نشانه این است که خواب کافی ندارید


خواب کافی و با کیفیت یکی از عواملی است که به شما کمک می کند در طول روز بهتر کار کنید و به بهره وری بالاتری برسید.

به گزارش webmd، بارها برای شما پیش آمده که یک ساعت نخوابیدن تا آخر شب باعث وقفه در کار و افزایش خستگی شما شود.

اما نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد خواب کافی ندارید که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

سرتان دائماً سرگیجه دارد و از صبح دچار سردردی هستید که به دلیل آن دستتان قطع شده است. تمرکز لازم برای فکر و عمل را ندارید و مدام هوس چیزهای چرب و شیرین می کنید. همه این مشکلات می توانند ریشه در رویاهای شما داشته باشند.

خواب کافی و با کیفیت یکی از عواملی است که به شما کمک می کند در طول روز بهتر کار کنید و به بهره وری بالاتری برسید.

بارها برای شما پیش آمده که یک ساعت نخوابیدن تا پاسی از شب باعث وقفه در کار و افزایش خستگی شما شود.

اما نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد خواب کافی ندارید که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

پوست شما شکننده است

اگر به اندازه کافی نخوابید، ممکن است پوست شما علائمی داشته باشد. مطالعات نشان داده است که ارتباط قوی بین آکنه و هورمون های خواب وجود دارد. کمبود خواب سیستم ایمنی شما را ضعیف می کند و بدن شما را برای بسیاری از مشکلات ایمنی آماده می کند.

چشمات خوب به نظر نمیرسه

قرمزی، پف‌کردگی، حلقه‌های سیاه و کیسه‌های زیر چشم همگی از علائم خواب ناکافی هستند. مطالعات نشان داده است که خواب آلودگی با چین و چروک بیشتر، تورم و پوسیدگی زیر چشم همراه است.

چرا؟ بدن شما ممکن است درگیر ترمیم بافت و کنترل هورمونی باشد که باید در طول خواب انجام دهد، که می تواند منجر به مشکلاتی برای چشم و پوست شما شود.

وزن اضافه کرده اید

هنگامی که آرام می شوید، بدن گرلین و لپتین را به درستی تنظیم می کند و هورمون هایی ترشح می کند که بر اشتها تأثیر می گذارد. بدون این هورمون ها می توانید پرخوری کنید که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

مطالعات نشان داده است افرادی که کمتر از 6 ساعت در روز می خوابند بیشتر در معرض اضافه وزن هستند. هوس هایی که هنگام بیدار شدن از خواب داریم با خواب خوب و به موقع قابل کنترل است.

اخیراً، محققان ارتباطی بین کمبود خواب و افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، یک اختلال متابولیک که اغلب در اثر پرخوری و چاقی ایجاد می شود، یافته اند.

شما یک اشتهای ناخواسته دارید

بعد از یک خواب خوب، احتمالاً ناهار بیشتری می خورید. مغزی که از خواب محروم است به میان وعده ها و وعده های غذایی ناسالم نیاز دارد. می توانید خسته شوید و تصمیمات اشتباه بگیرید و روزانه کالری زیادی بسوزانید.

شما کافئین بیشتری می خواهید

نوشیدن قهوه و نوشابه در کوتاه مدت می تواند شما را هوشیارتر کند، اما در طولانی مدت می تواند باعث بی خوابی یا اضطراب شود. خوردن بیش از حد کافئین می تواند باعث ناراحتی شما شود.

تمرکز و حافظه شما به درستی کار نمی کند

یک یا دو ساعت خواب کافی است تا روی تمرکز و حافظه شما تأثیر منفی بگذارد. این می تواند مهارت شما را در محل کار یا پشت فرمان خودرو کاهش دهد.

شما احساس غمگینی می کنید

نشانه این است که خواب کافی ندارید

وقتی به اندازه کافی نخوابید استرس بیشتری دریافت می کنید. افسردگی نیز با خواب ضعیف همراه است. افسردگی هم می تواند ناشی از افسردگی و هم کمبود خواب باشد.

شما صبح گلو درد دارید

بیدار شدن با گلودرد، خشکی دهان یا سردرد می تواند نشان دهنده خواب ضعیف باشد. اگر این علائم را به طور مکرر تجربه می کنید، در مورد علت مشکل و اینکه آیا دارو یا درمان دیگری نیاز است با پزشک خود مشورت کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم