واکسن نوترکیب به زودی وارد فاز انسانی خواهد شدایرنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با بیان اینکه واکسن بازسازی شده ایرانی کرونا تا اسفندماه امسال وارد شرایط انسانی می شود، گفت:

واکسن نوترکیب نسل سوم واکسن هاست. یعنی واکسن های ساخته شده از ویروس کشته یا ضعیف می شوند و واکسن های ساخته شده از پروتئین های خالص توسط پاتوژن ها یا نوترکیب ها دنبال می شوند.

دکتر. حسن ابوالقاسمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پژوهشگران بیمارستان بقیه الله (عج) نیز وارد عرصه ساخت واکسن کرونا شده اند و موفقیت هایی نیز کسب کرده اند. واکسن نوترکیب ما در فاز حیوانی است و طولی نمی کشد که به فاز انسانی می رسد، به عبارتی احتمالا تا قبل از اسفندماه وارد فاز انسانی واکسن کرونا خواهیم شد.

ابوالقاسمی در پاسخ به این سوال که آیا فعالیت های مختلف تالیفی ساخت واکسن های کرونا نوعی موازی کاری محسوب نمی شود، گفت: این کار موازی محسوب نمی شود اما این موضوع فرصت بسیار مفیدی برای ایرانیان است. محققان باید از این فرصت استفاده کنند. حضور موثر محققین ما در این گونه فعالیت های علمی ارزشمند است.

وی افزود: هر چه تعداد از این مجموعه ها واکسینه شوند، محققان ما اعتماد به نفس پیدا کرده اند و کار در چنین زمینه هایی زیرساخت های لازم را برای توسعه آینده فراهم می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله گفت: اعتماد محققان ما مهمتر از ساخت واکسن است.

سعیده فخارجاده، رئیس گروه زیست شناسی سازمان غذا و دارو در برنامه آنلاین آزمایش تولید واکسن کرونا در کشورها و ارائه توانمندی های ایران در روز ۱۳ دی ماه اعلام کرد که محققان ۱۲ درخواست جدی برای تولید واکسن کرونا ارسال کرده اند. به سازمان غذا و دارو

وی گفت: 12 درخواست برای DNA، mRNA و انواع غیرفعال به سازمان غذا و دارو ارسال شده است که 8 مورد پروپوزال مورد فعال، یک مورد در سطح بالینی و 3 مورد نزدیک به مرحله بالینی است. همچنین تنها پنج مورد به سازمان غذا و دارو ارسال شده است.

فخارزاده یادآور شد: این نشان می دهد که کشور ما ظرفیت های زیادی برای تولید واکسن دارد که باید از آن بهره ببریم و در این راستا کاری که به عنوان نهاد نظارتی انجام دادیم ثبت واکسن ها بود.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel