(ویدئو) فیلمبرداری در بقایای موصل

[ad_1]

پروژه مشترک شرکت تئاتر بلژیک و آکادمی هنرهای زیبای موصل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) به ۱۹ دانشجو فرصت ساخت اولین فیلم کوتاه خود را داده است.

به گزارش فرارو، موصل هنوز زخم های رژیم وحشی داعش را دارد. در سال 2014، داعش کنترل شهری در شمال عراق را به دست گرفت و تفسیری فوق محافظه کارانه از قوانین اسلامی اتخاذ کرد. قبل از شکست در نبرد ویرانگر در سال 2017، داعش همه چیز را از کلیساهای چند صد ساله گرفته تا آلات موسیقی را تصرف کرد.

محمد فواز، دانشجوی 20 ساله تئاتر، گفت: «ما در موصل زندگی می کنیم و می دانیم چه اتفاقی افتاده است. ما می خواهیم همه چیز را از طریق سینما به دنیا نشان دهیم.

به گفته میلو رائو، مدیر هنری شرکت تئاتر بلژیکی NTGent، که حامی این طرح است، این دوره چهار ماهه همه چیز از نویسندگی و فیلمبرداری گرفته تا بازیگری و تدوین را به دانش آموزان آموزش می دهد.

دانش آموزان اکنون با دوربین و میکروفون به خیابان های موصل می روند تا داستان شهر زخمی خود را تعریف کنند.

فواز گفت که یادگیری در آکادمی هنرهای زیبا پس از شکست داعش مانند حرکت از عصر حجر به مدرنیته بود. او که از طرفداران پرفروش‌ترین فیلم‌ها مانند سریال‌های مارول و سریع و خشمگین بود، سال‌های زیادی را در دوران نوجوانی زیر نظر افراط‌گرایان بدون تلویزیون و مدرسه در خانه گذراند و به لطف همسایه‌اش انگلیسی را از کتاب‌ها آموخت. فواز گفت که او و برخی از همکلاسی هایش تصمیم گرفتند فیلمی درباره موصل و جنگ بسازند.

دانیل دموستیر، مربی بلژیکی، که فیلمبردار و فیلمساز نیز هست، گفت که پس از یک دوره فشرده یک ماهه در ماه اکتبر، دانش آموزان در حین یادگیری ساختن فیلم های خود، نقش های مختلفی را امتحان کردند.

وی گفت: تمامی تجهیزاتی مانند لنزها و تجهیزات صوتی که از خارج وارد می‌شود، سالم می‌مانند تا دانشجویان دوباره آن‌ها را بردارند و شروع به ساخت فیلم خود کنند.

او گفت: «حتی اگر فقط سه یا چهار نفر این کار را انجام دهند، موفقیت بزرگی خواهد بود.

تامارا جمال، 19 ساله، گفت که این اولین تجربه او در سینما بود. فیلم کوتاه او داستان دختر جوانی است که توسط پدر و مادرش مورد ضرب و شتم قرار می گیرد، در حالی که دیگران با مشکلاتی مانند ازدواج زودهنگام دست و پنجه نرم می کنند.

سوزانا عبدالمجید، هنرپیشه و معلم عراقی-آلمانی که خانواده اش اصالتاً اهل موصل هستند، گفت: «بیشتر دانش آموزان دوست دارند درباره داستان هایی صحبت کنند که در آن کودکان نقش اصلی را بازی می کنند.

او می گوید: «جوانان در شهر سختی ها و چیزهای وحشتناک زیادی را پشت سر گذاشته اند، بنابراین دوران کودکی علاوه بر دوران معصومیت، سرگرم کننده است.

آثار 9 دانش آموز، هر کدام تا پنج دقیقه، در ماه فوریه در موصل به نمایش گذاشته می شود و در جشنواره های اروپایی ارائه می شود.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

[ad_2]

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances