید به خاطر داشته باشید که حتی اگر محصول شما در برابر آب مقاوم است، آن را در آب یا محلول ضد عفونی کننده غوطه ور نکنید. این توصیه ها را می توان برای هر صفحه از هر برندی اعمال کرد.

همچنین می توانید تمام صفحه نمایش ها را با یک پارچه نرم یا میکروفیبر تمیز کنید تا از شر هر گونه لکه و کثیفی خلاص شوید. مراقب باشید از پارچه های ساینده، حوله، دستمال کاغذی یا سایر موادی که ممکن است سطح را خراش دهند استفاده نکنید.

مهمتر از همه، محصولات تمیز کننده سنتی – حتی داروهای طبیعی مانند سرکه – بیشتر به پوشش دستگاه شما آسیب می رسانند، بنابراین از آنها برای تمیز کردن صفحات استفاده نکنید.

چگونه صفحه کلید خود را تمیز نگه داریم

اگر می خواهید صفحه کلید لپ تاپ یا رایانه خود را تمیز کنید، ابتدا مطمئن شوید که آداپتور بسته و جدا شده است.

لپ تاپ یا صفحه کلید را برگردانید و آن را به آرامی تکان دهید تا از گرد و غبار و زباله های باقی مانده بین دکمه های روی صفحه خلاص شوید.

از دستگاه هوای فشرده برای حذف گرد و غبار و ذرات باقیمانده استفاده کنید. همچنین می توانید از یک برس نرم بزرگ برای پاک کردن هرگونه آلودگی استفاده کنید.

سپس یک پارچه میکروفیبر را خیس کنید و به آرامی روی سطح آن بمالید و مطمئن شوید که آب زیادی داخل پارچه نباشد.

ضد عفونی کردن هدفون را فراموش نکنید.

هدفون را با یک پارچه میکروفیبر آغشته به آب پاک کنید. سپس از آب و صابون برای تمیز کردن روکش استفاده کنید و مطمئن شوید که روی نواحی که بیشتر با مو یا پوست شما در تماس هستند تمرکز کنید.

اگر هدفون شما از چرم است، از پاک کننده چرم استفاده کنید. در غیر این صورت، آنها را با دستمال مرطوب کودک پاک کنید. برای رسیدن به قسمت های سخت می توانید از پاک کننده هوا استفاده کنید.

هدفون و سایر لوازم جانبی گوش داخلی باید با یک پارچه خشک پاک شوند تا از آسیب به لوازم الکترونیکی داخلی جلوگیری شود.

می توانید از یک برس نرم یا حتی یک مسواک تمیز برای پاک کردن آلودگی ها و زباله های هدفون استفاده کنید. همچنین می توانید از یک گیره کاغذ برای حذف هر گونه جرم قابل مشاهده به آرامی استفاده کنید.

اما این کار را با دقت انجام دهید تا آسیب نبینید. به یاد داشته باشید، حتی اگر هدفون شما ضد آب است، از شستن آن در آب خودداری کنید.

و در نهایت …

همانطور که آداب قدیمی به ما یادآوری می کند، مکان تمیز ذهن را تمیز نگه می دارد. پس همیشه فضای خود را تمیز نگه دارید و محیط را از شلوغی دور نگه دارید.

به طور مرتب ابزار و لوازم جانبی را با استفاده از ابزار مناسب تمیز کنید. چند بار این کار را انجام می دهید؟ این به شما بستگی دارد، اما حداقل یک بار در هفته ضروری به نظر می رسد.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances