واکنش کیهان به سفر افسر موساد به تهرانروزنامه کیهان نوشت: سفر یک خاخام صهیونیست به ایران در حالی انجام شد که ابهامات و سوالاتی درباره چرایی و چگونگی این سفر همچنان بی پاسخ مانده است.

ژاکوب اسرائیل هرتزوگ، صهیونیست فلسطینی اشغالی در تاریخ 26 بهمن اولین تصویر از حضور خود در ایران را در صفحه توئیتر خود منتشر کرد.

عکسی از او به تنهایی در زیارتگاهی در یوسف آباد و تنها توضیح عکس محل آن است که به سه زبان انگلیسی، عبری و فارسی نوشته شده است. آخرین عکس هرتزوگ از حضورش در ایران 27 بهمن منتشر شد.

او در این مدت عکس هایی از حضور خود در استر و مردچای حمدان، بیمارستان دکتر اسپیر تهران و بازار تهران منتشر کرده است. نکته دیگر قابل ذکر این است که رسانه های مختلف رژیم صهیونیستی نیز گزارش های مکتوب و تصویری متعددی از این سفر منتشر کرده اند.

هرتزوگ، خاخام خودخوانده، به همراه همسر و هشت فرزندش در اورشلیم زندگی می کند و دارای پاسپورت صهیونیستی و همچنین پاسپورت آمریکایی است. وی حداقل پنج بار به عربستان سفر کرده و بار دیگر ایران را به مقصد عربستان ترک کرده است.

به گزارش تایمز اسرائیل، هرتزوگ با پاسپورت آمریکایی و نام واقعی خود به ایران سفر کرد. رسانه های صهیونیستی بیانیه های مختلفی درباره هدف این سفر منتشر کرده اند. برخی گفته اند که این سفر هدف خاصی را دنبال نمی کند، در حالی که برخی دیگر آن را برای جامعه یهودی ایران نگران کننده می دانند. خود هرتزوگ به دلیل حساسیت های سفر از اظهار نظر خودداری کرد.

جالب اینجاست که طبق قوانین اسرائیل، سفر به کشورهای متخاصم مانند ایران جرم است و افرادی که مرتکب آن می شوند دستگیر و مجازات می شوند، اما شواهد نشان می دهد که هرتزوگ نگرانی خاصی دارد.

سفر هرتزوگ به عربستان به مأموریت امنیتی-سیاسی وی برای عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و کشورها و جوامع مسلمان اشاره دارد و به نظر می رسد سفر وی به ایران تلاشی در این راستا باشد.

پروژه روتین رسمی و غیررسمی اولیه یکی از پروژه های بزرگ رژیم صهیونیستی است که در چند وقت اخیر در مقیاس وسیع و پیچیده ای در حال انجام است.

به عنوان مثال، اخیراً یک وب سایت محلی با یک افسر اطلاعاتی اسرائیل به دلیل انتقاد از رژیم صهیونیستی مصاحبه کرده است. با این تفاصیل، وزارت امور خارجه، سازمان ویزا و همچنین نهادهای امنیتی باید نسبت به این سفر و مواردی از این دست حساس و پاسخگو باشند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم