نماینده مجلس: اصلاً اجازه نداریم وزرا را استیضاح کنیم

[ad_1]

یکی از اعضای کمیسیون صنعت و معدن درباره نقش مجلس در شرایط اقتصادی گفت: به ما و لابی های مختلف فشار می آورند که نه می توانیم استیضاح کنیم و نه برای حفظ حقوق مردم کاری انجام دهیم.

رضا حسینی قطب آبادی در گفت و گو با خبرنگار «انتخاب» در پاسخ به این سوال که چرا مجلس در مقابل روند نزولی بورس و زیان روزانه سهامداران واکنشی نشان نداد، گفت: معتقدم دولت ها این کار را نمی کنند، در بحث بورس، دولت قبل. اقداماتی انجام داد که به ضرر مردم بود و این دولت هیچ برنامه ای برای بورس ندارد.

وی افزود: بورس را دولت تعریف نمی کند و بورس نمی داند چیست و چه می خواهد بکند. در سرتاسر جهان، مردم به مکان‌هایی می‌آیند که از سرمایه‌های عمومی و سرمایه‌گذاران برای پیشرفت زیرساخت‌های کشورشان استفاده می‌شود که برای سهامداران مفید است و برای کشور مفید است. اما اینجا می بینیم که مردم به هر دلیلی جان خود را فروختند و در بورس سرمایه گذاری کردند، اما نه دولت و نه مردم فرصت استفاده از آن را پیدا نکردند و دولت سرمایه آنها را هدر داد و نارضایتی، ورشکستگی، دعوی قضایی ایجاد کرد. این زندگی اجتماعی و خانوادگی آنها شد.»

حسینی در خصوص برنامه های اقتصادی دولت گفت: در حال حاضر برنامه ای برای بورس نمی بینم که دولت بخواهد نه تنها از ظرفیت بورس بلکه از سایر توانمندی های اقتصادی کشور استفاده کند و افزایش قیمت ها باید افزایش یابد. دیده شود و فکر می کنم فشار زیادی بر مردم وارد می شود تا بحث بورس را فراموش کنند.»

وی در پاسخ به سوالی درباره نقش مجلس در این شرایط گفت: مجلس نقش نظارتی و قانونگذاری دارد و باید از ابزار تذکر و سوال تا استیضاح در این زمینه استفاده کند که اصلا جایز نیست و ما از جهات مختلف تحت فشار هستیم. و لابی های مختلفی وجود دارد که شما نمی توانید بین آنها را تکمیل کنید یا کاری برای حفظ حقوق مردم انجام دهید.» عجیب نیست و دولت تاکنون به هیچ وجه با مجلس هماهنگی نکرده است.

حسینی در پاسخ به این سوال که دولت در کدام حوزه ها با نمایندگان همکاری نکرده است، گفت: دولت در انتخاب وزرا به نظرات نمایندگان توجهی نکرد، آنها در شرایط و فضای سیاسی حاکم به کابینه خود رای دادند. می آیند و مشکلات مجلس را به باد می دهند.» او مجلس را مقصر مشکل کمبود اشتغال می داند. دولت فردا مجلس را مقصر می داند حتی اگر 4200 جوک در بودجه سال آینده بکشد.»

این نماینده مجلس در ادامه گفت: از سوی دیگر به دلیل رصد برخی افراد، رئیس مجلس یا سکوت می کند و یا فقط در مورد بحث هماهنگی مجلس و دولت اطلاعیه می دهد که باید صدای مردم را مدام بشنویم. و توهین عده ای چون دولت نمی داند چه می کند و چه می کند. بدون برنامه. “

نماینده مردم بابک درباره وزرای دولت گفت: برخی از وزرا متخصص هستند و روش کار خود را دارند اما برخی جدید هستند. عزل و انتصابات عمده در حکومت، اگرچه از آنها به عنوان جوانان، اصلاحات و … یاد می شود، اما هویت، صمیمیت و شریعت آنهاست. به این دلیل انتخاب شدند که به طیف ویژه رئیس جمهور تعلق داشتند. طبیعی است که ما به عنوان نماینده مجلس باید چهار سال دیگر را برای مردم و برای این کشور بگذرانیم، زیرا دست ما بسته است.

وی گفت: ما با مردم هستیم و با مردم هستیم، اما اگر بخواهیم بر حقوق آنها پافشاری کنیم، ما را به غیردموکراتیک بودن متهم می کنند. مردمی که انتظار مجلس را دارند، می دانند که مجلس تعطیل است و همه چیز در دست دولت است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا مجلس یازدهم که در اواخر دولت روحانی روی کار آمد، اقدام به استیضاح وزرای سابق دولت کرد و چرا خود روحانی در این دولت استیضاح شد، گفت: دولت در صدد استیضاح وزرا است. بازجوها و موضوع را مطرح می کردند، دیدگاه سیاسی داشتند زیرا می خواستند زمینه را برای بیرون راندن رقبا فراهم کنند تا طیف آقای رئیسی و تندروها بر حال حاضر حاکم شوند. قدرت، دولت اول است و به آن فرصت بدهید.» رئیسی که اولین نفر در دولت است، در دو روز دیگر گفت که مذاکرات وین تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

این عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه با این کار هم نام انقلاب و هم نام انقلاب به مردم، ارزش‌ها و آرمان‌های امام لطمه می‌زند و همه چیز به مرور زمان انجام می‌شود. و ملاحظات سیاسی و قربانیان اصلی مردم هستند.»

[ad_2]

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances