نکات آشپزی سریع برای خانم های شاغل.


آشپزی یکی از کارهای مهم و وقت گیر برای اکثر خانم هاست. سرعت برای تهیه غذای سالم و مقوی برای این دسته از خانم ها بسیار مهم است، بنابراین در این مقاله نکاتی را به شما می دهیم تا بتوانید از آنها برای پخت غذای مورد علاقه خود استفاده کنید و در زمان کمتری غذا را تهیه کنید.

آیا شما هم از آن دسته خانم های شاغل و خانه دار هستید که با یک دست چند هندوانه برمی دارید و سعی می کنید همه آنها را سالم به مقصد برسانید؟ این در مورد همه زنان شاغل امروز است. مراقبت از خانه از یک طرف و رسیدگی به کارهای بیرون از طرف دیگر به زنان شاغل کمک می کند تا راه هایی برای سرعت بخشیدن به کارهای روزانه خود بیابند. آشپزی یکی از کارهای مهم و وقت گیر برای اکثر خانم هاست.

این ترفند باعث می شود آب سریعتر بجوشد.

بیشتر غذاها به آب جوشیده نیاز دارند. اگر قصد دارید غذایی بپزید که باید با آب جوشیده شسته شود و برای این کار عجله دارید، در آب سرد کمی نمک اضافه کنید. به این ترتیب آب سریعتر به جوش می آید.

برنج را سریع بپزید.

اگر فرصت پخت برنج را ندارید یا جزو خانم های شاغلی هستید که دوست ندارید برنج را قبل از شب درست کنید، می توانید با این محلول برنج را سریعتر از قبل تهیه کنید. برنج را باید صبح یا شب قبل بردارید. با این حال آن را کمی خشن بگیرید سپس ته دیگ برنج را آماده کنید و برنج را در قابلمه بریزید و قابلمه را در یخچال نگهداری کنید، وقتی به خانه رسیدید کمی آب و روغن داخل برنج اضافه کنید و بپزید.

نکات آشپزی سریع برای خانم های شاغل.

یخ زدایی سریع ماهی

بهترین راه برای منجمد کردن ماهی، قرار دادن آن در شیر است. شیر طعم یخ ماهی را از بین می برد و طعم تازه ای به آن می دهد.

طرز پخت گوشت منجمد

اگر شانس کمی برای یخ زدایی گوشت دارید، به این موارد توجه کنید. لازم نیست منتظر آب شدن برف باشید. فقط زیر ظرف را کمی روغن بریزید و گوشت را داخل روغن بریزید. در تابه را بپوشانید و گوشت را روی حرارت ملایم تفت دهید. البته برای مواردی که قبل از پختن گوشت باید فریز شود. آن را در آب گرم قرار دهید تا سریعتر یخ بزند.

در آخر نمک را اضافه کنید.

به دلیل نمک غذا دیرتر پخته می شود. اگر غذای شما خورشتی است که با گوشت قرمز تهیه شده است، بهتر است در آخرین مراحل کار نمک بزنید. افزودن نمک در مراحل اولیه از رسیدن گوشت جلوگیری می کند.

نکات آشپزی سریع برای خانم های شاغل.

پیازها را سرخ کنید.

داشتن پیاز سرخ شده در فریزر یکی از نکاتی است که پخت شما را سرعت می بخشد. البته توجه داشته باشید که می توانید پیاز و سیر سرخ شده را به مدت 6 ماه در فریزر نگهداری کنید. اما اگر پیاز سرخ شده تازه را ترجیح می دهید، می توانید از این استراتژی برای سرعت بخشیدن به کار خود استفاده کنید. نصف قاشق چایخوری نمک به روغن داخل ماهیتابه اضافه کنید تا پیاز سریع سرخ شود. این کار پیازها را سریعتر سرخ می کند و طعم آن را نیز بهتر می کند.

نکات آشپزی سریع برای خانم های شاغل.

تکنیک پخت سریع لوبیا

بهترین روش این است که حبوبات را از قبل در فریزر بپزید، اما اگر باقالی پخته شده تمام شده و وقت خیس کردن حبوبات را ندارید و عجله دارید که بپزید، آنها را بجوشانید و در قابلمه قرار دهید. دادن ۱ عدد خیار را در آب جوش بریزید و بگذارید کاملا بپزد. راه دیگر استفاده از زیره است. وقتی لوبیاها در حال جوشیدن هستند، کمی زیره کامل را در کیسه پارچه ای بریزید و داخل ماهیتابه قرار دهید تا با هم بجوشند. این کار گلدهی لوبیا را متوقف می کند.

برای پخت سریعتر حبوبات می توانید از زودپز استفاده کنید. یکی دیگر از روش های سریع طبخ حبوبات این است که حبوبات را شسته و در ظرفی بریزید و روی آن آب جوش بریزید و در ظرف را ببندید. بگذارید یک شب به مدت حداقل 12 ساعت بماند.

سبزیجات سرخ شده را فریز کنید.

استفاده از سبزیجات سرخ شده یکی دیگر از راه های تسریع در پخت است. بادمجان سرخ شده و رنده شده، سبزی کاکائویی و سبزیجات سرخ شده می تواند بسیار مفید باشد. اما در نظر داشته باشید که حداکثر ماندگاری این مواد 3 ماه است.

سیب زمینی ها را سریع بپزید.

برای پختن سریع سیب زمینی ها، آن ها را به قطعات کوچک برش دهید و در آب جوش قرار دهید تا نیم پز شوند. اضافه كردن كمي نمك به سيب زميني در حال جوش كردن، روند پخت را تسريع مي كند. حالا می توانید سیب زمینی را سرخ کنید یا از آن کاکائو درست کنید.

چگونه مرغ و گوشت طولانی پخته بپزیم؟

یک قاشق غذاخوری سرکه را به آبگوشت اضافه کنید. این باعث می شود که گوشت شما سریعتر بپزد و پالپ در زمان کمتری بپزد.

منبع: ایرنا


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم