نورنیوز به انتقاد از خبر کیهان مبنی بر تماس شمخانی با شریعت مداری پرداخت.رسانه نیوز نزدیک به شورای عالی امنیت ملی نوشت: در جریان مذاکرات وین این هفته موضوع گفتگوی مستقیم با آمریکا بارها در رسانه های داخلی و خارجی مطرح شد.

وی روز دوشنبه گفت: «اگر ما به مرحله‌ای از روند مذاکرات برسیم که برای گفت‌وگوی یک‌سطحی با آمریکا به توافق خوب با تضمین بالا نیاز باشد، آن را نادیده نخواهیم گرفت.» گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال وجود داشت . تصمیم نهایی ایران برای مذاکره مستقیم با آمریکا.

اگرچه در اظهارات وزیر امور خارجه تنها به یک احتمال مشروط اشاره شده بود، اما برخی از رسانه های داخلی و خارجی با اهدافی خاص، گمانه زنی های جدیدی را برای تفسیر این بیانیه به واقعیت مطرح کردند.

روز سه‌شنبه، یک روز پس از مصاحبه وزیر امور خارجه، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی که مسئول سیاست‌گذاری مذاکرات وین است، در توییتی نوشت: «این کار به‌طور رسمی انجام شده است و نیاز به موارد بیشتری است». و نخواهد شد. این شیوه ارتباط تنها زمانی قابل تغییر است که یک توافق خوب در دسترس باشد.

شمخانی با تاکید بر اینکه نیازی به مذاکره با آمریکا نبوده و نخواهد بود، بر امکان استفاده از سایر راه های ارتباطی با آمریکا تاکید کرد که همانطور که قبلاً توضیح داده شد “مستقیم. مذاکره “نمی شود، بلکه امکان پذیر است. بیشتر توضیح داده شد رسانه های داخلی و خارجی شورای عالی امنیت ملی باب مذاکره مستقیم با آمریکا را بسته است.

اما در این میان، موضعی کاملاً معکوس در این موضوع را از سوی برخی از دلسوزان حاضر انقلاب مشاهده کرده ایم. مدیرمسئول سابق روزنامه جوان از یک سو در توضیح دلیل این گفتگوی مستقیم نوشت و از سوی دیگر مدیرمسئول روزنامه کیهان با انتقاد از این موضوع گفت: این دو موضع نشان می دهد. سوء تفاهم.

مدیر عامل کیهان روز چهارشنبه یادداشتی با عنوان برادری با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی نوشت.

این سوال آقایان امیرعبداللهیان و شمخانی را مطرح می کند که چرا و با چه تحلیل منطقی و قابل قبولی از احتمال مذاکره مستقیم با آمریکا صحبت می کنید؟ آیا فکر نمی کنید که آمریکا با هدف افزودن مطالب دیگر به بورژوازی سعی در مذاکره مستقیم دارد؟! آیا با مذاکرات مستقیمی که برای فرو رفتن کشورمان در این باتلاق تدارک دیده اند، موافق نیستید؟

کاملاً واضح است که مطلب منتشر شده در روزنامه کیهان ناشی از سوء تفاهم سردبیر روزنامه از طریق توئیت دبیر شورای عالی امنیت ملی است و به وی نسبت داده شده است که چنین نیست. مورد هیچ اثر واضح یا ضمنی در توییت به تنهایی وجود ندارد، اما اظهارات بسیار متفاوتی وجود دارد.

روزنامه کیهان امروز پنجشنبه توضیحاتی را درباره مطلب قبلی خود منتشر کرد که در آن آمده بود علی شمخانی با مدیرعامل کیهان تماس گرفته و به یادداشت چهارشنبه این روزنامه اعتراض کرده است.

هر چند انتشار توضیحات روزنامه کیهان قابل تقدیر است، اما این مطلب به گونه ای تنظیم شده است که به نظر می رسد دبیر شورای عالی امنیت ملی موضع خود را اصلاح کرده است در حالی که وضعیت کاملا برعکس است.شمخانی نیاز به اصلاح دارد. . بر سوء تفاهم مدیرعامل کیهان تاکید شده است.

یقیناً حساسیت و هوشیاری فعالان رسانه ای و سیاسی کشور در پیشبرد گفت و گوی حساس در خصوص لغو تحریم های سرکوبگرانه و تمرکز بر حقوق ملت ایران در چارچوب اصول و مبانی انقلاب اسلامی است. روش بسیار مطلوب و ارزشمندی وجود دارد، روش را نیز باید جدی گرفت.

آژانس امنیت ملی به عنوان سیاست گذار در مذاکرات وین، قطعاً از چارچوب اتخاذ شده برای پیشبرد مذاکرات و با ایجاد شبهات غیرواقعی در این زمینه، حتی اگر با حسن نیت باشد، فراتر نخواهد رفت. ، می تواند اثر معکوس داشته باشد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم