هشت ماده ای که سیستم دفاعی بدن را ضعیف می کند!


یک سبک زندگی سالم از سیستم ایمنی بدن حمایت می کند. خواب کافی، ورزش و البته رژیم غذایی مناسب به حفظ سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

هشت ماده مغذی که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند:

ماست طعم دار: ماست با شکر اضافه شده و مواد غیر پروبیوتیک می تواند باعث مشکلات گوارشی شود. قند موجود در این کشک ها با سیستم ایمنی بدن تداخل دارد و اجزای مصنوعی آن ها حاوی ریز مغذی ها نیستند.

میوه های خشک شده: اگرچه میوه‌ها میان‌وعده بسیار مهمی هستند، اما میوه‌های خشک و حتی میوه‌های کنسرو شده حاوی قند اضافی هستند که سؤالاتی را در مورد سلامت آنها ایجاد می‌کند.

الکل: جای تعجب نیست که مصرف الکل برای سیستم ایمنی خطرناک است. الکل سرشار از قند است و مصرف آن یکپارچگی مخاط روده را تغییر می دهد. همچنین بر میکروارگانیسم های روده تأثیر می گذارد.

نوشیدنی های کافئین دار: خواب کافی برای حفظ سلامت سیستم ایمنی ضروری است و نوشیدنی های کافئین دار به ویژه قهوه و نوشابه های گازدار تاثیر معکوس بر سیستم ایمنی بدن دارند. سطح اسیدی قهوه می تواند باعث التهاب در بدن شود.

سوپ کنسرو شده: سوپ غذایی است که به راحتی می تواند فیبر و پروتئین مورد نیاز بدن را تامین کند. با این حال، غذای کنسرو شده، اگرچه راحت است، اما بهترین گزینه نیست. بسیاری از این سوپ ها سرشار از مواد مصنوعی و سدیم هستند.

سالین: غذاهای شور مانند کلم ترش طعم بالایی دارند و کالری کمی دارند و سدیم بالای آن ها از کم آبی و احتباس مایعات جلوگیری می کند. حتی در مواردی مانند بیماری کلیوی نیز خوردن این غذا توصیه نمی شود.

غلات فرآوری شده: غلات کامل بهتر از غلات فرآوری شده هستند، زیرا تأثیر منفی بر قند خون دارند و سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کنند.

روغن های فرآوری شده: این روغن ها شامل روغن سویا، ذرت، کانولا، آفتابگردان، بادام زمینی و غیره است که سطح کلسترول را کاهش می دهد که می تواند به پیشگیری از بیماری های قلبی کمک کند.

با این حال، چندین مطالعه روی این روغن‌ها نشان داده است که روغن‌های گیاهی سرشار از اسید لینولئیک امگا ۶ هستند که غشای سلولی را تقویت می‌کند.

خوردن لینولئیک اسید استرس اکسیداتیو را افزایش می دهد.روغن های گیاهی سطح کلسترول بد کمتری دارند اما سطح کلسترول خوب کمتری دارند. این روغن باعث افزایش التهاب در بدن و تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم