وضعیت عجیب در یکی از مناطق تهران؛ ترس از راه رفتن در خیاباناگر در تهران زندگی می کنید، حتماً منطقه 4 ترانسنیستر شهرداری تهران را پشت سر گذاشته اید که یکی از محله های نسبتا قدیمی شهر و شمال شرق پایتخت است. طبق آمار تهران یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمدترین مناطق تهران است.

در این سایت آمده است: در ماه ها و سال های اخیر بر اساس آمار پلیس، کیف قاپی و سرقت به دلیل مشکلات معیشتی به قدری افزایش یافته که اخیرا فرمانده نیروی انتظامی مردم را به مقاومت قهری دعوت کرده است. متأسفانه در این قاپ تفاوتی ایجاد نکنید. کیف، تلفن همراه یا باج که عمدتاً مناطق جنوبی و حومه شهر را پوشش می داد، دیگر شرق، غرب، شمال و جنوب شناخته شده نیست.

سرتاسر تهران و به خصوص چهارراه تیرانداز که هم مرز با چهارراه اول و سوم تهران است، تبدیل به بورس کیف قاپی و موبایل شده است. تجار و تماشاگران نواندیش ساکن در منطقه از ما خواستند که پیگیری کنیم. موضوع در پیام‌ها و به همین منظور خبرنگار اجتماعی نواندیش از تهران برای گفت‌وگو با وی به این منطقه رفته و مشاهدات خود را با تنی چند از تاجران منطقه در میان گذاشته است.

“چه می توانم بگویم!” باورتان می شود در یک روز حداقل 2 مورد گوشی قاپ یا کیف قاپی جلوی مغازه ای را می بینیم که واقعا اعصاب و روان ما را به هم ریخته است! شب گذشته یک دختر و یک زن و مرد نابالغ در مقابل یک مغازه با گوشی موبایل توسط موتورسواران مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. چرا اینقدر دور برویم؟گوشی من و دو همکارمان لرزید.

یکی از فروشندگان پوشاک ساکن در این منطقه این مشکل را تاثیرگذار بر کسب و کارشان عنوان کرد: «طبیعاً تأثیر دارد، دیشب ساعت 8:30 صبح از ترس مغازه را تعطیل کردیم، پس چه باید کرد؟ احتمالاً نباید مقاومت کنید! فقط از شما می خواهیم یک شب اینجا باشید. موتورسیکلت ها برای یافتن طعمه خود پلاک های مخدوش دارند.

پس از صحبت با او به سراغ تاجر دیگری رفتیم که او نیز با تایید حرف همکارش گفت: نمی دانم چه بگویم، فکر نمی کنم در هیچ کجای تهران چنین چیزی وجود داشته باشد، دیروز همه تصمیم گرفتیم با پلیس 197 تماس بگیریم. بیایید بگیریم و به آنها اطلاع دهیم و قول دادند که رسیدگی کنند و حالا امیدواریم، واقعا امیدواریم، مثل حضور نیروی پرتلاش پلیس در میدان شلوغ، این حضور یک وضعیت عادی است. تا حداقل امنیت را برای کسب و کار خود فراهم کنیم.

تعداد زیادی کیف، باج و گوشی های ربوده شده از تهران به منطقه نیز توسط رهگذران تایید شد و همگی خواستار توجه ویژه پلیس منطقه بودند. از راه دور، آزاردهنده و آزاردهنده عشایر، تا کیف قاپی و سرقت موبایل که آرامش مردم را بر هم زده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم